REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Policija BNS Foto

Vilniaus rajone, Baraškų kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį, istorijoje lenda naujos detalės. Aiškėja, kad moteris sirgo šizofrenija, kartais būdavo ligos paūmėjimų, bet šiaip buvo dirbanti. Apie pablogėjusią mamos būklę būdamas darbe pranešė moters sūnus, tuo metu moteris buvo namie. 

13

Vilniaus rajone, Baraškų kaime, pareigūnui iš tarnybinio ginklo nušovus psichikos liga sergančią ir agresiją demonstravusią moterį, istorijoje lenda naujos detalės. Aiškėja, kad moteris sirgo šizofrenija, kartais būdavo ligos paūmėjimų, bet šiaip buvo dirbanti. Apie pablogėjusią mamos būklę būdamas darbe pranešė moters sūnus, tuo metu moteris buvo namie. 

REKLAMA

Bendrasis pagalbos centras nurodė, kad moters sūnus paskambino pagalbai vidurdienį, tai yra 12.13 valandą. Medikai pirmieji atvyko į pagalbą, bet buvo užpulti kastuvu ir peiliu, pacientė kastuvu apdaužė medikų automobilį. Policijos pareigūnai atvyko apytiksliai 14.47 valandą – apie tai galima spręsti iš to, kad tuo metu pagalbos numeriu skambino pacientė ir aiškino, kad pas ją veržiasi „netikra policija“.

Pati policija praneša, kad pranešimą gavo tik 14.17 valandą. 

Į įvykio vietą atvykusius pareigūnus, pasak policijos pranešimo, moteris puolė peiliu, todėl panaudotos dujos ir elektros impulsinis prietaisas „Taser“, iš kurio atlikti keturi „šūviai“.

REKLAMA
REKLAMA

Nepavykus sustabdyti moters dujomis ir tazeriu, pareigūnas paleido 5 šūvius iš tarnybinio ginklo „Glock 19“, todėl moteris įvykio vietoje mirė. Šaudęs pareigūnas buvo gana prityręs, nes turi 10 metų stažą policijoje. 

REKLAMA

Per visą šią epopėją buvo kastuvu sužalotas paramedikas, gimęs 1988 metais, ir policininkas, gimęs 2000 metais, tačiau abu jie sužaloti nesunkiai, nes gydosi ambulatoriškai. 

12.13 val. Bendruoju pagalbos centro numeriu paskambino vyras, kuris teigė, kad jo mamai diagnozuota šizofrenija ir jai prasidėjo ligos paūmėjimas. Vyras prašė ne tik greitosios medicinos pagalbos, bet ir policijos, nes paprastai greitoji be policijos ten nevyksta. 

„Jis pats pasakė, kad mamai tokie paūmėjimai ne pirmą kartą, kad ji gydyta ligoninėje ir visur. Bet šiaip jinai dirbanti moteris ir jam skambino bei pranešė iš motinos darbovietės, kad jinai pradėjo elgtis agresyviai, kad ligos paūmėjimas. Bet tuo metu, kai jis skambino, jis pats buvo savo darbe, o motina buvo namuose, jis nebuvo šalia motinos. Informacija perduota ir policijai, ir greitajai medicinos pagalbai“, – portalui tv3.lt pasakojo Bendrojo pagalbos centro atstovė Vilma Juozevičiūė. 

REKLAMA
REKLAMA

14.16 val. Bendrajam pagalbos centrui skambino iš Greitosios medicinos pagalbos dispečerinės ir pranešė, kad pacientė puola brigadą ir kad įvykio vietoje reikalinga policija. 

14.17 val. pagalbos numeriu skambino į įvykio vietą atvykusi Greitosios medicinos pagalbos brigada ir nurodė, kad pacientė juos vaikosi su peiliu ir vis agresyvėja. 

14.20 val. į Bendrąjį pagalbos centą vėl skambino iš Greitosios medicinos pagalbos dispečerinės bei pranešė, kad pacientė su kastuvu sudaužė automobilį. 

„Prašė paskubinti policiją, kad atvyktų į įvykio vietą“, – sakė V. Juozevičiūtė.

14.40 val. paskambino Greitosios medicinos pagalbos brigada, kuri buvo įvykio vietoje, ir pranešė, kad vis dar laukia policijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14.47 val. pagalbos numeriu paskambino pati pacientė ir prašė atsiųsti policiją, nes pas ją į namus neva laužiasi netikra policija ir bando ją nužudyti. 

„Galima spėti, kad jau buvo atvykusi policija, bet tiesiog pacientei atrodė, kad pas ją laužiasi netikri policininkai“, – kalbėjo Bendrojo pagalbos centro atstovė. 

14.57 val. buvo patikslinantis skambutis dėl to, kiek Greitosios medicinos pagalbos brigadų reikia įvykio vietoje. Iš viso įvykio vietoje buvo 2 medikų brigados. 

Policijos įstatyme nurodoma, kad šaunamieji ginklai gali būti panaudoti tik išimtiniais atvejais, kai tai neišvengiamai būtina ir kai psichinė ar fizinė prievarta buvo neveiksminga arba kyla neišvengiamas pavojus asmens gyvybei ar sveikatai.

REKLAMA

Pareigūnas turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą prieš asmenis:

  • Atremdamas ginkluotą įsiveržimą į Lietuvos teritoriją.
  • Atremdamas ginkluotus diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų, vadovų rezidencijų, valstybės ar savivaldybių institucijų, nacionaliniam saugumui svarbių įmonių, įrenginių ir turto užpuolimus, šiuos užimtus objektus išlaisvindamas.
  • Gindamasis ar gindamas kitą asmenį nuo pradėto ar tiesiogiai gresiančio pavojingo gyvybei ar sveikatai nusikalstamo kėsinimosi.
  • Išlaisvindamas įkaitus, užkirsdamas kelią įkaitų pagrobimui arba teroro aktui.
  • Sulaikydamas nusikalstamą veiką galimai padariusį asmenį, jeigu kyla neišvengiamas pavojus pareigūno ar kito asmens gyvybei ar sveikatai.
  • Sulaikydamas transporto priemonę vairuojantį asmenį, kuris savo veiksmais kelia neišvengiamą pavojų pareigūno arba kito asmens gyvybei.

Pareigūnas, nekeldamas tiesioginio pavojaus asmens gyvybei, turi teisę panaudoti šaunamąjį ginklą prieš gyvūną, laivą, orlaivį arba transporto priemonę, jei kyla neišvengiamas pavojus pareigūno arba kitų asmenų gyvybei ar sveikatai.

REKLAMA

Ketindamas naudoti šaunamąjį ginklą ar sprogmenis, pareigūnas privalo įspėti apie šį ketinimą, suteikdamas asmeniui galimybę įvykdyti teisėtus reikalavimus, išskyrus atvejus, kai delsimas kelia neišvengiamą pavojų pareigūno arba kito asmens gyvybei ar sveikatai arba kai toks įspėjimas yra neįmanomas.

Šaunamojo ginklo naudoti negalima prieš neįgalius asmenis, jei tai akivaizdu, taip pat prieš neliečiamybę turinčius asmenis, prieš nėščias moteris ir nepilnamečius, jeigu tai matoma iš išvaizdos, nebent būtų neišvengiamas pavojus pareigūnų ar kitų asmenų gyvybei ar sveikatai.

„Žmogus yra sergantis. Jis gali vartoti vaistus, gali jų nevartoti. Policininkai ir medikai vis tiek turi važiuoti, jeigu tokie žmonės siautėja, bet absoliučiai nėra sistemos, kaip padėti tokiose situacijose. Čia yra sveikatos apsaugos atsakomybė, kad tie žmonės taip yra paliekami. Tai kaime yra kažkoks vienas žmogus ir terorizuoja. Tai galėjo medikus nužudyti, policininkus. Juk nėra taip, kad apie tą moterį sužinojo pirmą kartą, ten visi žino“, – sakė Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė. 

Jeigu turite informacijos apie šį įvykį, prašome pranešti elektroniniu paštu [email protected], anonimiškumą garantuojame.

Visiskas neprofesionalumas sudetingesnej situacijoj.
per kovinės savigynos užsiemimus turbūt eina į barus alaus atsigerti
jau viskam abejingas
jau viskam abejingas
kaip ir dera gėrovės valstybėje: įvykio 5 minutės, o vis aiškėjančių aplinkybių sąrašis didesnis nei Santo Barbaros scenarijus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų