Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo kelią į 2025 m. Europos čempionatą. Antroje rungtynių pusėje pabėgę lietuviai rezultatu 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) susitvarkė su kaimyninės Lenkijos krepšininkais.

Kitas pirmojo atrankų „lango“ rungtynes Lietuvos dvyliktukas sužais pirmadienį, vasario 26 d., kai išvykoje susitiks su Estijos krepšininkais. Rungtynės prasidės 19 val., o jas tiesiogiai transliuos TV3 ir tv3.lt.

Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo Lenkijos krepšininkams. Savo taškų sąskaitą jie atidarė taikliu tritaškiu, o po tikslo nepasiekusio Luko Lekavičiaus dvitaškio pridėjo ir dar du takus (0:5). Visgi prabėgus beveik porai minučių pirmuosius taškus lietuviams pelnė ir Rokas Giedraitis (3:5).

Prabėgus pusei kėlinio priekyje vis dar buvo Lenkijos rinktinė, kuri po Michailo Sokolowskio tritaškio turėjo 6 taškų persvarą (7:13).

Kėlinio pabaigoje į aikštę žengęs Deividas Sirvydis smeigė tritaškį ir priartino lietuvius per du taškus (16:18), o pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 16:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo keliais tikslo nepasiekusiais lietuvių metimais, o ketvirčio sąskaitą atidarė Mateušas Ponitka (16:21). Kiek vėliau lietuviams puikų tritaškį pridėjo Osvaldas Olisevičius, o dar vienas L. Lekavičiaus tolimas metimas išvedė Lietuvą į priekį (22:21).

Nors trapios persvaros ilgai išlaikyti nepavyko, tačiau vėl rezultatą lietuvių naudai persvėrė į aikštę sugrįžęs R. Giedraitis (29:28). Permainingo kėlinio pabaigoje tritaškiu persvarą jau į rekordinę vertė K. Žemaitis, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatu 35:30.

Trečią kėlinį sėkmingu tolimu metimu atidarė O. Olisevičius ir, nors varžovai atsakė dvitaškiu, R. Giedraitis taip pat pelnė taškus iš po krepšio (40:32).

Lietuviai įsibėgėjus kėliniui jau turėjo ir 13 taškų pranašumą, tačiau jį kiek sumažino M. Sokolowski tolimas metimas (47:37).

Kėliniui einant į pabaigą gražų tritaškį pataikė D. Sirvydis ir lietuviai jau buvo priekyje solidžia 14 taškų persvara (56:42). Svariai varžovams priartėti šeimininkai neleido ir į lemiamą kėlinį išėjo rezultatu 62:49.

Puikias rungtynes žaidęs O. Olisevičius paskutinį kėlinį atidarė dar vienu tritaškiu, o K. Žemaičio baudos metimas didino atotrūkį iki 16 taškų (64:49).

Įpusėjus kėliniui Lietuva užtikrintai bėgo tolyn jau turėdama 20 taškų persvarą (73:53). Ketvirčiui persiritus į antrą pusę aikštelėje pagaliau pasirodė sirgalių ilgai prašytas Ąžuolas Tubelis, o publika jį pasitiko garsiomis ovacijomis.

Likus dviem minutėms Ą. Tubelis pelnė du taškus, o tai atotrūkį išaugino iki 24 taškų. Likęs laikas buvo tik formalumas ir lietuviai užtikrintai įsirašė pirmą pergalė Europos čempionato atrankoje – 83:64.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20 (4/7 tritaškiai), Rokas Giedraitis 13 (3/7 tritaškiai), Tomas Dimša 10, Deividas Sirvydis ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) po 8, Lukas Lekavičius 5.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 26 (3/6 tritaškiai), Mateušas Ponitka 13 (4/11 metimai, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Aleksanderis Balcerowskis 11 (8 atk. kam.), Michalas Michalakas 10.