Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) krepšinio rinktinė gerokai apsunkino savo šansus Europos čempionato antrajame etape. Vitoldo Masalskio auklėtiniai 72:75 (15:25, 15:16, 19:19, 23:15) turėjo pripažinti Latvijos komandos pranašumą.

Paskutinėje E grupės dvikovoje mūsiškiai privalės nugalėti ukrainiečius ir laukti latvių pralaimėjimo prieš Juodkalniją.

Rungtynių pradžioje Latvijos krepšininkai broliškumu nepasižymėjo. Nors pirmosiomis minutėmis mūsiškiai dar pirmavo minimalia persvara (5:4), latviai surengė spurtą ir pelnę vienuolika taškų iš eilės atitrūko dviženkliu pranašumu – 15:5. Lietuviai galiausiai prabilo ir po kelias minutes trukusio taškų bado atsakė dvitaškiu, tačiau įsibėgėjusius varžovus stabdyti buvo vis sunkiau – 7:20. Baigiantis kėliniui Lietuvos rinktinei pavyko nežymiai sumažinti deficitą, bet Latvijos komandos persvara vis dar buvo solidi – 25:15.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Iniciatyva ir toliau priklausė latviams, o Vitoldo Masalskio auklėtiniams niekaip nepavyko priartėti. Mūsiškius į neviltį varė netaiklūs tritaškiai (2/12) bei baudų metimai (4/13) ir nedovanotinas klaidų skaičius (7). Tuo tarpu Latvijos komandos puolimas ir gynyba atrodė kur kas patikimiau. Po antrojo ketvirčio latviai pirmavo vienuolikos taškų skirtumu – 41:30.

Po pertraukos lietuvių situacija nepagerėjo. Negana to, latvių pranašumas 21-ąją minutę pasiekė pavojingą šešiolikos taškų ribą – 46:30. Skirtumas buvo šoktelėjęs ir iki septyniolikos (33:50), tačiau antroje kėlinuko dalyje V. Masalskio ekipa susigriebė ir sušvelnino atsilikimą iki vienženklio – 45:54. Tiesa, prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos rinktinę slėgė tas pats vienuolikos taškų deficitas – 49:60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškių žaidimas suteikė viltį - po penkių iš eilės Eimanto Bendžiaus taškų skirtumas sumažėjo iki šešių (54:60). Tiesa, latviai atsakė dviem dvitaškiais ir atstatė turėtą dviženklę persvarą – 64:54. Kelių minučių atkarpoje Latvijos komanda kontroliavo žaidimo eigą, tačiau likus rungtyniauti kiek daugiau nei tris minutes lietuviai surengė šturmą – 67:71.

Realizavę vieną baudos metimą latviai nežymiai padidino pranašumą (72:67), bet V.Masalskio auklėtiniai sustoti neketino. Augusto Pečiukevičiaus ir Adomo Drungilo pastangomis komandas skyrė jau tik vienas taškas – 71:72. Vis tik apsiginti nuo dar kelių latvių išpuolių mūsiškiams nepavyko. Likus žaisti 21 sekundę, Latvijos rinktinė nutolo trimis taškais – 74:71. Gudriai žaidę gynyboje Latvijos krepšininkai Lietuvai atakuoti iš toli neleido ir išsaugojo pergalę savo rankose.

Lietuva: A. Pečiukevičius 18, E. Bendžius 16, G. Staniulis 12, M. Sapiega 7, G. Orelikas (6 atk. kam.) ir T. Šležas – po 6, A. Drungilas 5 (6 atk. kam.), M. Kadzevičius 2.

Latvija: L. Blausas 19 (11 atk. kam.), K. Zeidakas 16 (7 atk. kam.), M. Laksa 15 (7 atk. kam.).