• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Labai sunku pradėti kalbėti apie darbą, kurio dar nėra ekranuose. Atsimenu, kaip buvo su „Nereikalingais žmonėmis“, kai mintinai žinojau klausimus, mintinai žinojau atsakymus. O dabar – kitaip“, – ketvirtadienio vakarą pasakojo režisierius Maris Martinsonas.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar ir jis, ir Andrius Mamontovas gyvena laukdami filmo „Amaya“ pasirodymo didžiuosiuose kino ekranuose. Rugsėjo 15 dieną kino teatrų lankytojai šį filmą galės pamatyti išankstinėje premjeroje. Per ateinančias savaites apie juostą, kurios pavadinimas išvertus iš japonų kalbos reiškia naktinį lietų, primins fotografijos bei M. Martinsono parašyta knyga.

REKLAMA

Būtent į fotografijų parodą ketvirtadienio vakarą pakvietė režisierius ir pagrindinio vaidmens filme atlikėjas A. Mamontovas. Nuotraukos, darytos filmo operatoriaus latvio Gints Berzins, puoš prekybos centrą „Panorama“, o „Mados naktų“ metu – parduotuvių vitrinas.

Nuotraukose – Honkongas. Tas pats miestas, kuris buvo pasirinktas filmui „Amaya“, nors iš pradžių šis turėjo būti filmuojamas Tokijuje.

Tokijų pakeitė Honkongas

„Keliavome su Eimunto Nekrošiaus spektakliu „Hamletas“ į Korėją. Į kitą lėktuvą persėdom Honkonge ir aš, pamatęs miestą iš viršaus, supratau, kad noriu į tą miestą pakliūti“, – prisiminė savo pirmąją pažintį su Honkongu A. Mamontovas.

REKLAMA
REKLAMA

Filme skambanti daina taip pat susijusi su Honkongu. „Plaukiau keltu iš vienos miesto pusės į kitą ir netikėtai mano galvoje gimė muzika, žodžiai. Grįžęs į viešbutį užrašiau dainą ir 8-9 metus neturėjau kur jos dėti. Kai Maris nusprendė filmuoti Honkonge, pasakiau, kad turiu jam dainą“, – šypsojosi muzikantas.

Režisierius pasakojo, jog pirmiausia buvo sumanęs filmą sukti Tokijuje, nors jame nėra nė karto buvęs. „Kai parašiau scenarijų, buvo viskas, ko reikia, ir kažko dar trūko. Kai keliavome į kino festivalį Honkonge, Andrius pasakė, kad čia reikėtų nufilmuoti filmą. Pasakiau jam, kad kada nors tą padarysim, o vėliau pagalvojau, kad pats turiu scenarijų... Ir kai peržiūrėjau sceną po scenos, įsivaizduodamas jas Honkonge, aplink viskas ėmė gyventi. Kitą dieną pasakiau, kad filmuojame čia. Ir Andrius sutiko“, – pasakojo M. Martinsonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Investuoti teko ir patiems

Filmo pavadinimas toks pats, kaip ir pagrindinės herojės, tačiau vardo paieškos buvo nelengvos. „Ieškojome japoniškų vardų. Jų daug tokių, kurie skamba keista, o Amaya reiškė naktinį lietų ir skambėjo paslaptingai“, – pasakojo režisierius.

A. Mamontovas juokėsi, kad tuomet, kai buvo apsispręsta dėl filmo pavadinimo, jis keliavo į Čilę. „Lipau į tokį kalną, nuo kurio buvo matyti namų stogai ir ant vieno pamačiau didelėmis raidėmis užrašyta „Amaya“. Paaiškėjo, kad ten – kavinė. Grįžęs papasakojau apie tai Mariui, o šis net į filmą įtraukė tokią sceną, kurioje mano herojus pasakoja apie šį nutikimą“, – išdavė paslaptį filmo aktorius.

REKLAMA

Paklaustas, kas buvo sunku, A. Mamontovas tvirtino, kad daugiausiai rūpesčių kėlė finansų trūkumas. „Buvo ne taip, kad teko pačiam investuoti į filmą, nes būtų sustoję filmavimo darbai“, – sakė jis.

Ilga daina, kad visi tilptų

Filmuojant „Amaya“ Honkonge netrūko juokingų nutikimų. Štai A. Mamontovas netgi išmoko kelias frazes ištarti kinų kalba, tačiau M. Martinsonas nusprendė, kad filme jos nereikalingos.

„Tai kam aš mokiausi, jeigu tu nedėjai? – juokais barė režisierių aktorius. – Čia, matyt, vienintelis mano nusivylimas.“

REKLAMA

Filmo kūrėjai pasakojo, kad susidurti su kultūriniais skirtumais neteko, mat komanda turėjo konsultantą, kuris paaiškino, kaip reikėtų elgtis bendraujant su kinų tauta. Beje, būtent kinai ir sudarė didžiąją dalį filmavimo komandos.

„Kartais atrodydavo, kad personalo tris kartus daugiau nei reikia iš tiesų. Tačiau žvalgais, žiūri, kad visi dirba ir būtinai atsiranda kokie nors du, kurie nieko neveikia. Galvoji, kad jeigu jie nieko neveiks iki pietų, reikės eiti ir išsiaiškinti, ką jie čia veikia. Tačiau likus pusvalandžiui iki pietų jie būtinai atsistos, nueis ir ką nors padarys. Tada supranti, kad visi buvo reikalingi“, – juokėsi M. Martinsonas, paklaustas, kiek žmonių dirbo su filmu.

Anot jo, suskaičiuoti komandą bus galima tuomet, kai dienos šviesą išvys galutiniai titrai. „Andrius specialiai parašė ilgą dainą, kad visi tilptų“, – pokštavo režisierius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų