Antradienio vakarą Eurolygoje buvo sužaistos trečiosios ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp Tel Avivo „Maccabi“ ir Mariaus Grigonio atstovaujamos Atėnų „Panathinaikos“. Belgrade vykusiose rungtynėse 85:83 (23:11; 23:26; 21:19; 18:27) triumfavo ir serijos rezultatą persvėrė Tel Avivo krepšininkai.

Po šių rungtynių serijos iki trijų pergalių rezultatas yra 2:1 „Maccabi“ naudai. Primename, kad pirmose rungtynėse triumfavo „Maccabi“, o antrajame revanšavo PAO.

Tiesa, iškart po rungtynių Atėnų komanda pateikė protestą, dėl daug lėmusio teisėjų sprendimo. Komanda teigė, kad po Mathiaso Lessorto bloko Lorenzo Brownui kamuolys turėjo atitekti Graikijos grandams. Taip pat pažymima Josho Nebo minta galinė linija.

M. Grigonis šiose rungtynėse buvo blankus, pelnė 2 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Į pergalę šeimininkus vedė Joshas Nebo, kuris surinko 22 taškus ir 9 atkovotus kamuolius.

Tuo tarpu Atėnų ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Kendrickas Nunnas, kurio sąskaitoje – 25 taškai, 2 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai.

„Maccabi“ puikiai pradėjo rungtynes ir iškart išsiveržė į priekį (9:2). Netrukus „Panathinaikos“ priartėjo (11:13), bet tada šeimininkai per likusias 4 minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško, patys įmetė 10 be atsako ir po pirmojo kėlinio turėjo dviženklį atotrūkį – 23:11.

Antrajame ketvirtyje Graikijos klubas priartėjo iki šeimininkų, tačiau greitai „Maccabi“ susigrąžino turėtą pranašumą – 32:21. Kiek vėliau Atėnų komanda vėl buvo pasivijusi varžovus, tačiau Tel Avivo krepšininkams pavyko susigrąžinti pranašumą ir pirmoji dvikovos dalis baigėsi rezultatu 37:46.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė, nes situaciją ir toliau kontroliavo „Maccabi“ krepšininkai. „Panathinaikos“ sugebėjo gerai sužaisti kėlinio pabaigą, tačiau priartėti iki minimalaus skirtumo jiems vis tiek nepavyko – 67:56.

Lemiamame kėlinyje šeimininkai išbarstė turėtą pranašumą ir viskas turėjo spręstis paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Paskutinėmis sekundėmis kamuolys priklausė Tel Avivo ekipai, Lorenzo Brownas suklaidino Jerianą Grantą ir išprovokavo jo pražangą, kai liko žaisti vos 2 sekundės. „Maccabi“ įžaidėjas pataikė abu kartus (83:85).

E. Atamano  pasinaudojo minutės pertraukėle, po kurios svečių didvyriu galėjo tapti Kendrickas Nunnas, bet gynėjo tritaškis skriejo pro šalį – 83:85.

„Maccabi“: Joshas Nebo 22 (9 atk. kam., 31 naud. bal.), Lorenzo Brownas 16 (8 rez. perd.), Bonzie Colsonas 13 (5 atk. kam.), Jamesas Webbas ir Jasielis Rivero po 8.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 25 (4/13 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai), Ioannis Papapetrou 17 (3/3 tritaškiai, 6 atk. kam.), Mathiasas Lessortas 14 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 31 naud. bal.), Konstantinos Mitoglou 10, Luca Vildoza 9 (3/4 tritaškiai).