0

Lietuvos sporto aistruolių akys antradienio vakarą krypo į Barselonos olimpinį „Palau Sant Jordi“ baseiną, kuriame 100 metrų plaukimo krūtine rungties finale varžėsi Rūta Meilutytė. Distanciją ji įveikė per 1 minutę 04,42 sekundes ir pasidabino aukščiausios prabos - aukso medaliu.

Sidabro medalio savininke tapo rusė Julija Efimova (1:05,02), o bronza tenkinosi amerikietė Jessica Hardy (1:05,52).

8. Jennie Johansson (Švedija) 1:07,41

Pirmadienio vakarą 16-metė privertė aiktelėti visą pasaulį. Po pusfinalio plaukimo švieslentėje užsidegę skaičiai – 1 min. 04,35 sek. – skelbė, kad ketverių metų senumo planetos rekordas, priklausęs tiesioginei lietuvės konkurentei finale Jessicai Hardy, pagerintas.

Gruodžio mėnesį lietuvė dalyvavo pasaulio trumpo baseino (25 metrų ilgio) čempionate, kur plaukdama 50 metrų distanciją krūtine iškovojo aukso medalį bei pagerino Europos rekordą – 29,44 sek.