REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne tik Lietuvoje, bet ir plačiame pasaulyje moterų krepšinis kamuojasi didžiojo vyrų krepšinio šešėlyje. Bet prieš kelias savaites praūžusiame pasaulio krepšinio čempionate sportinėmis suknelėmis pasipuošusios Baltarusijos rinktinės krepšininkės sulaukė išskirtinio dėmesio ir privertė Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) vadovus pažvelgti ir į moterų pusę.

REKLAMA
REKLAMA

Moteriškos aprangos kodas

Ilgus metus moterys krepšinio aikštėje lygiavosi į vyrus– tiek žaidimu, tiek apranga. Bet pastaruoju metu moterų krepšinio puoselėtojai suprato, kad į žiūrovų širdis galima pasibelsti ne tik žaidžiant krepšinį, bet ir patraukiant dėmesį efektinga sportine apranga. Tiesa, Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) direktorės Audros Ginelevičienės nuomone, pirmiausia reikėtų sukurti profesionalų produktą krepšinio aikštėje ir pagardinti jį žiupsneliu moteriško žavesio. „Reikia ieškoti profesionalumo aikštelėje. Bet jei krepšinį žaidžiančios moterys dar ir patraukia akį savo apranga, išvaizda– tai tik privalumas. Esame padarę ne vieną tyrimą, ir pastebėjome, kad ne tik krepšinio, bet ir kitų sporto šakų žiūrovų dėmesį pirmiausia patraukia moterų grožis, išvaizda, sportiškumas, o jau po to– pats žaidimas ir rezultatai",– teigė A.Ginelevičienė.

REKLAMA

Kalbant apie moterų krepšinio trūkumus, neretai pabrėžiama, kad moterys, besilygiuodamos į vyrus, apsivilko vyriško modelio sportine apranga, bet pats krepšinis ir toliau liko „moteriškas". “Anksčiau moterys iš sportinės aprangos gamintojų gaudavo tokią pat aprangą kaip ir vyrai, tik mažesnių dydžių. Tik pastaruosius kelerius metus gamintojų požiūris pasikeitė, ir moterims kuriama speciali, jų poreikius atitinkanti apranga. Manau, kad tai normalu, jog moteriškos sporto šakos atstovai populiarindami krepšinį renkasi paprasčiausią kelią– graži, patraukli, įvairiaspalvė krepšinio apranga sulaukia daug dėmesio. Galiu pasidžiaugti, kad Lietuvoje jau penkerius metus per LMKL Žvaigždžių dienas krepšininkės dėvi specialią „Tūtos" pagamintą aprangą. Merginos žaidžia „sijonuotos" ir sulaukia išskirtinio dėmesio",– tikino LMKL direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad moterų krepšinio mados kūrėjų avangarde darbuojasi lietuviška įmonė, atsispindi ir Lietuvos moterų krepšinyje. “Lietuvoje galite pamatyti moterų komandas, kurių apranga smarkiai skiriasi nuo įprastinių, tradicinių „vyriško" modelio aprangų– marškinėliai prigludę prie kūno, moteriškos iškirptės, trumpesni šortai. Taip, tai nėra suknelės, bet ir šiuose drabužiuose galima rasti daug moteriškumo",– akcentavo A.Ginelevičienė.

Suknelių mada

Pasaulio moterų krepšinio čempionate Baltarusijos rinktinė žaidė dėvėdama sukneles. Tai sulaukė didelio vyriškosios krepšinio auditorijos dėmesio, ir neatsitiktinai FIBA nusprendė, kad oficialiose varžybose moterys gali dėvėti ir „moteriško" modelio aprangas– sijonėlius, sukneles ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savotišką krepšinio mados versiją puoselėja Australijos moterų rinktinė. Pekino olimpiadoje australės sulaukė išskirtinio dėmesio, nes vilkėjo aptempta ir kūno formas išryškinančia apranga. „Australės pirmą kartą su tokia apranga debiutavo dar prieš dešimtmetį. Iš tiesų jų apranga primena kombinezoną, savotišką triko. Manau, kad sportinė apranga turi išryškinti gražiąsias moters savybes. Tai nereiškia, kad visas kūnas turi būti aptemptas triko, ne visoms krepšininkėms toks aprangos modelis tinka ir patinka. O juk svarbu, kad moteris aikštėje patogiai jaustųsi ir galėtų galvoti tik apie žaidimą. O suknelės, sijonukai– puikiai dera su moteriško krepšinio samprata",– pabrėžė A.Ginelevičienė.

REKLAMA

Žemesnis krepšysne išeitis

Neseniai vykusiame FIBA kongrese svarstant apie moterų krepšinio populiarinimą pasigirdo pasiūlymas padaryti šiek tiek žemesnius krepšius. Teigiama, kad tokiu atveju ir moterų krepšinyje atsirastų daugiau dėjimų iš viršaus, esą tai sulauktų didesnio krepšinio mėgėjų dėmesio. Pasak A.Ginelevičienės, toks sprendimas sukeltų tik papildomų sunkumų. „Prieš kelerius metus buvo nuspręsta, kad moterys turi žaisti su mažesniu kamuoliu nei vyrai, ir kol kas tai yra vienintelis moterų ir vyrų krepšinio skirtumas. Bet jei nuleisime krepšius ir moterys galės dažniau įdėti kamuolį iš viršaus– ar dėl to tikrai padidės moterų krepšinio populiarumas? Vis tiek moterys niekada nedemonstruos tokio atletiško krepšinio kaip vyrai, jų dėjimai bus kitokie, pagaliau, ar vien tik dėjimai puošia krepšinį? Ar jų dėka moterų krepšinis pasidarys įdomesnis, efektingesnis? Buvo ir kitokių pasiūlymų– mažinti krepšinio aikštelės matmenis, pritraukti tritaškio metimo liniją. Vis dėlto, aš manau, kad krepšininkę moterį lyginti su vyru krepšininku nėra teisinga. Reikia ieškoti moteriškų pranašumų. Be abejo, moterišką žavesį atskleidžianti apranga yra moterų krepšinio pliusas. Bet vien tik apranga moterų krepšinio problemų neišspręs",– teigė moterų krepšinio puoselėtoja.

Evaldas GELUMBAUSKAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų