• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV žvalgybos pareigūnai nustatė, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu praėjusią savaitę lankydamasis Pchenjane su Šiaurės Korėjos pareigūnais kalbėjosi apie šaudmenų pardavimo Maskvai didinimą, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

JAV žvalgybos pareigūnai nustatė, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu praėjusią savaitę lankydamasis Pchenjane su Šiaurės Korėjos pareigūnais kalbėjosi apie šaudmenų pardavimo Maskvai didinimą, ketvirtadienį pranešė Baltieji rūmai.

REKLAMA

Pasak Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovo Johno Kirby, S. Šoigu apie tai kalbėjosi lankydamasis Šiaurės Korėjoje per paliaubų, nutraukusių 1950–1953 metais vykusį Korėjos karą, 70-ųjų metinių renginius. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jį pasiuntė kaip šalies delegacijos vadovą.

Joe Bideno administracijos teigimu, S. Šoigu pastangos stiprinti bendradarbiavimą su Šiaurės Korėja parodė, kad Kremlius nuo šios šalies, taip pat nuo Irano, tapo priklausomas kalbant apie ginklus, kurių jam reikia karui Ukrainoje.

Pchenjanas ir Teheranas dėl savo branduolinių programų ir žmogaus teisių padėties tarptautinėje arenoje yra labai izoliuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai dar vienas pavyzdys, kokioje beviltiškoje padėtyje yra atsidūręs ponas Putinas, nes sankcijos ir eksporto kontrolė veikia jo karo mašiną“, – sakė J. Kirby.

REKLAMA

„Bandydamas pavergti Ukrainą, jis sueikvoja didžiulį kiekį inventoriaus ir kreipiasi į tokias šalis kaip Šiaurės Korėja, kaip Iranas, ir, be abejo, jis bando kreiptis į Kiniją, kad gautų paramos savo karo mašinai“, – pridūrė jis.

Kovą Baltieji rūmai teigė surinkę žvalgybinės informacijos, rodančios, kad Rusija siekia su Šiaurės Korėja sudaryti sandorį „maistas už ginklus“, pagal kurį mainais į Pchenjano šaudmenis Maskva tiektų izoliuotai Rytų Azijos valstybei reikalingą maistą ir kitas prekes.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pabaigoje JAV vyriausybė pareiškė nustačiusi, kad privati Rusijos karinė bendrovė „Wagner“ iš Šiaurės Korėjos gavo ginklų siuntą savo pajėgoms, Rusijos vardu kovojusioms Ukrainoje.

Tiek Šiaurės Korėja, tiek Rusija anksčiau paneigė JAV kaltinimus dėl ginklų. Tačiau Pchenjanas stojo Rusijos pusėn dėl karo Ukrainoje, tvirtindamas, kad Vašingtono vadovaujamų Vakarų hegemoninė politika privertė Maskvą imtis karinių veiksmų siekiant apsaugoti savo saugumo interesus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Bideno administracija teigia, kad Kremliaus priklausomybė nuo Šiaurės Korėjos ir Irano rodo keblią Rusijos padėtį.

Baltųjų rūmų teigimu, Iranas Rusijai yra labai svarbus dronų tiekėjas. Karui Ukrainoje tęsiantis, Maskvai tenka bandyti apeiti sankcijas, dėl kurių ji negali įsigyti tam tikrų dalių savo ginkluotei kurti ir palaikyti.

Jungtinės Valstijos jau seniai nerimauja, kad ginklus Rusijai gali tiekti ir Kinija. Valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas) anksčiau šiais metais įspėjo JAV žvalgybos duomenis rodant, jog Pekinas tai svarsto. Tačiau JAV pareigūnai teigė, kad iki šiol nemano, jog Kinija jau yra tiekusi Maskvai ginklų.

REKLAMA

Likus kelioms savaitėms iki 2022-ųjų vasario 24-osios, kai V. Putinas pasiuntė savo karius į Ukrainą, su juo susitikęs Kinijos vadovas Xi Jinpingas pažadėjo jam neribotą partnerystę.

J. Bideno administracija per karą ne kartą skelbė žvalgybos išvadas, kuriomis siekė parodyti, kad Rusija turi ribotas galimybes apsirūpinti ginklais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų