maisto kainos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maisto kainos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maisto kainos“.

Neįtikėtina: kava Lietuvoje atpigo bene labiausiai iš visų ES šalių

Per pastaruosius trejus metus maisto produktai Lietuvoje pabrango apie 50 proc. Tačiau šiemet vis dažniau pasigirsta, kad vieni ar kiti dalykai ima pigti. Bent jau tą skaičiuoja oficialioji statistika. Vienas iš tokių maisto produktų ar, tiksliau, gėrimų yra kava, be kurios retas įsivažiuoja rytais. Kava atpigo kone daugiausia Statistikos agentūra „Eurostat“ skaičiuoja, kad šį kovą vidutinės kavos kainos visoje Europos Sąjungoje buvo vos 1,5 proc. didesnės nei 2023 metų kovą.
121
2024-05-14

Supykdė brangstantys kebabai – siūlo nustatyti įkandamų kainų „lubas“

Vienas iš populiariausių patiekalų Vokietijoje yra kebabas, čia vadinamas, doner kebabu arba tiesiog doneriu. Šis turkiškas patiekalas išpopuliarėjo ne tik dėl skonio ir greito paruošimo, bet ir gana mažos kainos. Tačiau dabar Vokietijoje vis didesnes aistras kelia jų brangimas arba „donerfliacija“. Didžiausia leidžiama kaina – 4,9 euro Per daugelį metų doner kebabas, kurį į Vokietiją atvežė imigrantai iš Turkijos, tapo pagrindiniu pigaus gatvės maisto patiekalu.
73 2024-05-14

Už vandenį iš krano klientų paprašo ir 4 eurų: kodėl lietuviams neleidžia atsigerti nemokamai?

Užsukus į restoraną ar kavinę, dar net nespėjus užsisakyti maisto, padavėjai dažnai pasiūlo vandens. Dažnas lankytojas galvoja, kad jis bus nemokamas, ypač jeigu tai yra stalo vanduo. Tačiau, gavę sąskaitas, žmonės nustemba, kai už vandenį tenka sumokėti keletą eurų. Portalo tv3.lt skaitytojas pasidalijo restorano „Talutti“ čekiu. Trys dienos patiekalai atsiėjo beveik 19 eurų, dar papildomai 2,45 euro teko susimokėti už 0,5 l vandenį su vaisiais.
2024-05-11

1 tūkst. eurų vien maistui – lietuvių kasdienybė: papasakojo, kiek išleidžia ir kaip sutaupo

Tai, kad maisto produktai Lietuvoje – itin brangūs, žino daugelis. Vis tik kiekvienai šeimai su tokiomis kainomis tvarkytis pavyksta skirtingai: vieni per mėnesį išleidžia 300 eurų, kitiems tenka pakloti net ir 1 tūkst. eurų. Lietuviai papasakojo, kad vieniems sutaupyti padeda mėsos atsisakymas, kiti valgo tik namie. Yra ir tokių, kurie akcijų metu užsiperka didelį kiekį produktų ir juos tiesiog užšaldo.
2024-04-25

Neįtikėtina: kainos Lietuvoje per metus augo mažiausiai ES

Paprastai lietuviai yra linkę skųstis, kad pas mus prekių ir paslaugų kainos auga itin sparčiai. Tačiau, jeigu tikėsime oficialia statistika, bent jau per pastaruosius metus Lietuvoje viskas brango mažiausiai iš visų Europos Sąjungos (ES) valstybių. Tokius oficialius infliacijos arba kainų augimo duomenis skelbia ES statistikos agentūra „Eurostat“. Mažiausia infliacija – Lietuvoje Per pastaruosius metus – šį kovą, palyginti su 2023 m. kovu – infliacija Lietuvoje siekė 0,4 proc.

Alyvuogių aliejaus kaina Graikijoje per metus išaugo 67 proc.

Graikijoje smarkiai išaugo alyvuogių aliejaus kaina. Vartotojai šiuo metu už litrą įprasto alyvuogių aliejaus moka daugiau nei kada nors anksčiau – nuo 12 iki 15 eurų. Kovą „skystojo aukso“ – taip kartais vadinamas alyvuogių aliejus – kaina buvo 67,2 proc. didesnė, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, trečiadienį pranešė statistikos agentūra „Elstat“. Kainų sprogimą sukėlė labai prastas 2022/2023 metų sezono derlius.
2024-04-10

Maistas lietuviams brango labiausiai – atlyginimai tiek toli gražu nekilo

Pastaruoju metu kai kurie ekonomistai džiūgauja, kad kainų augimas Lietuvoje neva nuslopo, o kai kas esą net ir atpigo. Tačiau dažnai pamirštama pasakyti tai, kas iš tiesų svarbu kiekvieno kišenei ir skrandžiui. Per kelerius metus maisto kainos Lietuvoje augo daug sparčiau nei visoje Europos Sąjungoje (ES) ir netgi kaimyninėse šalyse – Lenkijoje, Latvijoje ir Estijoje. Dar daugiau – atlyginimų augimas mūsų šalyje toli gražu nebuvo toks spartus, kaip maisto kainų augimas.
153 2024-04-10

Prieš pat šventes lietuviai skuba apsipirkti Lenkijoje: parsiveža ne tik maisto visam mėnesiui

Nors prekybos tinklai pirkėjus prieš Velykas vilioja nuolaidomis, daugelis lietuvių apsipirkti vis tiek vyksta į Lenkiją. Žmonės pasakoja, kad maisto parsiveža tiek, kad užteks ne tik šventiniam stalui, bet ir visam balandžio mėnesiui.  Portalo tv3.lt skaitytoja Vitalija iš Kauno pasakojo, kad jau praėjusią savaitę Velykoms apsipirko Lenkijoje. „Su šeima vykome į Suvalkus, daugiausiai pirkome mėsos, pieno produktų, įvairių saldumynų. Taip pat miltų, cukraus, kruopų.
73 2024-03-29

Pigiausias maisto prekių krepšelis Velykoms: štai ką pavyko nupirkti už 9 eurus

Gyventojai jau suskubo ruoštis Velykoms. Žmonės skaičiuoja, kad šio mėnesio pabaigoje maistui teks išleisti kur kas daugiau nei įprastai. Už gausų šventinį stalą teks pakloti nemažai pinigų. Tiesa, panašu, kad kainos šiemet bent kiek mažesnės nei pernai prieš Velykas.
137 2024-03-26

Pirkėjai piktinasi augančiomis kainomis: prekybininkai atkerta, kad jų mažinti neturi iš ko

Gyventojai skaičiuoja, kad kiekvieną mėnesį vis daugiau tenka išleisti maistui. Žmonės nebežino, ko griebtis, dažnas perka tik pigiausius produktus, tačiau išlaidos maistui vis tiek auga. Tuo metu prekybininkai tikina, kad nėra iš ko mažinti kainų, o ekonomistai bando guosti, kad maisto kainos jau nusistovėjo ir ateityje turėtų nebekilti. Vis dėlto gyventojai tikina, nematantys jokio kainų balanso. Anot jų, maistas tik brangsta ir apie tai jie diskutavo viename iš socialinių tinklų.
2024-03-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų