Ketvirtosiose Vengrijos krepšinio čempionato pusfinalio rungtynes reguliariojo sezono nugalėtoja Sombathėjaus „Falco KC“ ekipa su Arnu Kazlausku penktadienį išvykoje 98:89 (29:25, 18:20, 20:23, 31:21) įveikė Sekešfehėrvaro „Albacomp“ ekipą ir, laimėjusi seriją iki trijų pergalių 3:1, užsitikrino vietą finale.

Pirmajame ir trečiajame pusfinalio mačuose namuose „Falco KC“ varžovus nugalėjo 109:80 ir 92:87, o antrąjį susitikimą svečiuose pralaimėjo 76:97.

Lietuvis nugalėtojams penktadienį pelnė 15 taškų, po krepšiais atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei prasižengė 4 sykius. Per 32 minutes A. Kazlauskas pataikė 5 tritaškius iš 8.

Rezultatyviau už puolėją iš Lietuvos nugalėtojų gretose žaidė tik Jara Doyne‚as ir Laszlo Kalmanas, pelnę atitinkamai 26 ir 22 taškus.

Antrąją nesėkmę ketvirtosiose pusfinalio rungtynėse patyrė čempionės titulą ginanti dviejų lietuvių Solnoko „Olaj“ komanda, penktadienį svečiuose 71:84 (23:19, 19:17, 6:23, 23:25) nusileidusi Kermendo „Lami Ved“ penketukui, kuris išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą - 2:2.

Pirmąjį bei trečiąjį pusfinalio susitikimą savo aikštėje Solnoko krepšininkai laimėjo 97:62 ir 82:67, tačiau antrąjį išvykoje pralaimėjo 63:73.

Donatas Sabaliauskas penktadienio rungtynėse svečiams pelnė tik 3 taškus, o Andrius Jurkūnas - vos 2.

24 minutes aikštelėje pralaidęs D. Sabaliauskas pataikė 1 tritaškį iš 4, tačiau prametė dvitaškį. Be to jis atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir du prasižengė.

Be keitimų žaidęs A. Jurkūnas realizavo abu baudų metimus, tačiau visi 3 dvitaškiai ir 4 tritaškiai skriejo pro šalį. Jis po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir prasižengė 4 kartus.

„Olaj“ ekipoje sėkmingiausiai žaidė Vernardas Hollinsas ir Thomas Kelley, į varžovų krepšį įmetę atitinkamai 22 ir 20 taškų.

Penktosios šių komandų rungtynės, nulemsiančios antrąjį finalo dalyvį, sekmadienį bus žaidžiamos Solnoke.