REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šiltasis metų sezonas asocijuojasi su nerūpestingumu ir vėjo kedenamais plaukais, artėjant vasarai daugelio žmonių rutiną papildo nauji rūpesčiai – prasideda vasaros atostogų planavimas, atšilusiems orams tinkamų drabužių paieška, o moterys dažnai leidžiasi į kūno linijų gražinimo maratoną.

Nors šiltasis metų sezonas asocijuojasi su nerūpestingumu ir vėjo kedenamais plaukais, artėjant vasarai daugelio žmonių rutiną papildo nauji rūpesčiai – prasideda vasaros atostogų planavimas, atšilusiems orams tinkamų drabužių paieška, o moterys dažnai leidžiasi į kūno linijų gražinimo maratoną.

REKLAMA

Tačiau žinoma nuomonės formuotoja ir verslininkė Ieva Mackevičienė pasiruošimo vasarai karštinei nepasiduoda, rašoma pranešime spaudai.

Pasak jos, pavasaris yra namų tvarkymo ir vidinės ramybės, o ne iššūkių sau metas. Kaip žinoma moteris ruošiasi naujam sezonui ir kokie įpročiai padeda jai palaikyti energiją? Apie tai kalbamės su ja. 

Ruošiantis naujam sezonui – generalinis namų valymas ir jokių dietų 

Anot I. Mackevičienės, pagrindinis darbas artėjant bet kuriam naujam sezonui – kruopščiai sutvarkyti namų aplinką. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kruopščiai išvalau baldus, kilimus, užuolaidas. Taip pat sutvarkau drabužių spintas. Kartu su vaikais peržiūrime drabužėlius, su tais, kurie netinka ar nė karto nebuvo vilkėti, atsisveikiname – dalį jų padovanojame, kitus perleidžiame į antras rankas, parduodame“, – pasakoja nuomonės formuotoja. 

REKLAMA

Paklausta, ar artėjant vasarai nesilaiko kokių nors dietų, I. Mackevičienė teigia turinti tvirtą įsitikinimą, kad savo kūnu reikia rūpintis ištisus metus, o ne kiekvienais metais vis iš naujo ruoštis šiltajam sezonui, laikantis kūną alinančių, organizmą neva valančių dietų. 

„Niekada neskirsčiau savo kūno į „vasaros“ ar „žiemos“. Mano kūnas visuomet atrodo taip pat, darau viską, kad jis būtų sveikas: sportuoju, tinkamai maitinuosi.

Atėjus pavasariui dauguma moterų griebiasi organizmo valymo dietų. Tačiau aš netikiu jų poveikiu – kaip yra pasakęs vienas gydytojas, jeigu visus metus sveikai maitiniesi, leidi sau ir torto gabalėlį, ir bandelę suvalgyti, bet pagrindą sudaro tinkama mityba, neįmanoma užteršti savo kūno, kad po to reikėtų jį išvalyti. Visiškai tam pritariu. Jeigu nedarome nieko, kad mūsų kūnas kentėtų, nėra nuo ko jo gelbėti.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, kadaise ir aš esu laikiusis panašių dietų, bet po to supratau tą paprastą, bet auksinę taisyklę – reikia sveikai maitintis, gerti pakankamai vandens, tuomet nereikės jokių kūną detoksikuojančių programų“, – įsitikinusi moteris. 

Svarbiausia – kokybiški, švieži produktai 

Pasak nuomonės formuotojos, maistas jai, visų pirma, yra energija.

„Nelabai mėgstu gaminti maistą, tačiau norint būti sveikiems toks maistas yra būtinas, tad savo šeimai gaminu nuolat. Nors maisto gamyba nėra mano meditacijos forma ar atsipalaidavimo būdas, vaikai sako, kad esu skaniausius kotletus gaminanti mama, – juokiasi I. Mackevičienė. – Man ir pačiai bene skaniausias patiekalas yra naminiai kotletai su bulvių koše ir šviežiais agurkais. Čia yra klasikų klasika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O dar jeigu košė gaminama iš pirmų bulvių, tai skonio receptoriai pakyla į kosmosą. Iš vakaro labai retai kada planuoju, ką valgysime kitą dieną. Bet visada stengiuosi užsukti į parduotuvę tris keturis kartus per savaitę, kad mūsų šaldytuve visuomet būtų šviežio maisto.

Pagrindiniai mūsų šeimos pirkiniai – kiaušiniai, daug vaisių, daržovių ir mėsa – vištiena, antiena ar jautiena. Kasdien atsidariusi šaldytuvą žinau, kad jame bus kokybiškų produktų, iš kurių puikiai galima pasigaminti pusryčius, pietus ir vakarienę.“ 

Vasarą moters mitybos racioną papildo Lietuvoje užaugintos daržovės ir vaisiai.  

„Jei turėčiau galimybę rinktis, visus metus valgyčiau tik kokybišką, šviežią, Lietuvoje užaugintą maistą. O pats skaniausias vaisius, kurį galėčiau valgyti kasdien visą gyvenimą, yra obuolys. Esu dėkinga tėvams, kad parūpina mūsų šeimai savame sode užaugintų obuolių. Tiek aš, tiek vaikai valgome senelių obuolius visus metus. Mums tai yra skaniausias kiekvienos dienos vaisius“, – teigia I. Mackevičienė. 

REKLAMA

Šalia maisto – mineralinis vanduo arba putojanti arbata 

Anot pašnekovės, jos namuose visuomet yra du gėrimai, kuriais šeima vaišinasi prie pietų ir vakarienės stalo. Tai – putojanti arbata ir vanduo. 

„Jau daugybę metų tiek aš, tiek mano šeima geriame mineralinį vandenį UNIQA, kuris natūraliai turi jodo. Nors įprastai mano organizmui jodo netrūksta, gerdama šį natūralų mineralinį vandenį esu rami, kad reguliariai papildau savo jodo atsargas ir jo tikrai nepritrūks.

Jodas svarbus, nes padeda palaikyti normalią skydliaukės hormonų gamybą ir veiklą, pažinimo funkciją, energinių medžiagų apykaitą, nervų sistemos veiklą bei odos būklę. Kitas mūsų šeimos mėgstamas gėrimas – putojanti arbata.

REKLAMA

Jau kelerius metus nevartoju alkoholio, tad tai yra puiki alternatyva vakarėlyje ar prie švenčių stalo, kai norisi rankoje laikyti gražią taurę“, – sako I. Mackevičienė. 

Moteris teigia neskaičiuojanti, kiek per dieną išgeria vandens, tačiau atidžiai prižiūrinti, kad vandens pakankamai suvartotų vaikai. 

„Mano kaip mamos pareiga – kiekvieną rytą pripildyti vaikų gertuves vandens arba įduoti po vandens buteliuką, kad neštųsi į mokyklą.

Seku, kad vaikai kasdien išgertų pakankamai vandens. O aš pati geriu intuityviai, manau, kasdien išgeriu apie pusantro litro vandens. Jeigu jo trūksta, iškart pajaučiu – užplūsta nuovargis ir atsiranda energijos trūkumas“, – teigia I. Mackevičienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Energijos suteikia sportas ir pozityvus požiūris 

Pasak pašnekovės, būna dienų, kai energijos labai trūksta, tačiau keli įpročiai padeda ją susigrąžinti. 

„Fizinė veikla man yra svarbiausia. Taip pat atsiribojimas nuo blogų minčių. Jei tik apsinuodiju jomis, iškart krenta mano energijos lygis, nesinori nieko daryti, tad stengiuosi riboti neigiamą informaciją ir žinias, kurių gausu socialiniuose tinkluose ir televizijoje.

Taip pat visiems rekomenduoju kartą per sezoną ar pusmetį atlikti kraujo tyrimus ir pasižiūrėti, kokių vitaminų ir mineralų trūksta, nes kiekvieno organizmas skirtingas.

Rūpinimasis savo fizine ir psichologine sveikata, pozityvus požiūris ir pusiausvyros atradimas gyvenime – mano amžini palydovai, tiesiausias kelias į energijos palaikymą“, – apibendrina I. Mackevičienė. 

Anoreksija pavogė Jūsų žavias akis? Gyvybės neliko jose, vien iškankintas kūnas. Kažką rimtai meluojate sau ir mums.
nerašykit,kad negraži
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų