REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į vieną Londono gatvę pasigrožėti nauju grafičiu pirmadienį plūstelėjo minios žmonių, dar prieš tai, kai slaptasis gatvės menininkas Banksy patvirtino, kad tai jo darbas.

Į vieną Londono gatvę pasigrožėti nauju grafičiu pirmadienį plūstelėjo minios žmonių, dar prieš tai, kai slaptasis gatvės menininkas Banksy patvirtino, kad tai jo darbas.

REKLAMA

Finsberio parko rajone esantis meno kūrinys dengia keturių aukštų pastato sieną ir vaizduoja mažą žmogaus figūrėlę, laikančią slėgio žarną šalia didelio vyšnios medžio. Ant sienos užpurkšta žalių dažų, atkartojančių medžio, kuris yra smarkiai apkarpytas, lapiją.

Banksy patvirtino, kad tai jo darbas, savo oficialioje „Instagram“ paskyroje paskelbdamas tos vietos nuotraukas prieš ir po.

Naujasis darbas pritraukė gausybę žiūrovų, kurie jį fotografavo ir darėsi asmenukes. Daugelis ryškiai žaliame meno kūrinyje, kuris pasirodė sekmadienį – Šv. Patriko dieną, – įžvelgė aplinkosaugos žinutę.

„Medis atrodo labai liūdnai be šakų ir žalumos“, – sakė Pura Lawler, sustojusi prie šio darbo pakeliui į sporto užsiėmimą. Ji sakė mananti, kad Banksy šiuo darbu kalba apie „miškų naikinimą, žalumos naikinimą“.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas, atstovaujantis Finsberio parko rajonui parlamente, sakė, kad šis darbas „priverčia žmones sustoti ir pagalvoti“.

REKLAMA

„Mes gyvename viename pasaulyje. Gyvename vienoje aplinkoje. Ji yra pažeidžiama ir atsidūrusi ties rimtos žalos jai padarymo riba“, – kalbėjo jis.

„Aplinkosaugos politika susijusi su tokiomis tankiai apgyvendintomis miestų teritorijomis kaip ši, taip pat kaip ir su žemės ūkio paskirties žeme, miškais ir gyvatvorėmis“, – pridūrė J. Corbynas.

Banksy, kuris niekada nepatvirtino savo tapatybės, savo karjerą pradėjo purškiamaisiais dažais apipaišydamas pastatus Bristolyje, Anglijoje, ir tapo vienu žinomiausių pasaulio gatvės menininkų.

Banksy piešiniai aukcionuose buvo parduoti už milijonus dolerių, o ankstesni jo darbai nekart buvo pavogti arba pašalinti pastatų savininkų netrukus po to, kai jie atsirasdavo.

Gruodį, kai Banksy ant „Stop“ ženklo pietų Londone nupiešė karinius dronus, buvo užfiksuotas vyras, kuris nurėžė tą ženklą metalo žirklėmis. Vėliau policija sulaikė du vyrus, įtariamus vagyste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų