Egipte šeštadienį baigėsi planetos jaunučių stalo teniso čempionatas, kuriame dalyvavo 32 geriausieji pasaulio jaunieji stalo tenisininkai. Lietuvis Medardas Stankevičius šiose pirmenybėse iškovojo du medalius: auksą su Europos rinktine komandinėse varžybose ir bronzą vaikinų dvejetų varžybose.

Vaikinų vienetų varžybų mažajame finale M. Stankevičius pralaimėjo Europos jaunučių čempionui bei pirmenybių favoritu laikytam rumunui Christianui Pleteai ir užėmė aukštą ketvirtą vietą.

M. Stankevičius šiame čempionate pergalingai keliavo iki pusfinalio tiek vaikinų vienetų, tiek dvejetų varžybose. Aštuntfinalyje jis 4:0 (11:7, 11:6, 11:7, 11:8) nugalėjo brazilą Guilhermę Teodoro, o ketvirtfinalyje 4:1 (11:9, 11:9, 11:2, 6:11, 12:10) įveikė JAV atstovaujantį Jacką Wangą. Pusfinalyje lietuvis stojo į dvikovą su dvejetų partneriu, jaunuoju Švedijos stalo teniso talentu Trulsu Moregardu. Šiame susitikime lietuviui 2:4 (11:7, 3:11, 8:11, 12:10, 8:11, 5:11) teko pripažinti varžovo pranašumą.

Mažajame finale lietuvis turėjo žaisti prieš vieną pajėgiausių pasaulio ir Europos jaunųjų stalo tenisininkų rumuną Christianą Pletea, kuris pusfinalyje 3:4 (12:10, 4:11, 11:7, 14:12, 2:11, 5:11, 6:11) patyrė pralaimėjimą prieš kiną Shou Yangą. M. Stankevičius tik po atkaklios kovos pirmenybių antrajai raketei pralaimėjo 2:3 (9:11, 14:12, 4:11, 13:11, 8:11) ir galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą. Pasaulio jaunučių pirmenybių čempionu tapo kinas S. Yang, finale 4:3 (12:14, 12:10, 10:12, 11:8, 9:11, 13:11, 11:6) privertęs pasiduoti švedą T. Moregardą.

Pasak pranešimo, Europos rinktinės sudėtyje finale M. Stankevičius buvo iškovojęs sensacingą pergalę prieš pasaulio jaunučių čempionu tapusį kiną.

Dvejetų varžybose lietuvio ir švedo T. Moregardo duetas tapo bronzos medalių savininkai. Pusfinalyje jų laukė rimtas iššūkis: akistata su komandinėse varžybose nugalėtais azijiečiais - japonu Koyo Kanamitsu ir kinu Shou Yangu. Šįsyk varžovams teko pralaimėti 0:3 (9:11, 9:11, 9:11), kurie vėliau tapo dvejetų varžybų čempionais. Finale K. Kanamitsu ir S. Yangas 3:2 (5:11, 11:7, 9:11, 11:8, 11:6) įveikė korėjietį Junhyuną Songą bei indą Parthą Virmanį.

Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentas Rimgaudas Balaiša džiaugėsi puikiu jaunojo Lietuvos stalo teniso talento pasirodymu Egipte. "Tokio rango varžybose M. Stankevičius pasiekė neįtikėtinus rezultatus. Pasauliniame jaunučių reitinge būdamas 26-as, šiose pirmenybėse pateko tarp 4 stipriausiųjų planetos žaidėjų bei nugalėjo pirmenybių čempionu tapusį kiną, kuriam tai buvo vienintelis pralaimėjimas", - tvirtino R. Balaiša. Jo nuomone, šios pergalės sportininkui suteiks dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ateityje.