61
Kazys Maksvytis (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos rinktinė sėkmingai atidarė 2025 m. Europos čempionato atranką. Namų arenoje rezultatu 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) jie susitvarkė su Lenkijos krepšininkais

61

Nors rungtynes lietuviai pradėjo ne taip sėkmingai, tačiau po ilgosios pertraukos ėmė tolti. Beveik 40 proc. taiklumu iš toli metę Lietuvos krepšininkai didino persvarą, o ketvirtajame kėlinyje jau turėjo ir solidžią 20 taškų persvarą.

Po rungtynių rinktinės treneris Kazys Maksvytis pripažino, kad rungtynių pradžia buvo sunkesnė, bet vėliau pavyko rasti raktą į pergalę.

„Sveikinimai mūsų žaidėjams ir fanams. Gera pergalė, bet pradėjome kontroliuoti žaidimą nuo antro kėlinio. Pradėjome nuo gynybos ir užbaigėme geru puolimu, labai gerai judėjo kamuolys. Mes nusipelnėme šios pergalės“, – sakė strategas.

Nors rungtynės vyko Lietuvoje, Vilniuje, o „Avia Solutions Group“ arenoje susirinko nemenkas būrys sirgalių, būtent lietuviai susilaukė ir švilpimo.

Tai nutiko po to, kai nuo trečio kėlinio publika pradėjo skanduoti „Ąžuolą, Ąžuolą“, norėdama, kad į aikštelę išbėgtų Ąžuolas Tubelis. Visgi, kai K. Maksvytis atliko ketvirtame kėlinyje atliko keitimą ir į aikštę išleido kitus žaidėjus, sirgaliai sureagavo neigiamai.

„Na, nesąmonė, – šyptelėjo treneris. – Lietuvoje žaidžiame Lietuvos rinktinė ir švilpia… Nepykite, bet nesąmonė.“

Spaudos konferencijoje K. Maksvytis taip pat aptarė puikų Osvaldo Olisevičiaus, sumetusio 20 taškų ir uždirbusio 18 naudingumo balų, pasirodymą bei kitus rungtynių aspektus.

Kas leido šiandien tiek taškų primesti Osvaldui?

Jeigu matėte mano interviu prieš tai, aš tikėjausi tokio žaidimo iš Osvaldo. Jis gerai žaidė Italijoje, stebėjau jo rungtynes. Turbūt jis pasiilgęs Lietuvos rinktinės ir sužaidė labai geras rungtynes, davė gerą impulsą nuo suolo. Kai turi tokius kertinius žaidėjus, tai ir man, treneriui, lengviau. Džiaugiuos dėl jo.

Ar matote Osvaldą klubiniame krepšinyje aukštesniame lygyje?

Amerikiečiai turi gerą žodį – absolutely (šypsosi).

Rokas Giedraitis taip pat sužaidė geras rungtynes, turėjo laisvumo aikštelėje. Kiek smagu dėl jo ir ar jis gali užsirekomenduoti ateičiai?

Nežinau, kur Rokas gali dar užsirekomenduoti, jis yra topinis Eurolygos žaidėjas. Labai smagu, kad jis sutiko žaisti už rinktinę.

Manau, tiek jums, tiek man buvo labai smagu tą atkarpą žiūrėti, kaip kamuolys judėjo, kai buvo Osvaldas, Rokas, Gabas. Kartais net nespėdavai sužiūrėti, kur tas kamuolys ir varžovai tiesiog stovėjo vietoje. Tokio kamuolio judėjimo seniai nesame matę ir tas buvo labai smagu.

Kaip vertinate gynybą prieš lenkų lyderius – Mateušą Ponitką ir Aleksandrą Balcerowski?

Gynyba nebloga. Neblogai sužaidė ir Sokolowskis, kuris yra gerame ritme, Italijos taurės čempionas ir MVP.

Balcerowskis ir Ponitka – ne viskas pavyko idealiai. Ponitka didelę dalį laiko žaidė įžaidėju, tai norėjome jį papresinguoti, žinojome, kaip jis veržiasi, provokuoja baudas.

Su Balcerowskiu gal 100 proc. viskas nepavyko, bet gavo nemažai kontakto. Galbūt pirmas kėlinys, kai atkovojo 5 puolime kamuolius, tai ten buvo daugiau problemų. Po to perėjome į kitą kontakto lygį ir tokį greitį puolime, kurio net Eurolygoje nesu žaidęs.

Užsiminėte, kad buvote pasiilgęs treniravimo, tai ar buvo jaudulio prieš einant?

Buvo, be abejo, po didesnės pauzės. Iki to švilpuko nėra lengva ruoštis.

Arenoje nuo trečio kėlinio girdėjosi skanduotės, raginančios išleisti Ąžuolą Tubelį. Ar jautėte tą spaudimą?

Jautėme. Smagu ir Ąžuolui, kad jis, nors ir vėlai, tą savo šansą neblogai išnaudojo. Mūsiškiai dar nuo Arvydo Sabonio laikų mėgsta tuos jaunus talentus, kurie ateis ir išgelbės tą Lietuvos krepšinį.

Kol dar buvo rezultatas 10-12 taškų, dar kažkiek buvo abejonių, bet po šiandienos rungtynių jis tą kreditą kažkiek gavo.

Ilgai laukusi publika pradėjo ir švilpti, į tai reaguodamas Margiris Normantas sakė, kad tai nesąmonė. Kaip jums atrodo?

Na, nesąmonė (šypsosi). Lietuvoje žaidžiame Lietuvos rinktinė ir švilpia… Nepykite, bet nesąmonė.

Neregistruotas buvo Gytis Radzevičius. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas?

Kažkiek reagavome į situaciją, pasilikome daugiau aukštaūgių. Pabijojome to paties Balcerowskio, kai neatvyko Birutis ir Echodas. Tas pats Martin Geben atrodo neblogą sezoną turi, bet pabijojome, kaip jis atrodys tame starte ir nusprendėme apsidrausti ir pasilikti su daugiau aukštaūgių.

Pažadėjau tiek Gyčiui, tiek visiems kitiems, kad suvažiavome 13 žmonių, tai visi gaus šansą. Nebus taip, kad kažkas atvažiavo, pasėdėjo ir grįžo namo. Sekančiose rungtynėse Gytis bus.

Ar pavyko suvienodinti visų žaidėjų formą?

Manau, kad pavyko. Kažkiek ir mes reagavome. Pirmadienį būtų buvę neprotinga duoti kažkokį krūvį tiems žaidėjams, kurie žaidė dar sekmadienį, tai jie ir nežaidė.

Be abejo, kad buvo nerimo, turėjome tik dvi dienas, žaidėjai žaidė dvi rungtynes, pervargę, bet susitvarkėme.

Kaip kapitonu pasirinkote Edgarą Ulanovą?

Tai buvo trenerių sprendimas. Rinkimų aš kurį laiką nedarau, nes žaidėjai mėgsta pajuokauti ir išbalsuoti ne tą žaidėją, kuris turėtų būti kapitonas. Esu turėjęs karjeroje tokį atvejį. Po to karto prisiėmiau tą atsakomybę, kapitono skyrimą, sau, trenerių štabui ir administracijai. Kuris yra iš vyresnių, labiau patyręs, savo pavyzdžiu tiek rūbinėje, tiek už jos ribų, gali pateisinti kapitono vardą.

Treneris yra treneris. Kas bus jei kitą kartą vilniovskai psprašys šurajevą į rinktinę paimti?
Tunelis yra geras žaidėjas, o Maskvytis aklas ir to bemato, toks ir treneris. Ūlanovas jau išvis nebepažaidžia krepšinio, grybą pjauna ir imituoja žaidimą. Kaikurie iš
Žalgirio banguotai žaidžia. Yra jaunų kaip Tubelis geriau žaidžia. Sirvytį taip pat mažai išleido į aikšte ir tai matosi kad Maksvytis grybauja