gynybos mokestis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gynybos mokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gynybos mokestis“.

DIENOS PJŪVIS. Ateina nauji mokesčiai – iš kur paimsime pinigų gynybai?

Po ilgų diskusijų, Vyriausybė pagaliau pristatė savo planą, kuriuos mokesčius siūlo didinti norint daugiau pinigų skirti gynybai. Planuoja labiau apmokestinti alkoholį, tabako gaminius, degalus. Taip pat papildomai apmokestinti draudimo kompanijas ir metams pratęsti bankų solidarumo mokestį. Nors premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl šių siūlymų iš esmės visi pritarė, tačiau taip nėra. Atskirus siūlymus kritikuoja ne tik opozicija, bet ir patys koalicijos partneriai.
2024-05-22

Brangesni degalai ir alkoholis, didesni mokesčiai gyventojams ir verslui: iš ko paims daugiau pinigų gynybai

Degalų, alkoholio ir rūkalų papildomas branginimas, didesnės išlaidos verslo liudijimams, didesni pelno mokesčiai, naujas draudimo sektoriaus apmokestinimas – taip iš gyventojų ir verslo planuojama surinkti daugiau pinigų krašto apsaugai. Trečius metus tęsiantis Kremliaus režimo karinei agresijai prieš Ukrainą, antradienį finansų ministrė Gintarė Skaistė visuomenei pristatė planus dėl mokesčių įstatymų keitimo.
122 2024-05-21

Aktualu daugeliui: verslas siūlo darbuotojus siųsti į karinius mokymus – štai kaip tai vyktų

Pristatę iniciatyvą „4 procentai“, kuria siekiama padidinti Lietuvos gynybos finansavimą iki 4 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), verslo atstovai nestabdo – šį kartą prabilo apie galimybę įmonių darbuotojus siųsti į karinius mokymus. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmanto Janulevičiaus teigimu, „4 procentų“ iniciatyva siekiama, kad politikai patys susitartų dėl spartesnio gynybos finansavimo.

Širinskienė mano, kad Seimas pavasarį pritars pelno mokesčio didinimui gynybos tikslams

Mišrios Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė mano, kad parlamentarai susitars dėl pelno mokesčio kėlimo gynybos reikmėms iki šios parlamento kadencijos pabaigos. „Ne veltui Seime yra sakoma, kad jeigu sprendžiama dėl mokesčių, tai reikia daryti pirmaisiais ar antraisiais kadencijos metais.

Po svarbaus susitikimo – nutekėję vidiniai svarstymai: kokie mokesčiai gali didėti iš tiesų

Premjerė Ingrida Šimonytė tris kartus kvietėsi politinių partijų lyderius, profsąjungų, darbdavių ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, kad šie išreikštų nuomonę, kaip surasti papildomus apytiksliai 400 mln. eurų kasmet šalies gynybai, kad mūsų skiriama dalis nuo bendrojo vidaus produkto siektų apie 3 procentus.

Ingrida Šimonytė: gynybos mokesčiai turi paliesti kuo daugiau žmonių

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad gynybos finansavimui didinti geriau būtų kelti plačios bazės mokesčius – tuos, kuriuos moka didesnės visuomenės grupės. Taip ji kalbėjo Finansų ministerijai pateikus keturis mokestinių paskaičiavimų, leidžiančių padidinti finansavimą krašto apsaugai keliais šimtais milijonų eurų per metus, variantus. „Principas, kuris būtų teisingiausias, kad visi jaustųsi dalimi.

Gynybos mokestis galėtų būti įvestas laikinai, sako Landsbergis

Gynybos mokestis galėtų būti įvestas laikinai, o jį sudarytų keli šaltiniai, sako valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Šimonytė: daugiau lėšų gynybai galima telkti per privataus ir viešojo sektorių partnerystę

Premjerė Ingrida Šimonytė kaip vieną galimų gynybos sektoriaus finansavimo šaltinių artimiausioje perspektyvoje nurodo privataus ir viešojo sektoriaus partnerystę, bet pažymi, kad tai būtų tik finansinės naštos perkėlimas vėlesniems laikams.

Kasčiūnas ragina verslus imtis lyderystės įvedant gynybos mokestį

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ragina verslus bendradarbiauti su valstybės institucijomis, aktyviau įsitraukti į krašto gynybos sistemą ir imtis lyderystės įvedant gynybos mokestį. „Visuotinumas yra vienas iš labai svarbių atgrasymo ramsčių“, – diskusijoje Seime ketvirtadienį kalbėjo NGSK pirmininkas L. Kasčiūnas.

Arvydas Anušauskas paaiškino, kodėl dauguma gyventojų nenori papildomai mokėti už gynybą: „Nejaučia grėsmės“

Nerimą keliančios gyventojų nuotaikos – tik 2 iš 10 apklaustų gyventojų sutiktų mokėti didesnius mokesčius dėl savo saugumo. Kol valdžia svarsto, iš kur paimti daugiau pinigų kariuomenei stiprinti, aišku viena – pinigai iš niekur neatsiras, tad reikės didinti mokesčius. Tik kol kas dar nežinia, kam ir kokius. Ukrainoje siautėjantys ir mirtį nešantys okupantai nė negalvoja sustoti, karas įsiliepsnojo ir tarp „Hamas“ teroristų bei Izraelio.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų