REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
 	Ilgą laiką baimėje dėl kūno plaukų gyvenusi moteris dabar jų neslepia: skustuką padėjo šalin (nuotr. Instagram)

Moteris, kuri daugelį metų skutosi visą kūną, nes dėl perteklinių plaukų jautėsi kaip „keistuolė“, pagaliau išdrįso atsisakyti skustuvo ir rinktis visiškai natūralią išvaizdą.

8

Moteris, kuri daugelį metų skutosi visą kūną, nes dėl perteklinių plaukų jautėsi kaip „keistuolė“, pagaliau išdrįso atsisakyti skustuvo ir rinktis visiškai natūralią išvaizdą.

REKLAMA

33 metų Leah Jorgensen serga policistinių kiaušidžių sindromu – hormoniniu sutrikimu, dėl kurio gali atsirasti nenormalus vyriško tipo plaukuotumas, rašo portalas dailymail.co.uk. Nuo 14 metų besityčiojantys ją vadino „vyru“, todėl, beviltiškai bandydama paslėpti plaukus, nuo 13 metų dėvėjo marškinėlius ilgomis rankovėmis, aukšta apykakle ir ilgas kelnes.

Sulaukusi 20-ies ji ėmė skustis ir valandų valandas šalindavo storus tamsius plaukus nuo smakro, skruostų, viršutinės lūpos, krūtinės, pilvo, rankų, kojų ir nugaros.   Leah, elgesio sveikatos specialistė iš Madisono (Viskonsino valstija), sakė: „Niekada nebuvau mačiusi moterų, kurios atrodytų kaip aš. Man buvo taip gėda, kad nenorėjau apie tai kalbėti“.

„Mano būdas susidoroti su ta gėda ir pasimetimu buvo slėpimasis. Ilgą laiką mano kasdienis tikslas buvo tiesiog išgyventi dieną taip, kad niekas nepastebėtų, kokia plaukuota esu. Kadangi plaukuotų buvo labai daug, slėpti juos buvo labai sunku. Man išsivystė baisus nerimas, ir tai labai pakenkė mano psichinei būklei. Turėjau blogos patirties su gydytoja. Ji niekada nebuvo mačiusi tokio ekstremalaus atvejo, buvo nustebusi ir į mane žiūrėjo kreivu veidu.

REKLAMA
REKLAMA

Ant popieriaus lapo ji nupiešė figūrėlę ir nupiešė, kur yra plaukai. Aš buvau tokia jautri, kad tai mane labai nuliūdino ir privertė pasijusti keistuole. Gimnazijoje bendraklasė pastebėjo mano veido plaukus ir atsirado grupė mergaičių, kurios mane dėl to erzino ir vadino vyru.

REKLAMA

Jaučiausi sugėdinta ir išsigandusi, tarsi būčiau mažiau moteris“.  

Ji bijojo, kad žmonės priartės prie jos ir pamatys plaukus ant jos veido, todėl pirmą kartą pasibučiavo sulaukusi 27 metų ir 12 metų vengė lankytis pas odontologą. Ji sakė: „Aš prisidengdavau drabužiais ir nusiskusdavau veidą, o jei ketindavau rodyti kokią nors kūno dalį, nusiskusdavau ją. Vasarą čia būna karšta ir drėgna, o aš ištisus metus dėvėdavau gobtuvus, todėl daug prakaituodavau“.

„Žmonės manęs klausdavo: „Kodėl tu tai dėvi?“, o aš atsakydavau: „Palikite mane ramybėje“. Buvau įsitikinusi, kad prarasiu draugus, šeima manęs išsižadės, negalėsiu susirasti darbo ar vaikino – tiesiog gyvensiu nelaimingą gyvenimą viena.“

REKLAMA
REKLAMA

2015 m. gruodį Leah, einančią per kelią, partrenkė automobilis, ir ją į ligoninę teko vežti greitosios pagalbos automobiliu.

Medikai nukirpo jai drabužius, jai buvo atlikta operacija ir gydymas, todėl žmonės pirmą kartą iš arti pamatė, kokio masto plaukai auga ant jos kūno.

„Supratau, kad niekam nerūpi, kaip aš atrodau, jie tiesiog matė mane kaip žmogų. Tai tikrai padėjo man susitaikyti su tuo“, – sakė ji.

Maždaug tuo metu Leah taip pat užmezgė ryšį su vyru, kuriam ji pasirodė patraukli su visais kūno plaukais.

Ji su juo dabar nebendrauja, bet sakė, kad tai, jog jis priėmė ją tokią, kokia ji yra, padėjo jai atrasti pasitikėjimą savimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Supratau, kad man niekada nepatiko, kaip atrodo plaukai. Problema buvo ne plaukai, o žmonių požiūris į juos. Pagalvojau: „Užteks“, nebenorėjau nuo to bėgti“.

Kiek daugiau nei prieš metus nustojusi šalinti kūno plaukelius, moteris sako, kad jaučiasi sustiprėjusi, ir tikisi, kad jos istorija suteiks drąsos kitoms moterims.

Be to, ji pradėjo dėvėti palaidines su giliu iškirpimu, be rankovių ir viešumoje rodyti kojas.

Praėjusią vasarą ji pirmą kartą drąsiai apsivilko bikinį ir pasidalijo savo plaukų nuotraukomis su daugiau nei 2 500 sekėjų instagrame.

Mąstysenos pokyčiai taip pat paskatino ją mesti darbą draudimo srityje ir grįžti į koledžą, kur ji studijuoja socialinį darbą ir neseniai įsidarbino dirbdama su autizmu sergančiais vaikais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų