Pietų Amerikoje septintą kartą vykstančiame XXXVI Dakaro ralyje penktadienį reido dalyviams Bolivijoje teko įveikti 723 km šeštą etapą, kuriame buvo ilgiausias šiemet – 542 km – greičio ruožas.

Greičiausiai iš lietuvių šeštą etapą vėl baigė „Toyota Hilux“ važiuojantis Benedikto Vanago ekipažas, kuris sugaišo 6 valandas 1 minutę 29 sekundes ir užėmė 32-ą vietą.

Dvejomis pozicijomis žemiau etapą baigė taip pat su „Toyota Hilux“ lenktynėse dalyvaujantis Antano Juknevičiaus ekipažas, kuris užtruko 6 valandas 5 minutes 47 sekundes.

„Tai buvo ilgiausias greičio ruožas šio Dakaro metu, smagu, kad jį įveikėme tikrai neblogu tempu. Startuoti iš galo nebuvo pats maloniausias dalykas, buvo be galo daug dulkių, bet per pirmus 100 km aplenkėme daugiau nei 20 lėčiau važiavusių sportininkų. Turėdami laisvesnę trasą pagavome savo ritmą ir važiavome tikrai geru tempu. Tiesa, likus vos 60 km iki greičio ruožo finišo vėl praradome vairo stiprintuvą, todėl likusią dalį įveikėme tikrai ne savo greičiu. Nepaisant to, Dakaras dar tik įpusėja, susitvarkysime techniką ir kausimės toliau“, – satelitiniu telefonu iškart po finišo pranešė 10 Dakaro ralių jau dalyvavęs Antanas Juknevičius.

„Seat'u“ Dakarą tęsiantis Vaidoto Žalos ekipažas kol kas užima 48-ą vietą tarp 0.15 val. (Lietuvos laiku) 64-ių etapą baigusių ekipažų.

Šeštąjį etapą laimėjo ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo vienuolika kartų Dakare triumfavęs (penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu) legendinis prancūzas Stephane'as Peterhanselis, laimėjęs jau 67-ąjį šių lenktynių ralį karjeroje. Sugaišęs 5 valandas 1 minutę 7 sekundes S. Peterhanselis 17 sekundžių aplenkė antroje vietoje likusį ispaną Carlosą Sainzą („Peugeot“), bei daugiau nei 7 minutėmis – trečiąją poziciją užėmusį Saudo Arabijos atstovą Yazzeedą AlRajhį („Toyota“):

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“ 5 val. 01 min. 07 sek.

2. Carlos Sainz (Ispanija), „Peugeot“ atsiliko 17 sek.

9. Ginel De Villers (Pietų Afrika), „Toyota“ 15:14

10.Erik Van Loon (Olandija), „Mini“ 16:45 ...

32.Benediktas Vanagas (Lietuva), "Toyota" 1:00:22 ...

34.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 1:04:40 ...

48.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“ 1:54:33 Bendroje lenktynių įskaitoje aukščiausiai iš lietuvių esantis Benediktas Vanagas pakilo į 26-ą vietą, o Antanas Juknevičius į 41-ąją.

Dvi valandas baudos gavęs penktajame etape Vaidotas Žala kol kas 64-as, tačiau daugiau lenktynininkų baigus etapą jo poziciją gali kristi.

Automobilių įskaitoje lyderiu tapęs Stephane'as Peterhanselis 27 sekundėmis aplenkė lyderio poziciją praradusį devyniskart pasaulio autoralio (WRC) čempioną tėvynainį Sebastieną Loebą („Peugeot“), kuris penktadienį etapą baigė ketvirtas.

Penktą vietą etape užėmęs nugalėtojo titulą ginantis Nasserą Al-Attiyah'ą („Mini“) iš Kataro bendroje įskaitoje lieka ketvirtas ir nuo pirmaujančio prancūzo atsilieka jau 15 minučių:

1. Stephane Peterhansel (Prancūzija), „Peugeot“ 18 val. 26 min. 20 sek.

2. Sebastien Loeb (Prancūzija), „Peugeot“ atsilieka 27 sek.

9. Vladimir Vasiljev (Rusija), „Toyota“ 42:27

10.Emiliano Spataro (Argentina), „Renault“ 57:32 ...

26.Benediktas Vanagas (Lietuva), "Toyota" 3:10:01 ...

41.Antanas Juknevičius (Lietuva), "Toyota" 4:47:05 ...

64.Vaidotas Žala (Lietuva), „Seat“ 14:34:09 Motociklininkų klasėje šeštąjį etapą vėl laimėjo australas Toby's Price'as (KTM), nuotolį įveikęs per 5 valandas 51 minutę ir 48 sekundes. Tai buvo jau trečiasis šiemet ir ketvirtasis karjeroje laimėtas australo etapas.

1 minute 5 sekundėmis nuo T. Price'o atsilikęs antrą vietą užėmė austras Matthiasas Walkneris (KTM), o trečiojoje pozicijoje liko bendroje įskaitoje pirmaujantis portugalas Paulo Goncalvesas („Honda“), australui pralaimėjęs 1 minutę ir 12 sekundžių:

1. Toby Price (Australija), KTM 5 val. 51 min. 48 sek.

2. Matthias Walkner (Austrija), KTM atsiliko 1 min. 05 sek.

3. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“ 1:12

4. Stefan Svitko (Slovakija), KTM 4:44

5. Helder Rodriguez (Portugalija), „Yamaha“ 5:23 Po šešto etapo portugalo Paulo Goncalveso („Honda“) pranašumas prieš artimiausią persekiotoją bendroje įskaitoje – į antrą vieta pakilusį australą Toby Price'ą (KTM) ištirpo iki 35 sekundžių, o į trečiąją poziciją šoktelėjęs austras austras Matthiasas Walkneris (KTM) nuo portugalo atsilieka beveik 3 minutėmis:

1. Paulo Goncalves (Portugalija), „Honda“ 20 val. 23 min. 07 sek.

2. Toby Price (Australija), KTM atsilieka 35 sek.

3. Matthias Walkner (Austrija), KTM 2:50

4. Stefan Svitko (Slovakija), KTM 5:17

5. Pablo Quintanilla (Čilė), „Husqvarna“ 15:10 Šeštadienį reido dalyviams iš Ujūnio Bolivijoje į Saltą Argentinoje teks įveikti 793 km, iš kurių greičio ruožą sudarys 353 km. Šioje atkarpoje organizatorių duomenimis ekipažų laukia upės, jų vagos ir sugrįžimas į bivuaką tik vėlai naktį.