• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiras Putinas pradėjo eiti Rusijos prezidento pareigas dar 1999 m. Jam sėdint ant Kremliaus sosto iki dabar, JAV administracija keitėsi penkis kartus. Įdomiausia tai, kad kiekvienas JAV prezidentas turėjo skirtingą santykį su Rusija.

Vladimiras Putinas pradėjo eiti Rusijos prezidento pareigas dar 1999 m. Jam sėdint ant Kremliaus sosto iki dabar, JAV administracija keitėsi penkis kartus. Įdomiausia tai, kad kiekvienas JAV prezidentas turėjo skirtingą santykį su Rusija.

REKLAMA

Portalas „Newsweek“ paskelbė kaip keitėsi V. Putino ir Amerikos santykiai per du dešimtmečius.

Billas Clintonas: pirmasis susitikimas (1999–2000 m.)

V. Putino kadencijos pradžia sutapo su paskutiniais Billo Clintono prezidentavimo mėnesiais. Nepaisant šiltų santykių su Putino pirmtaku Borisu Jelcinu, B. Clintonas yra pasakojęs, kad V. Putinas jam asmeniškai atrodė šaltas, bet kompetentingas.

Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje NATO išsiplėtus į rytus ir kilus konfliktui Kosove, įtampa tarp dviejų supervalstybių padidėjo. B. Clintonas kritikavo Rusijos kampaniją Čečėnijoje, sukeldamas aštrų V. Putino atsaką.

REKLAMA
REKLAMA

Pastaruoju metu dėl Rusijos karo Ukrainoje B. Clintonas atmetė mintį, kad V. Putino invazija buvo atsakas į NATO plėtrą, kuri prasidėjo jo prezidentavimo laikotarpiu.

REKLAMA

„Manau, kad pasielgėme teisingai tinkamu laiku. Ir jei nebūtume to padarę, ši krizė galėjo kilti dar anksčiau“, – teigė B. Clintonas 2022 m.

Georgeas W. Bushas: nuo žvilgsnio iki įtampos (2001–2008 m.)

George‘as W. Bushas pradėjo eiti pareigas siekdamas stabilizuoti santykius su Rusija. Pirmieji jo susitikimai su Rusijos vadovu buvo šilti. Tai iliustruoja garsusis G. W. Busho teiginys, kad 2001 m. birželio 16 d. per spaudos konferenciją Slovėnijoje jis pažvelgė Putinui į akis ir pamatė jo „sielą“. Tačiau santykiai pablogėjo dėl nesutarimų dėl Irako karo, JAV priešraketinės gynybos planų Rytų Europoje ir Rusijos vidaus politikos, kurią G. W. Bushas laikė vis labiau autoritarine.

REKLAMA
REKLAMA

Nors būta ir bičiulystės momentų, V. Putinas turėjo savų priekaištų G. W. Busho prezidentavimui. Kai Irako karas virto JAV pelke, V. Putinas sakė, kad Amerikos prezidentas jam neskaitys paskaitų apie demokratiją.

„Mes nenorėtume tokios demokratijos kaip Irake“, – sakė jis žurnalistams per bendrą spaudos konferenciją su G. W. Bushu.

Kai Rusija įsiveržė į Sakartvelą 2008 m., G. W. Bushas Pekino olimpinėse žaidynėse tiesiogiai pasipriešino V. Putinui, rašė jis savo atsiminimuose. G. W. Bushas rašė, kad perspėjo V. Putiną, jog Sakartvelo prezidentas yra karštakraujis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš irgi esu karštakraujis“, – atsakė V. Putinas.

„Ne, Vladimirai, – atkirto Bušas. – Tu esi šaltakraujis“.

Barackas Obama: Austrija ar Australija? (2009–2016 m.)

Barackas Obama, kuris taip pat atėjo į valdžią su planais „pakeisti“ santykius su Rusija, beveik nuo pat pirmos savo prezidentavimo dienos vis labiau nesutarė su V. Putinu. B. Obamos darbinius santykius su V. Putinu dažniausiai ženklino sankcijos ir diplomatiniai susipriešinimai.

REKLAMA

Nesutarimai dėl Sirijos, Ukrainos ir įtarimų dėl kišimosi į rinkimus lėmė naują santykių nuosmukį.

Kremliaus ir Baltųjų rūmų diplomatiniai santykiai beveik žlugo 2014 m. kovo 18 d. Rusijai netikėtai aneksavus Krymą ir sukėlė Šaltojo karo laikus primenančią įtampą, kuri tvyro iki šiol.

Kartą B. Obama apibūdino V. Putiną kaip „kietą, išmintingą, nesentimentalų“ veikėją, taip pat sakė, kad V. Putinas jam priminė politinius baronus, su kuriais jis susidūrė savo karjeros pradžioje Čikagoje.

REKLAMA

Savo ruožtu V. Putinas niekada neslėpė savo nepasitenkinimu B. Obama ir kartą pasakė: „Amerikos žmonės išrinko prezidentą Obamą ne tam, kad jis būtų malonus Rusijai...“

Atsakydamas į B. Obamos komentarą, kuriame jis pavadino Rusiją „regionine galybe“, V. Putinas sakė: „Sunku bendrauti su žmonėmis, kurie painioja Austriją su Australija“.

Donaldas Trumpas: Prieštaringai vertinama draugystė (2017–2020 m.)

Donaldo Trumpo prezidentavimas nuo pat pradžių pasižymėjo kontroversijomis dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 m. rinkimus. Tačiau atrodė, kad D. Trumpo ir V. Putino asmeniniai santykiai yra kiek šiltesni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie santykiai pasižymėjo viešu susižavėjimu. V. Putinas, kuris kartą pavadino D. Trumpą „spalvinga asmenybe“, nuo pat pradžių išreiškė norą su juo dirbti.

Jų bendravimą ženklino daugybė aukšto lygio susitikimų, įskaitant reikšmingą aukščiausiojo lygio susitikimą Helsinkyje, per kurį D. Trumpas kišimosi į rinkimus klausimu, atrodo, stojo ne žvalgybos agentūrų, o V. Putino pusėn. Tas apsikeitimas nuomonėmis sukėlė triukšmą JAV, o kritikai apkaltino D. Trumpą kenkimu Amerikos interesams.

REKLAMA

Savo ruožtu V. Putinas, regis, įvertino D. Trumpo norą nepaisyti įprastų diplomatinių normų, tačiau išliko atsargus, suvokdamas D. Trumpo prezidentavimo sukeltą politinį nestabilumą.

Rusijos prezidentas taip pat įžvelgė galimybę, kai D. Trumpas pradėjo eiti pareigas, pasinaudodamas D. Trumpo apkalta ir tyrimais, kad sukritikuotų Amerikos politinę sistemą kaip „supuvusią“.

Joe Bidenas: grįžimas į Šaltąjį karą (2021–dabar)

Kai Joe Bidenas pradėjo savo kadenciją, tarp Rusijos ir JAV tvyrojo tokia pati įtampa, kurią buvo galimą įžvelgti ir B. Obamos prezidentavimo laikotarpiu. J. Bidenas atvirai kritikavo V. Putiną dėl Ukrainos suvereniteto pažeidimo.

REKLAMA

Vienas iš lemiamų momentų J. Bideno prezidentavimo pradžioje buvo JAV vadovas apibūdino V. Putiną kaip „žudiką“. Į tai V. Putinas atsakė paprastai: „toks tokį pažino“. Jis taip pat teigė, kad JAV yra žudikiška valstybė, paminėdamas istorinius įvykius, tokius kaip vergovė ir Antrojo pasaulinio karo pabaigoje ant Japonijos numestos atominės bombos.

J. Bideno administracija kartu su Vakarų sąjungininkais taip pat smogė Rusijai sankcijomis po invazijos į Ukrainą. Paskutinis abiejų lyderių susitikimas įvyko 2021 m. aukščiausiojo lygio susitikime Ženevoje (Šveicarija). Abu lyderiai tuo metu sutarė, kad santykiai yra „žemiausiame taške“.

Toliau jie tik smunka žemyn.

Šiaip,nemažai blogio pasaulyje, bet yra vienas super didelis blogių blogis ,velnio velnias --RUSAS JĮ REIKIA IŠRAUT VISOM ŠAKNIM IR TĄ VIETĄ PADEGT KAD JOKIO TO BLOGIO NET MAŽIAUSIO DAIGELIO NELIKTŲ
Putin huilo
Chūyijlo žudo chūyijlostano ekonomiką
Chūyijlo žudo chūyijlostano ekonomiką
Taip kacapams ir reikia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų