Baigiasi ramios dienos turintiesiems nustatytą nedarbingumą ar neįgalumą. Nuo rugsėjo 1 dienos įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią norint gauti išmokas gali tekti iš naujo atlikti sveikatos ištyrimą, mat kilus pagrįstoms abejonėms dėl asmeniui nustatyto neįgalumo ar nedarbingumo (neįgalumo lygio, laikinojo nedarbingumo ar darbingumo lygio) „Sodra“ tam patikrinti galės pasitelkti nepriklausomus gydytojus specialistus.

Sodra (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Sodra (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

173 tūkstančių – tiek gyventojų šiandien mokama šalpos neįgalumo pensija, iš jų – 134,8 tūkst. netekto darbingumo, o 38,2 tūkst. – invalidumo pensija.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) iki šiol tiek laikinam nedarbingumui, tiek ir netektam darbingumui nustatyti iš naujo vertindavo tuos pačius medicininius dokumentus.

Nors „Sodra“ ir iki dabar tikrino laikinojo nedarbingumo bei darbingumo lygio nustatymą, tačiau nukreipti asmens papildomam jo sveikatos ištyrimui galimybių neturėjo.

Neįgalus Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Neįgalus Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Įsigaliojus naujam įstatymui gyventojo sveikatą iš naujo patikrins nepriklausomi gydytojai specialistai. Konkurso būdu bus atrinktos antrinio ir tretinio lygio gydymo įstaigos, su kuriomis „Sodra“ sudarys sutartis. Šios įstaigos ir vykdys papildomą asmens sveikatos ištyrimą įtartinais atvejais. Patikrinimą organizuos ir finansuos „Sodra“ iš savo biudžeto.

REKLAMA

Pabrėžiama, kad asmens dalyvavimas tokiame papildomame sveikatos ištyrime bus privalomas, siekiant išsiaiškinti, ar pacientas tikrai serga ta liga. Dabar gi pasitaiko atvejų, kad asmuo gauna I invalidumo grupę, tačiau paaiškėja, kad liga nustatyta nepagrįstai.

„Tokiu atveju pacientą iš naujo vertintų aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai, būtų atlikti visi reikalingi tyrimai: jei reikia, magnetinio rezonanso tyrimas, rentgenas ar kt., tam, kad būtų gauta teisinga ir objektyvi išvada.

Neįvykdžius nurodymo atvykti tokiam patikrinimui, ligos išmoka, netekto darbingumo pensija ar kita išmoka, mokama iš valstybinio socialinio draudimo fondo (fondas) biudžeto ar valstybės biudžeto nebus skiriama, o jeigu ji paskirta – bus sustabdomas jos mokėjimas“, – rašoma tv3.lt atsiųstame atsakyme.

Gavus gydytojų specialistų išvadas, fondo administravimo įstaiga spręs dėl kreipimosi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (tarnyba) dėl naujo sprendimo dėl asmens neįgalumo lygio ar darbingumo lygio, jo priežasties, atsiradimo laiko ar termino priėmimo. Tuo atveju, kai priimamas naujas sprendimas, sprendimo termino pradžia bus fondo administravimo įstaigos kreipimosi į tarnybą diena.

Apskundė dešimtis atvejų

„Sodra“ informavo nuolat kontroliuojanti, ar laikino nedarbingumo (dėl ligos) bei nustatyto netekto darbingumo atveju išmokos mokamos pagrįstai.

Rizikos vertinimui pasitelkiama programinė įranga, kuri nustato abejonę keliančius atvejus, kuriuos reikėtų patikrinti. Taip pat vertinami gyventojų, darbdavių, institucijų pranešimai ir pateikti duomenys apie galimai nepagrįstai išduotus nedarbingumo pažymėjimus ar pripažintus netekusiais dalies darbingumo asmenis.

REKLAMA

„Kilus abejonių dėl laikino nedarbingumo tokie asmenys kviečiami į sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinę komisiją (GKK). „Sodra“ taip pat turi teisę apskųsti NDNT priimtus sprendimus ir tai daro“, – informavo „Sodros“ atstovas Saulius Jarmalis.

„Sodra“ per 2018 metus apskundė 59 NDNT sprendimus dėl darbingumo lygio nustatymo, iš jų 23 atvejais sprendimai buvo pakeisti.

Laukia teismo sprendimo

Vieša paslaptis, tačiau iki šiol galiojanti nedarbingumo ir neįgalumo suteikimo tvarka palikdavo landą kyšininkavimui.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) informavo, kad nuo 2013 metų yra pradėjusi 16 ikiteisminių tyrimų, susijusių su korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis dėl neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo.

„Šiose bylose STT pareiškė įtarimus dėl įvairių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų 109 asmenims, iš jų: 6 gydytojams, 14 NDNT darbuotojams, 89 pacientams“, – rašoma tv3.lt atsiųstame atsakyme.

Teismų sprendimais kai kuriems gydytojams ir NDNT darbuotojams skirtos baudos nuo 400 iki beveik 8000 eurų, kai kuriems – skirtas laisvės atėmimas, bausmės vykdymą atidedant.

Didžioji dalis pacientų, jiems pripažinus kaltę, buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, skiriant baudžiamojo poveikio priemones – nuo 5 MLG (190 eurų) iki 20 MGL (760 eurų) įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Dėl dalies įtariamųjų vis dar vyksta procesai įvairių instancijų teismuose.

Nedaktaras
2019-08-26 08:50:43
Turėtų labai daug pasveikti po tokių patikrinimų
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
airida 2019-09-02 08:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ko cia baiminates jei rimtai sergate jums niekas nieko nepadarys ir neikas ,o jei nesaziningai ,suprantu ,tikrai neramu ir pikta ,kad baigiasi katino dienos as pritariu kontrole butina,jau seniai reikejo kontroles......   ATSAKYTI
Rr 2019-08-31 07:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gandragalviu ir zudiko verygos noras dar daugiau zmoniu pasiusti anapili ,turtingiems nieko.nepadarys o vargsus nuvarys i kapus ir tuom papildys sodros biudzeta   ATSAKYTI
Irma 2019-08-30 13:02:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sutinku, kad daug sveikų žmonių gauna išmokas, bet ir nepaslaptis, kad gydytojai ima kyšius. Argi antro ir trečio lygio gydytojai jau tikrai bus sąžiningi? Iš vienų atima biznį atiduoda kitiems tap Sodra švaisto savo pinigus, o rezultatas bus toks sveikas turtingesnis gaus neįgalumą, o ligotam neturtingam bus atimta nors bus ir be abiejų kojų... Juk čia gi Lietuva, stebūklų šalis, kur nupjautos kojos atauga...    ATSAKYTI
Tiktaip 2019-08-30 08:09:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turėtų gerai pakratyti ir tuos medikus kurie neskiria grupės kam priklauso o skiria kam sugalvoja atimt licenzija vienam kitam o kam skyrė neteisėtai suskaičiuot iki gyvenimo galo gal tada sumastyt kad reikia dirbt ir užsidirbt o ne maustyt kitus o dabar nei vienas jokios atsakomybės neneša tas pats ir su priežiūros pinigais ir ten tvarkos nėra o kas serga tikrai kas lankosi pas medikus tas nebijos o jei bijo reiškia nesazinigai skyrė ismoka   ATSAKYTI
Vida 2019-08-29 22:52:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ka pasakysi cia durniu laivas   ATSAKYTI
O taip 2019-08-29 20:18:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerbiamieji, supraskite vieną dalyką. Neįgalumas skiriamas ne todėl, kad jūs neturite pajamų, o todėl, kad netekote sveikatos.   ATSAKYTI
Zygmas 2019-08-29 17:35:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senuosius,vagis isvare,dabar naujiems reik pasipinigauti   ATSAKYTI
Klausimas 2019-08-29 14:45:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu kai kurių. Ko jūs čia taip bijot, jei rimtai sergat?   ATSAKYTI
Zofija 2019-08-30 08:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bijo nes nesąžininga gauna ir gali tekt grąžinti o jei rimtas ligonis ko bijot? čia kaip su soc pašalpomis kai padarė atidirbinejimus iškart puse reikalaujanciu darbingi tapo lifto metų metus darbo nesugebėjo rasti tas pats ir čia ir medikai atimt licenzija verstis visam gyvenimui o ligoniams netikrinęs grąžinti į biudžetą pinigus kiek išmokėta gal susimąstyti kai atsakomybę grėstų.   
Rimas 2019-08-29 14:08:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žiaurų,sodra nepasitiki gyd.kompetencija,kad baigė medicinos mokslus ir gydo zmones.tad iskazkur atras kazkokiu specialistu,kurie pasakys kad seimos,ar lygoninės gyd.Docentas,neteikslingai surasė liga,pagal kuria priklauso grupė.Deja medicina varoma i dugna.daugiau tokiu Verygu ministru ir greit bijosi pasakyti kad kazka skauda.o del kysiu patylekite jus,jeigu patys nematė kaip ji davė,tad ner ko cia pletkais uzsiminėti.Nepamirskit kokia valdzia,toks ir poziuris i eilini žmogu.   ATSAKYTI
Nrsvarbu 2019-08-29 12:04:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Moki mokescius visa gyvenima ,lupa paskutinius grasius o atsitikus nelaimei apipis ir liksi dvest;) tai nafik tada tuos mokescius moket? Atsotiks beda pats susimokesi pataupes nes nei ligoninese nei poliklinikose gero aptarnavimo negausi.   ATSAKYTI
Rasa 2019-08-29 08:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Vyresnė karta augusi ir gyvenusi tarybiniais laikais turi sveikatos grupes nupirktas.Ne visi dauguma   ATSAKYTI
Marsas 2019-08-30 13:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas jums dave tokia teise kalbeti apie visus turbut pati nusipirkote grupe kad taip rasote o vyresne karta jau pensijoje atsitokekite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
Minde 2019-08-28 18:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Turi grupe kuri mažesnė bnei turi buti tai dadės? manau atims is viso. komiksai
   ATSAKYTI
Daiva 2019-08-28 13:50:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nei vienas žmogus pats sau nenusistato darbingumo/ nedarbingumo lygio ar neįgalumą: visa tai atlieka NDTN pagal gydytojų pateiktus dokumentus, kurie yra nurodyti atitinkamame LR įstatyme. Todėl pirmiausia reikia apvalyti visą NDTN ir medicinos sistemą nuo kyšininkų, o nustačius kyšininkavimo atvejį, amenys turėtų atsakyti Įstatymų nustatyta tvarka.Taip pat tokiems darbuotojams atitinkama tvarka ir atitinkamą laikotarpį turėtų būti uždrausta dirbti valstybės tarnyboje. Bet korupcijos liūne skęstančioje Lietuvoje to niekada nebus, nes ir Temidės tarnai yra kyšininkai.
2018m. gegužės mėnesį buvo paskelbta: ,, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba) atliko brangių medicinos priemonių efektyvumo ir našumo analizę, kuri parodė, kad nors Lietuva brangios medicininės įrangos turi daugiau nei rekomenduojama bei daugiau nei vidutiniškai turi kitos ES šalys, tačiau didelė dalis šios įrangos yra pasenusi arba per mažai naudojama. Pasak Akreditavimo tarnybos direktorės N.Ribokienės, analizė buvo atlikta praėjusių metų pabaigoje, jos metu nagrinėta 2016 m. situacija. Nors pagal magnetinio rezonanso tomografų skaičių lenkiame daugelį kaimyninių šalių, tačiau jų naudojimo efektyvumo rodiklis, tai yra atliktų tyrimų skaičius per metus, yra vienas žemiausių Europoje. Su analizėmis galima susipažinti Akreditavimo tarnybos puslapyje.
Remiantis pateiktomis Akreditavimo tarnybos išvadomis, NDNT ir Sodros specialistai rado būdą, kaip Lietuvoje padidinti magnetinio rezonanso naudojimo efektyvumo rodiklį. Žinoma, jog už magnetinio rezonanso tyrimą bus apmokama iš valstybės biudžeto lėšų, t.y. atitinkamai gydymo įstaigai ar centrui bus sumokama už perteklinę paslaugą vien tik tam, kad neįgalių asmenų pagalba, t.y. jiems tikslinant anksčiau nustatytas diagnozes, bus padidintas Lietuvoje esančios šios įrangos efektyvumo ir našumo rodikliai. Buvo toks laikas, kai farmacininkai gydytojams išpirkdavo poilsines/turistines keliones už tai ,kad reklamuoja medikamentus ir išrašomų receptų kiekį atitinkamiems vaistams pirkti. Dabar tikriausiai magnetinis rezonansas ir kiti brangūs tyrimai, atitinkamiems verslininkams duoda materialinę naudą, kuri yra gaunama tik gydytojo nurodymu, t.y. siuntimu. Arba pats pacientas susimoka savo asmeninėmis lėšomis. Juk apie magnetinius rezonansų atliekamus tyrimus buvo susidomėjusi ir STT. Bet tikriausiai viskas baigėsi taip ,kaip įprasta Lietuvoje. STT - užtilo.
   ATSAKYTI
Daiva 2019-08-28 13:19:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Straipsnyje nurodoma, kad . Kokios bus tos pagrįstos abejonės, lieka neaišku. Gal anoniminiai skundai? O ir anoniminiams skundams nepsitvirtinus, ko gero, vistiek turėsite iš naujo atlikti sveikatos ištyrimą, nes šiose įstaigose ( NDNT ir Sodroje) dirbantys valstybės tarnautojai juk turi imituoti kažkokį tai atliekamą darbą. Į valstybės tarnybą yra prikišta tiek daug partinių, giminaičių ir kitokių ,,saviškių'' , todėl jiems ir reikia duoti nors šiek tiek darbo. Tik dėl vaizdo, o ne dėl rezultato.    ATSAKYTI
Agnė 2019-08-28 11:02:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiems pasipiktinusiems ir tiems kurie įsitikinę, kad neįgalūs asmenys negali dirbti. Esu neįgali 20 procentų darbingumo (pagal seną 1grupė) nevaištainti, neįgaliojo vežimėlyje 22-jus metus po traumos. Dirbu beveik pilnu 0.75 etatu (sėdimą darbą) moku mokesčius, psd, taip pat prie to užsiimu individualia veiklabei gaunu šalpos pensija (nuo vaikystės avarija) ir priežiūra. Jau dabar matau "dizlaikų" skaičių su komentarais kokia tu "invalidė" ir turtinga tad siūlau mainus, kas skaito mus veltėdžiais ir nusipirkusiais negalią, pasikeisti vietomis. Dėmesio privalumai jums nereikės ieškoti vietos kur prisėsti pailsėti, nes sėdėsite neįgaliojo ratuose, nereikės ieškoti WC mieste nes būsite su pampersu, jus nešios ant rankų (kiekvienos moters svajonė ir vyrų) nes negalėsite nei pats įlipti/išlipti iš lovos ar pakilti laiptais, jums visada padės išsimaudyti soc. darbuotojai už atitinkamą mokestį, kaip ir apsirengti, ar išplauti grindis (įkainius rasite seniūnijoje) turėsite automobilio statymo kortelę neįgaliųjų vietoje, tik dažnokai reikės palaukti automobilyje apie valandžiukę ar lauke nes negalėsite atidaryti durelių ir išsitraukti/įdėti ratų, nes būtinai šalia stovės kita mašina kurios vairuotojas nesupranta ką reiškia juostos vežimėliui. Kiekvieną mėnesį turėsite galimybę sužaisti loterijoje kuriuos vaistus man kompensuos, o už kuriuos reikės pilną kainą mokėti, jums lauke visada bus pasiruošę padėti neblaivūs asmenys, aišku jeigu jūs galėsite ten papulti be kitų pagalbos, didelė nuolaida viešajam transportui 80 procentų bilietėlio kainos, tiesa kaip į autobusą įlipsite jūsų problemos, taip pat laukia nemokamos/privalomos sporto treniruotės, kad patekti iš taško A į B jums teks kirsti tašką Z darant apylanką porą km, nes pakeliui bordiūrai, laiptai ir "nuostabios" išbyrėjusios plytelės, išmoksite žodžius prašau, ar galite padėti/paduoti mandagumas juk niekam nekenkia, dar iš pliusų jūs dažnai jausitės kaip zoologijos sode nes vaikai norės jūs pačiupinėti, o super mamytės trauks juos lyg maru sirgtumėte, jei iki tol netikėjote taip patikėsite, nes kiekvieno vyresnio senjoro ar Jh liudytojų pareiga bus paprotinti/ pamokyti kad tai mums išbandymas ir pateksime į rojų. Nepraleiskite galimybės kiekvieną mėnesį laukdami eilėje pas gydytojus papolitikuoti, padejuoti, apie orus pakalbėti puiki alternatyva bendravimui ne telefonu. Minusai tik keli moterims negalima pasidažyti, šukuosenos geresnės ur abuem lytim geriau rengtis, nes per sveiki būsite. Taigi keičiu neįgalumo išmoka, bei priežiūra jei paimsite iš manęs šiuos džiaugsmus.    ATSAKYTI
Agnei 2019-08-28 18:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuolė tu  
Visata 2019-08-30 13:22:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tikra Saunuole bet kazin ar atsiras norinciu keistis❤  
kristina 2019-08-30 17:07:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bravaprašėte gyvenimą tiksliai.Nereikia tų varganų išmokų,jei būtų galima atgauti bent dalį prarastų galimybių.  
Sveikas 2019-08-28 06:19:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senai reikejo patikrinimų ne tik dėl tų asmenų kam nereikalingas invalidumas,bet ir tiems kuriems neteisingai nustatomas. Pačiam teko susidurti su tokia neteisybė. Praėjus metams po transplantacijos vietoj pirmos grupės paskyrė antrą. Vilniaus gydytojai sakė kreiptis aukščiau rašyti , ar gali po metų žmogus dirbti darbus kuriam atlikta tokia operacija,o šalia gyvenantis kaimynas pijokaudamas gauna tą pačią grupę. Pikta. Nesikreipiau niekur nors dabar tikrai kreipciaus ir į TV ir į zurnalistus. Neturėjau nei sveikatos nei jėgų aiškintis su tokiais specialistais. Tuo labiau žinau ne vieną likimo draugą kurie po tokios operacijos praėjus dešimčiai metų turi pirmą grupę. Važiuot reikia ir į Vilnių kas du trys mėnesiai kelionės kaina nėra maža kadangi antra grupe ir vaistus išrašo tik Vilniaus gyd. Toks absurdas ar ten dirba visai nesąmoningi arba nieko nežinantys. Dabar vėl turėsiu eit dėl grupės sakau gal pasiseks gal būsiu visai pasveikęs ir gausių grupe jau didesnio darbingumo   ATSAKYTI
Laba diena 2019-08-29 10:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atiduočiau aš tą visą išmoka, jeigu man sugrąžintų pilnai sveikas kojas. Dbr turi neįgalumą darbą surast be proto sunku. Nupust gali namie sėdėdamas ir nko ne veikdamas.   
Saunuoliai 2019-08-28 05:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kiek tokiu zakario aklu padejeju dar auto vairuoja ir pan.
Kiekvienas turbut zinom asmeniskai ne po viena toki.   ATSAKYTI
DaivA 2019-08-28 01:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
NU IR KAS   ATSAKYTI
Lina 2019-08-27 22:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu invalide sergu epilepsija jau ir taip epileptikai nukentėjo o kai dar vėl ką sugalvos nežinau kaip bus.   ATSAKYTI
Asta 2019-08-27 18:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Manot, kad po naujos tvarkos įvedimo bus mažiau korupcijos? Tikrai ne. Bus atveju, kai akivaizdžiai žmogus neįgalus arba sunkiai sergantis, reikalingas ilgas gydymas, komisija nuspręs panaikinti ar sumažinti išmokas, bus visko kaip ir su visais įstatymais LT   ATSAKYTI

Top Video

Sunku būtų patikėti, kaip įvyko avarija, jeigu ne vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Sunku būtų patikėti, kaip įvyko avarija, jeigu ne vaizdo įrašas
DABAR RODOMA
Paviešino brutalų močiutės užpuolimą: lūžo net kaulai
DABAR RODOMA
Aiškėja neapdairios klaidos dėl dingusio 10-mečio Šilutės raj.
DABAR RODOMA
Šokiravo lėktuvo keleivio elgesys – jokio padorumo ir pagarbos
DABAR RODOMA
Dviejų rusų miegas pievoje apkarto – pabudus laukė šokas
DABAR RODOMA
Lėktuvo keleiviai jau atsisveikino su artimaisiai: su siaubu stebėjo skrydį
DABAR RODOMA
Pamačius, ką vyras slapta daro su moterimi – keleivis neištvėrė
DABAR RODOMA
Bandymas pasipuikuoti baigėsi skaudžiai: turės pakloti nemažą sumą
DABAR RODOMA
Kuriozas tiesioginio eterio metu: reporterė net nematė, kas už jos vyksta
DABAR RODOMA
Paviešino sukrečiantį įrašą iš taksi: vairuotoja buvo nedelsiant atleista
REKLAMA
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)
Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija svarsto projektus, kurie galėtų padėti sumažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Jis ...
Irina Rozova (nuotr. Eimanto Genio)
Seimas yra linkęs atlikti tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais ir informacija apie tai disponavusių politikų veiksmų. Už tai, kad Seimo ...
Būti pavėžėju greitai nebus taip lengva (nuotr. TV3)
Seime kelią skinasi noras griežčiau reguliuoti pavėžėjimo paslaugas. Daugiausiai klausimų sukėlė bandymas uždrausti pavėžėjams imti grynuosius pinigus ir, nors šiam pasiūlymui ...
Degalinė (nuotr. stop kadras)
Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, laukiama staigaus degalų kainų šuolio. Po atakų dronais ir milžiniškų gaisrų Saudo Arabijoje naftos perdirbimo įmonėje, staigiai į viršų ...
Vygaudas Ušackas (Karolis Kavolėlis/Fotobankas nuotr.)
Iš politikos pasitraukęs ilgametis diplomatas Vygaudas Ušackas nuo antradienio dirba verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamos grupės „Avia Solutions Group“ (ASG) ...
REKLAMA

TELEVIZIJA×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų