REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Graži ir išpuoselėta veido oda – greičiausiai kiekvieno svajonė ir siekiamybė. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad keičiantis sezonams, turėtų keistis produktai, kuriuos naudojame, lepindami ir prižiūrėdami veido odą.

Graži ir išpuoselėta veido oda – greičiausiai kiekvieno svajonė ir siekiamybė. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad keičiantis sezonams, turėtų keistis produktai, kuriuos naudojame, lepindami ir prižiūrėdami veido odą.

REKLAMA

Po žiemos veido oda būna pavargusi bei papilkėjusi, todėl tinkama odos priežiūra – raktas į sėkmę. Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė pataria, kaip tinkamai prižiūrėti odą, kad ji būtų skaisti, gyvybinga ir tinkamai apsaugota.

Gydytojos teigimu, odą gražinti pirmiausiai reikėtų pradėti iš vidaus – pasidaryti kraujo tyrimus ir vartoti atitinkamus maisto papildus. Jei organizme trūksta reikalingų medžiagų bei vitaminų, kad ir kokias odos priežiūros priemones naudosite, efektyvaus ir ilgalaikio rezultato nepasieksite. Svarbu, kad organizme būtų pakankamas kiekis geležies, vitamino D bei kitų odos grožiui reikalingų medžiagų.

„Galima tepti įvairiausias, puikiausias priemones ar net daryti įvairiausias procedūras, bet jeigu mums trūks kai kurių medžiagų, mes nepasieksim gerų rezultatų arba jie bus trumpalaikiai. Todėl odą gražinti aš visuomet pirmiausiai pradedu iš vidaus“, – pasakojo gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu apsiginti nuo saulės

Viena pagrindinių odos priežiūros priemonių, kuri būtina atėjus pavasariui – kremas nuo saulės. Jeigu žiemą jis buvo mažiau reikalingas, nes UV indeksas buvo nulinis, tai pavasarį ypač svarbu saugotis, nes saulė yra žemiau ir intensyvesnė. Svarbiausia, kad priemonė turėtų pakankamą apsaugos nuo saulės faktorių – mažiausiai SPF 30, o kuo didesnis skaičius, tuo didesnė apsauga.

REKLAMA

Taip pat svarbu išsirinkti kremą nuo saulės, tinkantį jūsų veido odos tipui. Pažįstant savo odos tipą, priemonę išsirinkti tikrai nebus sunku – yra skirtų tiek sausai, tiek riebiai ar į spuoguotumą linkusiai odai. Venkite rinktis universalų kremą – jis gali būti nemalonus ant odos, kimšti poras ar suteikti veidui blizgesį.

Du zuikius vienu šūviu nušausite, jei pavyks rasti daugiafunkcinę priemonę. Tai gali būti BB ar CC kremas, pudra ar veido kremas, kuriame yra SPF. Taip pat galite naudoti veido kremą, kuris tuo pat ir drėkina, ir yra apsauga nuo saulės. Jei nemėgstate tepti priemonių keliais sluoksniais, tai taps puikiu išsigelbėjimu ir nereikės apsikrauti krūvomis įvairių produktų.

REKLAMA
REKLAMA

„Kad nereiktų dėti daug sluoksnių vieno ant kito, atraskite tokią priemonę, kuri jau turi SPF. Taip nereikės apgaudinėti savęs, kai truputį patepam nosies galą ir jau įsivaizduojame, kad pasitepėm kremu nuo saulės“, – kalbėjo A. Dumbliauskienė.

Odos skaistinimui puikiai tiks serumai

Šiltuoju sezonu, norisi odą skaistinti ir atšviežinti, o tam puikiai tiks serumai bei koncentratai su aktyviais ingredientais. Tai gali būti priemonės su vitaminu C odai skaistinti, serumai ar kremai su retinoliu, kuris atnaujina odą, sumažina raukšleles bei pigmentaciją bei kitos priemonės su aktyviais ingredientais, skirtais odos atjauninimui bei stimuliavimui. Tiesa, šias priemones reikėtų naudoti vakare, nes dieną geriau tepti lengvesnės tekstūros produktus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavasarį gražiname odą, reiškia prisimename įvairiausius serumus, koncentratus, bet visa tai turėtų būti naktinės priemonės, nes mūsų oda grožį kuria naktį“, – pataria gydytoja.

Jei žiemą rekomenduojama odos „neperprausti“, veido prausiklį naudoti tik vakare, tai pavasarį jį naudoti galima tiek ryte, tiek vakare. Taip pat galite naudoti ir aktyvesnius prausiklius – jei jie bent kiek ir pasausins odą, tai nebus taip stipriai jaučiama. Ypač svarbu tinkamai nuprausti veido odą, jei sportuojate, prakaituojate. Tačiau jei žiemą turėjote ritualą ryte veidą valyti miceliniu vandeniu, o vakare naudoti prausiklį, drąsiai galite ir toliau tai daryti ir nekeisti įpročių.

REKLAMA

„Prausiklius, šylant orams, galim naudoti ir ryte, ir vakare. Žiemą nereikia „perprausti“ odos, o kai orai pasikeičia, galim ją prausti su aktyvesniais prausikliais“, – pasakojo A. Dumbliauskienė.

Vienas dalykas, kuris nesikeičia visus metus – odos drėkinimas. Tinkamai drėkinti odą būtina visais sezonais, tačiau skiriasi priemonių tekstūra. Pavasarį po šaltojo sezono reikėtų rinktis lengvesnės tekstūros kremus. Žiemą naudotus kremus, turinčius vaškų ar riebalų, pavasarį reikia keisti lengvesniais, intensyviai drėkinančiais kremais.

„Jei žiemą reikėjo drėkinimo, nes sausos patalpos ir šildymas, pavasarį mums irgi reikia drėkinimo. Oda pavargusi, reikia daugiau padrėkinti, palepinti, todėl reikia aktyvaus drėkiklio“, – kalbėjo gydytoja dermatovenerologė.

REKLAMA

Prie odos problemų prisideda kaukės

Veido kaukes dar teks kurį laiką dėvėti todėl svarbu žinoti, kad kai kurie pasirodantys spuogeliai gali būti susiję su folikulitu, kuris atsiranda dėvint kaukes. Folikulitas – odos uždegimas ties gyvaplaukio šaknimi, tuomet pasirodo spuogeliai, pūlinukai.

To išvengti gali pavykti dėvint medicinines kaukes, kurios yra vienkartinės tačiau svarbu, kad jos būtų keičiamos ir netaptų daugkartinėmis. Jose kaupiasi įvairi flora, kuri, pakartotinai dėvint vienkartinę kaukę, įneša infekciją.

„Šiltu sezonu aš esu labiau už medicinines vienkartines kaukes. Ji bus saugesnė veidui, bet neužmirškim, kad vienkartinė kaukė ir reiškia vienkartinė. Tai vienas iš svarbiausių momentų – nepagailėti ir sąžiningai keisti kaukes“, – pataria A. Dumbliauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O jei folikulito išvengti nepavyko ir šį uždegimą norite tvarkytis namuose, jokiu būdu ant veido netepkite riebių kremų, nedėkite storo, sunkaus pudros sluoksnio, nes tai prisideda prie veido šutimo ir uždegimo skatinimo.

Taip pat reikėtų naudoti priemones, skirtas spuoguotai odai, nes jos efektyviausios, kovojant su folikulitu namų sąlygomis. Jei pakeitėte priemones ir viską darote teisingai, o uždegimas nemažėja – kreipkitės į specialistą, kuris skirs priemones, mažinančias uždegimą. Tačiau su šia problema gali tekti kovoti ilgai ir nuobodžiai.

„Jei matote, kad pakeitėte priemones, keičiate kaukes ir nesiseka susitvarkyti, aišku, kad reikėtų kreiptis į gydytoją. Dažniausiai skiriami tepami vaistai, mažinantys uždegimą ir dirbam su šia problema pakankamai ilgai“, – komentuoja gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų