Antrajame grupių etapo mače ginklus surėmė Australijos (2/0) ir Italijos (1/1) vyrų krepšinio rungtynės. Aukšto tempo mače pergalę 86:83 (25:25, 19:20, 21:17, 21:21) pergalę šventė Jocko Landale‘o ir Patty Millso Australijos rinktinė.

Pirmajame ketvirtyje abi ekipos žaidė uraganiniu tempu – gynyba praktiškai neegzistavo ir praėjus pirmosioms keturioms kėlinio minutėms 8:9 pirmavo italai.

Australijos krepšininkai buvo surengę spurtą 5:0, bet italai jų pernelyg daug į priekį nepaleido. Antroje kėlinio dalyje gynyba taip pat nebuvo pagrindinis dalykas. Visgi likus apie trims kėlinio minutėms – prasidėjo australų dėjimų šou. Į krepšį kamuolį sugrūdo buvęs žalgirietis J. Landale‘as ir Matisse‘as Thybulle‘as. Po šių dėjimų Italijos rinktinės strategas paprašė minutės pertraukėlės ir 21:15 jau pirmavo australai.

Du tritaškiai italų tritaškiai, Nicolo Manniono floateris ir Arono Bayneso dėjimas. Taip pasibaigė pirmasis rungtynių kėlinys, po kurio buvo lygu 25:25.

Atrodo, kad pirmoje antrojo kėlinio dalyje abi ekipos apsiprato prie viena kitos. Abi ekipos apsikeitė spurtais 5:0 ir praėjus pirmoms trims ketvirčio minutėms švieslentėje toliau vyravo lygybė 30:30.

Antrojo kėlinio antroje pusėje – vėl spurtų rungtynės. Vienu metu jau italai pirmavo 32:38, tačiau dvi sėkmingos Okeanijos atstovų atakos ir komandas vėl skiria vos vienas taškelis 37:38.

Abi ekipos vėl apsikeitė sėkmingais epizodais puolime ir po dviejų kėlinių minimaliu skirtumu 44:55 pirmavo Italijos vyrų krepšinio rinktinė.

Trečiojo ketvirčio pradžia geriau klostėsi italams, tačiau australai netruko atsakyti savuoju 12:0 spurtu, išnaudojo varžovų klaidas ir pataikė lengvus metimus, po kurių 52:58 jau pirmavo Australijos vyrų krepšinio rinktinė.

Antroje ketvirčio dalyje geresnį žaidimą demonstravo australai, tačiau italai neleido pabėgti varžovams ir po trečiojo kėlinuko 65:62 priekyje buvo australai.

Lemiamo kėlinio pradžioje pradėjo dominuoti gynyba. Italai pradėjo taikyti switch all (kai visi žaidėjai gynyboje keičiasi – aut. past.), o australai toliau gynėsi kietai bei buvo priekyje 71:67.

J. Landale‘as prametė antrąją baudą, Nikas Kay‘us atkovojo kamuolį puolime, po kurio J. Landale‘as pataikė tolimą metimą ir 75:67 priekyje buvo australai.

Buvęs žalgirietis lemiamame kėlinyje buvo australų kertinė šerdis. J. Landale‘as atkovojo kamuolį puolime ir pamušė jį Joe Inglesui prie tritaškio linijos. J. Inglesas nieko nenustebino – jo tolima bomba buvo tiksli ir 80:73

Visgi rungtynių gale geriau sužaidę australai 86:83 šventę antrąją pergalę Tokijo olimpinėse žaidynėse

Įdomu tai, kad Australijos krepšininkai puolime atkovojo net 16 kamuolių, kai italai vos 6.

Australijos rinktinė: J. Landale‘as 18 (7 atk. kam., 7/11 met.), P. Millsas 16 (6 rez. perd., 5 atk. kam.), N. Kay‘us 15, J. Inglesas (5 rez. perd., 4 atk. kam.) ir A. Baynesas (7 atk. kam.) po 14.

Italijos rinktinė: Simone Fontecchio 22 tšk., N. Mannionas 21 (7 rez. perd.), Achille Polonara 12 (7 atk. kam.)