• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Persikėlimas į naują būstą – įdomi ir intriguojanti patirtis kiekvienam. Dabar galite naršyti katalogus ir svetaines, kur pasisemti įkvėpimo naujų namų interjero detalėms ir taip susikurti artėjančio persikraustymo malonumą. Tačiau negalite išvengti ne itin malonios kraustymosi dalies – daiktų pakavimo.

Persikėlimas į naują būstą – įdomi ir intriguojanti patirtis kiekvienam. Dabar galite naršyti katalogus ir svetaines, kur pasisemti įkvėpimo naujų namų interjero detalėms ir taip susikurti artėjančio persikraustymo malonumą. Tačiau negalite išvengti ne itin malonios kraustymosi dalies – daiktų pakavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daiktų pakavimas persikraustymui gali atrodyti kaip varginantis ir daug laiko reikalaujantis darbas, tačiau naudodamiesi šiais patarimais galite lengvai sutaupyti tiek laiko, tiek jėgų.

REKLAMA

Reikalingi pakavimo daiktai persikraustant

Persikraustymą paversti kuo lengvesniu ir efektyvesniu procesu jums gali pagelbėti įvairios pakavimo medžiagos. Atrinkome keletą dažniausiai persikraustymo metu pagelbėjančių daiktų. Dalį jų galite rasti savo namuose arba gauti nemokamai:

1. Įvairių dydžių dėžės: yra daug galimybių rasti pigių arba nemokamų kartoninių dėžių. Užsukite į bet kurį prekybos centrą ir paprašykite darbuotojų panaudotų didesnių kartoninių dėžių arba paprašykite draugų, šeimos narių. Surinkite įvairių dydžių ir įsitikinkite, kad pakavimo dėžės yra geros būklės.

REKLAMA
REKLAMA

2. Oro pagalvė arba burbulinė plėvelė: tiek viena, tiek kita skirta prekių apsauginiam įpakavimui. Ypač dažnai naudojama technikos, stiklo ir kitų trapių daiktų pakavimui.

3. Pakavimo juosta: pakavimo juosta gali būti skirta pakuojant kartonines dėžes, kad šios neįgautų laisvumo.

4. Apsauginiai profiliai: putoplastiniai profiliai dėl savo lankstumo puikiai apsaugos jūsų baldų ar kitų trapių daiktų briaunas ir kampus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Tampri plėvelė: ši plėvelė skirta norint supakuoti kelis daiktus į vieną grupę, paruošiant transportavimui.

6. Žymeklis: skirtas pažymėti kraustymosi dėžes, kad tiksliai žinoti, kas jose supakuota. Dėžutės viršuje ir šonuose pažymima kambario pavadinimas, dėžutės turinys ir tai, ar dėžutės viduje esantys daiktai yra trapūs, ar ne. Pavyzdžiui, ant dėžutės, kurią supakavote iš virtuvės, gali būti parašyta: „virtuvė / kasdieniai indai / dūžtantys“.

REKLAMA

Naudingi patarimai pakuojant daiktus persikraustymui - kambarys po kambario

Vyksta diskusijos, ar geriau pakuotis daiktus pagal kambarius, ar pagal daiktų kategorijas. Tai tikrai priklauso nuo to, kas jums lengviau ir patogiau, tačiau mes rekomenduojame susidėti savo daiktus pagal kambarius. Tai padės išlikti tvarkingam, o vėliau kraustantis bus daug lengviau, nes bus aišku kuri dėžė į kurį kambarį turi būti nešama.

REKLAMA

Virtuvė

1. Atitirpinkite šaldytuvą: likus mažiausiai 48 valandoms iki išsikraustymo.

2. Tvarkykite indus: supakuoti indus persikraustymui nėra taip sunku, kaip galėtumėte manyti. Svarbiausia, atsargiai supakuokite juos į burbulinę plėvelę ir susilaikykite nuo dėžių perkrovimo. Per daug supakavus dėžes bus sunkiau pakelti.

3. Supakuokite mažus prietaisus: pradėkite nuimdami peiliukus arba atsilaisvinusias dalis. Priklijuokite laidą aplink prietaisą, priklijuokite visas papildomas dalis ir būtinai pridėkite instrukcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Supakuokite sausas prekes: Apvyniokite prieskonius popieriumi arba apvyniokite burbuline plėvele, o stiklinius indus su prieskoniais ar maistu supakuokite ant dugno, kad gabenant jie nejudėtų.

5. Šaldomoms prekėms: laikykite šaldytuvuose su ledu.

Valgomasis

1. Suvyniokite kilimėlį: pritvirtinkite su pakavimo juosta.

2. Supakuokite kėdes: nuimdami kojeles arba uždėdami ant jų apsauginius profilius.

3. Saugus virtuvės stalas: apvyniokite jį antklode arba apsaugokite apsauginiais profiliais ir pastatykite ten, kur jis neslystų.

REKLAMA

4. Supakuokite dekoracijas (įskaitant lempas, paveikslėlius, meno kūrinius ir t. t.): supakuokite visus daiktus, kurie yra iš stiklo ar keramikos į oro pagalvę arba burbulinę plėvelę.

Svetainė

1. Saugokite elektroniką: televizorių ir kompiuterių ekranus apsaugokite oro pagalvėmis, atsukite pagrindą (jei įrenginys tokį turi). Priklijuokite varžtus ir kitas dalis prie televizoriaus galo.

REKLAMA

2. Supakuokite baldus: nuimkite kojas nuo sofos ir kėdžių, kad jas būtų lengviau įnešti į naujus namus.

3. Tvarkykite elektroninius komponentus: priklijuokite maitinimo laidus prie kiekvieno elektroninio komponento kartu su HDMI arba pagalbiniais garso laidais ir nuotolinio valdymo pultu.

4. Atsargiai elkitės su meno kūriniais ir veidrodžiais: apvyniokite juos antklodėmis arba burbuline plėvele.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Paruoškite kavos staliuką transportavimui: po kojomis padėkite baldų slankiklius, kad nesubraižytumėte grindų jį perkeldami. Uždenkite stalo viršų pūsto PE plėvele arba plėvele su burbuliukais, kad nesusibraižytumėte.

6. Išimkite lemputes ir gaubtus iš lempų: apvyniokite lempos pagrindą burbuline plėvele, jei ji trapi.

7. Supakuokite knygas, kompaktinius diskus ir DVD diskus į atskiras dėžutes: nepadarykite dėžių per sunkių ir nepamirškite pasižymėti kur kas yra.

REKLAMA

Miegamieji

1. Supakuokite kasdienius drabužius: sulankstykite juos ir sudėkite į kartonines dėžes. Jei norite, drabužius galite supakuoti pagal sezoniškumą.

2. Sutvarkykite papuošalus: sudėkite visas brangias vertybes, papuošalus į atskirą dėžutę, kurią visą laiką turėsite šalia su savimi viso persikraustymo metu. Akiniams naudokite atskiras dėžutes, tai paprastas ir saugus būdas juos gabenti.

REKLAMA

3. Supakuokite čiužinius: apvyniokite tampria plėvele kad čiužinys būtų apsaugotas perkėlimo metu.

4. Laikykite visą patalynę ir pagalves švarias: sudėkite į maišus arba apvyniokite tampria plėvele, kad išvengtumėte dulkių, ir sudėkite į paženklintas perkraustymo dėžes.

5. Supakuokite savo namų biurą: svarbiausius failus laikykite saugioje arba užrakintoje failų dėžutėje.

REKLAMA
REKLAMA

Vonia

1. Supakuokite tualeto reikmenis: įsitikinkite, kad šio kambario daiktus bus lengva pasiekti naujuose namuose. Vonios kambarys greičiausiai bus pirmasis kambarys, kurio daiktus išpakuosite.

Skalbinių kambarys

1. Perkelkite prietaisus: pirmiausia atjunkite skalbimo mašiną ir džiovyklę. Tada atjunkite visus komponentus, įskaitant džiovyklės ventiliacijos angą ir plovimo žarną, ir priklijuokite maitinimo laidus prie kiekvieno prietaiso.

2. Išmeskite ploviklius ir audinių minkštiklius: juos pavojinga transportuoti.

Garažas / sandėliukas

1. Išmeskite pavojingas medžiagas: pašalinkite bet kokius dažus, trąšas ar piktžoles naikinančius preparatus – juos perkelti pavojinga.

2. Supakuokite įrankius: įdėkite juos į įrankių dėžę. Pjūklą ar plaktuką suvyniokite į rankšluosčius, tada supakuokite į dėžutes.

3. Pasiimkite dviratį su savimi: saugiam transportavimui naudokite dviračių laikiklį ant savo automobilio.

Apie tai, kaip greitai supakuoti ir perkraustyti garažo daiktus daugiau galite paskaityti šiame šmaikščiame straipsnyje anglų kalba.

Būkite organizuoti iš anksto

Visą pakavimo procesą pradėkite anksti, kad būtų lengviau išlaikyti tvarką. Kuo didesnis namas ar butas, tuo daugiau laiko reikės susikrauti daiktus. Jei jums stinga laiko, užsisakykite profesionalių perkraustytojų paslaugas arba pasikvieskite draugus į pagalbą, kad pakavimas vyktų greičiau ir smagiau. Jei dabartiniuose namuose gyvenote ilgą laiką, greičiausiai bus šiek tiek netvarkos ir nereikalingų daiktų. Dėl netvarkos turėsite skirti daugiau laiko rūšiuodami, išmesdami daiktus, paaukodami daiktus labdarai ar net parduodami tai, kas nereikalinga. Taigi, laikantis šių patarimų, jūsų kraustymosi procesas bus tikrai sėkmingas. Sėkmės!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų