• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena pažįstama, ieškojusi sau tinkamo fotoaparato, pasakojo apie savo apsilankymą elektronikos parduotuvėje: „Konsultantas sakė, kad tik nesirinkčiau „Sony“, nes tai – žaisliukai“. ITbase.lt gali patvirtinti – žaisliukų laikai seniai praeityje.

REKLAMA
REKLAMA

Į mūsų rankas patekęs „Sony Alpha NEX–5N“ fotoaparatas paneigė visus „žaisliukų“ ar „muilinių“ apibrėžimus. Nedidelis, tačiau savy turintis daug parako – toks tas „NEX–5N“.

REKLAMA

Techninės savybės

Nors iš esmės šis „Sony“ gaminys itin kompaktiško dydžio, vartotojui nustatymų galimybių bei skirtingų režimų jis turi itin daug. „NEX–5N“ turi didelį jutiklį – net 28 mm. Jis gerokai didesnis nei daugelio „profesionalų“ naudojamų fotoaparatų. Išlaikymas reguliuojamas nuo 1/4000 iki 30 sekundžių. Fotografuoti galima 16,1 mln. taškų raiška (4912x3264).

REKLAMA
REKLAMA

Fotoaparatas turi 25 fokusavimo taškus, leidžia keisti baltos spalvos balansą, diafragmos parametrus, išlaikymą, ISO jautrumą (100–25600) bei pasirinkti gausybę jau numatytų programų. Fotografuoti leidžiama ne tik JPG formatu, bet ir profesionalų pamėgtu RAW („NEX–5N“ gali daryti ir abiejų tipų nuotraukas vienu metu).

Galima filmuoti pasirinkus bet kokį režimą itin didele raiška (HD) tiek MPG4, tiek AVCHD formatais. Filmavimo kokybė – nuo 640x480 iki 1920x1080, kadrų per sekundę skaičius svyruoja nuo 25 iki 50 kadrų per sekundę greičiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudojamos laikmenos: SD, SDHC, SDXC, MS, MS PRO, MS PRO duo. Fotoaparatas turi ir USB2.0 ir HDMI jungtis, be to, yra atskira nedidelė išorinė blykstė, turinti 7 skirtingus režimus. Fotoaparatas itin lengvas – gamintojas skelbia, kad su baterija „NEX–5N“ sveria 269 gramus, mes jo nesvėrėm, tačiau rankų fotografuojant šis prietaisas tikrai nevargins.

REKLAMA

Nors ant korpuso nėra, pasak fotografų, privalomo A/S/P/M pasirinkimų ratuko, šį rasite pasinaudoję liečiamu ekranu. Ekranas, beje, kilnojamas, tad fotografuojant ir filmuojant lengva matyti vaizdą įvairiais kampais.

Skaitmeninis ar veidrodinis?

Tai dažniausiais klausimas, kilęs fotografams, kurių prašėme keliais žodžiais įvertinti „NEX–5N“. Atvirai sakant, „NEX–5N“ iš tikrųjų yra skaitmeninis fotoaparatas, tačiau iki virtimo veidrodiniu jam trūksta vos vieno priedo – objektyvų adapterio „Sony LA–EA2“. Su šiuo adapteriu „Sony Alpha NEX–5N“ gali naudoti visus Sony SAL ir Minolta objektyvus, kurių iš tiesų – gana nemažai.

REKLAMA

Mūsų bandytas „NEX–5N“ turėjo adapterį bei du objektyvus: skaitmeninį 18–55 mm (f/3,5–5,6) objektyvą bei montuojamą per adapterį DT 35 mm (f/1,8) objektyvą. Tad gavome progą išbandyti itin daug fotoaparato galimybių.

Valdymas liečiant

Pratę naudoti įprastos formos veidrodinius fotoaparatus ir kiek brangesnes „muilines“ iš karto pasiges režimus perjungiančio ratuko. Tačiau rankose iki „NEX–5N“ laikę neįmantrius fotoaparatus tokio ratuko nė neieškos. Visus pasirinkimus čia rasite liesdami ekraną. Kadangi fotoaparatas ne itin didelis, geriausiai susidoroti su liečiamu ekranu seksis smulkesnių rankų savininkams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maloniai nustebino ir tai, kad „Sony NEX-5N“ ant korpuso išdėstyti mygtukai tikrai itin patogūs. Tuo pat metu bandėme kelių skirtingų gamintojų fotoaparatus, tad paėmus „NEX-5N“ į renkas tikrai buvo kuo džiaugtis. Pavyzdžiui, norint įjungti filmavimo režimą užtenka paspausti mygtuką, lengvai pasiekiamą ranka, ant korpuso, be jokio specialaus režimo pasirinkimo. Tiesa, kairiarankiai su „NEX-5N“ tikrai turės vargo, kadangi visi valdymo mygtukai išdėlioti dešinėje prietaiso pusėje ir naudotis jais gerokai patogiau dešiniarankiams.

REKLAMA

Subalansuotas mėgėjams

Kadangi „NEX-5N“ pakankamai mažas, kad primintų „muilinę“, o su objektyvu pakankamai didelis, kad atrodytų gerokai rimtesnis, mažylį nešiotis nebus gėda nei profesionalams, nei tiems, kurie fotoaparatą išsitraukia tik tada, kai prireikia nusifotografuoti giminės albumui. Tiesa, mes patariam „NEX-5N“ naudoti gerokai dažniau, mat darbas su juo iš tiesų malonus.

REKLAMA

Mėgėjui visiškai užteks fotoaparato su standartiniu SEL objektyvu (16-55 mm). Pastarųjų pasirinkimas, beje, ne toks ir menkas. Vaizdo ieškiklio fotoaparatas neturi, tačiau nemėgstantiems stebėti, kokį vaizdą jie rengiasi fotografuoti, pačiame ekrane, galima prisimontuoti išorinį vaizdo ieškiklį.

Specialiai mėgėjui „Sony“ sukurė itin intuityvų „Inteligent Auto“ režimą, kuris taps gelbėtojui daugeliui, nesuprantančiam nieko apie išlaikymą ar diafragmą. Fotografuojant šiuo režimu fotoaparatas ne tik keis diafragmos, išlaikymo parametrus, bet ir reaguos į atstumą nuo objekto, parinkdamas, kada reikėtų įjungti makro režimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinka profesionalams

Naudojant adapterį „Sony LA–EA2“ šiam fotoaparatui tinka visi „Sony SAL“ bei „Minolta“ objektyvai. Kitaip tariant, skaitmeninis fotoaparatas mėgėjams taps visaverčiu prietaisu profesionalams.

Fotografuodami šiuo mažyliu profesionalai neturėtų skųstis. Kiek kadrų bedarėme, jokių pokštų „NEX–5N“ mums neiškrėtė: tikros spalvos, puikus baltos spalvos balansas, šviesa nuotraukose. Jei kada esate ištarę „norėčiau, kad mano akys fotografuotų“, šis fotoaparatas galėtų būti jūsų akimis.

REKLAMA

Ar lietuviai išlaidaus?

Bene labiausiai mus pykdė ir erzino tai, kad „NEX–5N“ akumuliatorius, kurio, anot gamintojo, užteks 430 kadrų. Mums pavyko padaryti šiek tiek mažiau kadrų, tačiau tai, kad akumuliatorius mažos talpos, geriausiai pastebima filmuojant. Tad jei nenorite įvairių staigmenų, įsigykite bent porą šiam fotoaparatui tinkamų baterijų.

REKLAMA

Mėgstantiems fotoaparatą įsimesti į kišenę, „NEX–5N“ taip pat netiks. Nors iš pirmo žvilgsnio jis itin kompaktiškas ir nedidelis, uždėjus objektyvą jį teks kabintis ant kaklo, nes į kišenę jis nebetips.

Didžiausiu minusu, mūsų nuomone, galima laikyti fotoaparato kainą. Nors sprendžiant pagal nuotraukų kokybę, patogumą naudotojui, turimas funkcijas bei kitus privalumus panašu, kad mokėti apvalią sumelę už šį prietaisą verta, vargu ar lietuvaičiai ryšis atverti kišenę dėl tokio „mažo“ fotoaparato, kuris kainuoja daugiau nei kai kurie didesni už jį prietaisai, turintys panašias savybes. Mūsų turėto „Sony NEX–5N“ komplekto kaina sprendžiant pagal „Sony“ elektroninę parduotuvę buvo įspūdinga: fotoaparatas su 18–55 mm objektyvu – 699 JAV dolerių (1810 litų), adapteris – 399 dolerių (1033 litų), išorinė „Alpha NEX“ kameroms skirta blykstė – 149 dolerių (385 litai), objektyvas (fotografuojant per adapterį) „DT 35 mm f/1.8“ – 199 doleriai (515 litų). Preliminariai visas šis komplektas kainuotų maždaug 3743 litus.

Šio teksto autorė taip pat rašo tinklaraštyje www.itbase.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų