16
Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“  (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Bedantę gynybą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse parodė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (20/4). Nors sostinėje sekmadienį buvo laukiama ir tikimasi atkaklios Panevėžio klubo kovos dėl jiems aktualios aukštesnės pozicijos turnyrinėje lentelėje, tačiau „Rytas“ (13/11) vien per pirmuosius du kėlinius pelnė 69 taškus ir anksti pasiuntė svečius į gilų nokdauną 113:110 (34:20, 35:26, 22:33, 22:21).

16

Šiame „Betsafe-LKL“ sezone rezultatyvesnis mačas vyko tik sykį – kuomet susitiko Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ (112:102).

„Rytas“ žaidė uraganinį krepšinį

Giedriaus Žibėno auklėtiniai rungtynes pradėjo užsivedę tarsi žaisdami gyvenk arba mirk mačą, tuo tarpu į penktą poziciją galintys nukristi panevėžiečiai stokojo greičio, veržlumo ir energijos.

Didžiulį pranašumą vilniečiams sukrovė toliašiaudė artilerija. Per pirmuosius du kėlinius jie pataikė 9/13 tritaškius, o į aikštelę po traumos praėjusiose rungtynėse gryžęs komandos kapitonas Margiris Normantas varžovus pavaišino 3 tritaškiais iš trijų.

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai spurtavo

Trečiąjį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo spurtu 22:11 ir įpusėjus kėlinukui sumažino atsilikimą iki 12 taškų. Vėliau skirtumas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, o ketvirčio pabaigoje vėl siekė 12 taškų ribą 91:79.

Ketvirtajame pirmuosius taškus pelnė Nikola Popovičius, o vėliau tris baudų metimus uždirbęs Deividas Sirvydis sumažino atsilikimą iki vienženklio. Surengę spurtą 12:3 po Džiugo Slavinsko dvitaškio Nenado Čanako auklėtiniai priartėjo iki vieno metimo, o G. Žibėnas nedelsdamas paprašė minutės pertraukėlės.

Lemiamą rungtynių atkarpą geriau sužaidė vilniečiai, kuriuos į priekį ir toliau vedė užtikrintai iš toli atakavęs Margiris Normantas.

Jo sąskaitoje – 27 taškai (5/7 trit.) ir 29 naudingumo balai. Po 14 taškų į komandos kraitį atnešė Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier bei R.J. Cole'as.

Pralaimėtojams daugiausiai taškų nešė lietuvių gynėjų trio: 17 taškų pelnė Paulius Valinskas, 16 – Deividas Sirvydis, 15 – Martynas Varnas.

Panevėžiečiai šįkart vertėsi be Gedimino Oreliko, Liutauro Lelevičiaus ir Niko Stuknio, o ant parketo nepasirodė ir mačui registruotas Dovis Bičkauskis.

„Rytas“: Margiris Normantas 27, Justinas Gorhamas, Javinas DeLaurier ir  R.J. Cole'as po 14, Martynas Echodas ir Gytis Radzevičius po 10, Arnas Velička 8, Marcusas Fosteris 6.

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Deividas Sirvydis 16, Martynas Varnas 15, Džordže Gagič 13, Diante Baldwinas 10, Gabrielius Maldūnas 9, Vytenis Lipkevičius 8, Džiugas Slavinskas 7.