Lietuvos vyrų futbolo rinktinė laimėjo pusės milijono eurų vertės išlikimo mūšį UEFA Tautų lygoje ir pratęs kovas rudenį C divizione. Antradienį Kauno Dariaus ir Girėno stadione Edgaro Jankausko auklėtiniai atliko 27 smūgius į varžovų vartų pusę, kai tuo tarpu Gibraltarą apribojo iki 4-ių ir šventė pergalę 1:0 (0:0).

Bendras serijos rezultatas susumavus abejas rungtynes – 2:0 Lietuvos naudai.

Į vartų plotą mūsiškiai atliko 9 smūgius ir neišnaudojo keletos puikių progų, kai tuo tarpu Gibraltaras gynyboje buvo uždarytas akylai. Nė vienas jų smūgis nekliudė vartininko Emilijaus Zubo teritorijos.

Teigiamas rezultatas neleido iškristi į UEFA Tautų lygos D divizioną

Ši pergalė padėjo rinktinei išlikti C divizione, kur toliau jos varžovėmis bus Rumunija, Kosovas ir Kipras. Suskaičiuota, kad varžymasis C divizione Lietuvos futbolo federacijai atneš pusės milijono eurų finansinę naudą. Lietuvos futbolo federacija rinktinei už išlikimą C divizione taip pat pažadėjo rekordinę premiją – 50 tūkst. eurų.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė atrodė daug energingiau nei pirmajame mače ir gerokai dažniau kontroliavo kamuolį (72 proc.). Jau 7-ą rungtynių minutę kapitonas Fiodoras Černychas atliko galingą smūgį į viršutinį vartų kampą ir sudrebino konstrukciją.

Rinktinė šiandien daug agresyviau spaudė savo varžovus ir tai nulėmė Edgaro Utkaus geltoną kortelę 8-ą rungtynių minutę, kai šis grubiai bandė stabdyti varžovų greitą išpuolį dešiniajame aikštės krašte.

Spaudimo varžovams lietuviai nesumažino ir sužaidus pirmas 20 minučių. Po varžovų vartų apgulties jų aikštės pusėje pavyko uždirbti kampinį, kurį pakėlė Gvidas Gineitis, tačiau mūsiškiams smūgio į vartus atlikti nepavyko.

Tuo tarpu lietuvių atakas varžovai bandė atlaikyti didindami pajėgas gynyboje, kur nuolatos plušėjo ir po penkis jų futbolininkus.

Gražų išpuolį aikštės šeimininkai surengė 42-ą mačo minutę, tačiau Pauliaus Golubicko smūgis skriejo virš vartų. Vos po 30 sekundžių lietuviai vėl perėmė kamuolį, o G. Gineičio stiprų smūgį atrėmė varžovų vartininkas.

Po ilgosios pertraukos lietuvaičiai nusprendė rinktinės aistruolių ilgai nekankinti. Jau 50-ą minutę pavyko pasižymėti Fiodorui Černychui, kuriam perdavimą išrašė Pijus Širvys.

Rungtynių antrajame kėlinyje vis triukšmingesni darėsi ir rinktinės sirgaliai, kurie skandavo „Putin chuilo!“ ir skanduote „Slava Ukraini“ reiškė palaikymą Ukrainai.

Gerą progą pasižymėti greitoje atakoje 66-ą minutę turėjo ir visų rungtynių metu aktyviai tiek gynyboje, tiek puolime žaidęs Justas Lasickas, tačiau jis nepataikė į vartus.

77-ą minutę dar vieną gerą kampinį pakėlė G. Gineitis, tačiau pastebimiausio šių rungtynių žaidėjo F. Černycho smūgis galva skriejo šalia virpsto.

Rungtynes rinktinė pradėjo trimis puolėjais

Kol kas prieš rungtynes rinktinės aistruoliai į jas renkasi negausiai. Dariaus ir Girėno stadione esanti tv3.lt žurnalistė pasidalino nepilnai užpildytomis sirgalių tribūnomis, nors iki rungtynių lieka vos 20 minučių. Bilietų į šias rungtynes buvo galima įsigyti nuo 11 iki 35 eurų.

Skirtingai nei pirmose rungtynėse Portugalijoje, šiose mūsiškiai mačą pradės ne su keturių, o trijų gynėjų linija. Tuo tarpu puolime rinktinės strategas Edgaras Jankauskas remsis trimis žaidėjais. Į startinį vienuoliktuką pateko puolėjas Armandas Kučys, kuris praėjusiame susitikime kilo nuo suolo ir įmūšė vienintelį rungtynių įvartį.

Startinėje sudėtyje taip pat žais praėjusiose rungtynėse neregistruotas gynėjas Rokas Lekiatas. Jis aikštėje pakeitė dvi geltonas korteles pirmajame mače užsidirbusį ir dėl to nežaisiantį Edviną Girdvainį.

Primename, kad pirmajame komandų susitikime Portugalijoje pergalę 1:0 pasiekė Lietuvos futbolininkai. Įdomu tai, rungtynėse abi komandos gavo po raudoną kortelę.

​​„Laukia svarbių rungtynių antrasis kėlinys, lemiamas kėlinys, komanda yra pasiruošusi, gerai išnalizavome pirmas rungtynes, kur galbūt nežaisdami savo geriausio futbolo pasiekėme teigiamą rezultatą. Esame geroje pozicijoje, turime persvarą, savo sirgalius, kurių tikimės gausaus būrio.

Pirmos rungtynės buvo labai informatyvios, gal buvo keletas epizodų, kur jautėsi nervingumas, gerai susipažinome su priešininku, su jų braižu, dalykais, kurie galbūt futbolo ir nelabai puošia, kažkokios provokacijos, suolelio perdėtas aktyvumas, bet dabar tiksliai žinome, kad jie naudos visas pajėgas, kad padarytų įtaką galbūt ir teisėjų sprendimams, turėsime būti pasiruošę tam, kas vyks aikštėje ir šalia aikštės“, – prieš rungtynes sakė E. Jankauskas

Rungtynių tiesioginė transliacija – naujienos viršuje.

uz tokias kiausiakoju rungtynes 2ct neduociau ir laika gaisti gaila o dar reikia antro stadiono debiloidams uztektu marijampoles mokyklos stadiono
Kai su Gibraltaru suzaidzia 1:0, yra baisu. Tikrai baisu. O mintis taskyti pinigus stadijonui siuo metu yra nusikaltimas pries valstybe. Manau, kad ir meras su visais zmogais ta supranta
Matot, esamas pustustis. Gana valdziazmogiams su sukciais dalintis mokesciu moketoju pinigus.