39
Rungtynių akimirka.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris” (6/12) antradienio vakarą pergale pradėjo antrąjį Eurolygos ratą. Naujojo trenerio Andrea Trinchieri vedini žalgiriečiai po dramatiškos kovos namuose 77:71 (22:25, 26:16, 13:11, 16:19) pranoko Berlyno ALBA (3/15).

39

„Žalgiris” sulig šia pergale nutraukė šešių pralaimėjimų seriją Eurolygoje.

„Žalgiris” šio vakaro rungtynėse taškus pirmajame kėlinyje rinko praktiškai vien tritaškiais metimais. Tačiau gynyba šlubavo, o tuo naudodamiesi ALBA vis pirmaudavo.

Žalgiriečiai per pirmą kėlinį išvis išmetė 14 tritaškių, iš kurių pataikė 6. Visgi dėl prastos gynybos atsilikinėjo 22:25. Bet situacija pasikeitė antrajame kėlinyje, kuriame šeimininkai nors ir toliau svaidė tritaškius, tačiau pagerino gynybą.

ALBA kurį laiką išvis nebuvo pelniusi taškų, o po žalgiriečių spurto 14:2 jie netrukus jau pirmavo 37:27.

Kėlinio pabaigoje šeimininkų klaidomis pasinaudoję vokiečiai šiek tiek priartėjo, bet po solidaus kėlinio žalgiriečiai pirmąją mačo pusę laimėjo 48:41.

Po didžiosios pertraukos abi komandos strigo puolime. Trečiajame kėlinyje nei vieni, nei kiti nespindėjo puldami

Žalgiriečių klaidomis pasinaudoję ALBA vienu metu kiek priartėjo, bet „Žalgiris” solidžiau užbaigė kėlinį ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 61:52.

Tačiau ALBA nesirengė sudėti ginklų. Kantriai žaidę svečiai ėmė artėti, žalgiriečiai vėl strigo. Netrukus rezultatas jau tapo lygus 68:68.

Nemuno saloje vyko dramatiška kova, o „Žalgiris” likus dviem minutėms pirmavo 72:71. Lemiamu metu šeimininkai sugebėjo apsiginti, o tada ALBA ėmė taikyti pražangų taktiką.

Bet žalgiriečiai baudas sumetė ir galiausiai šventė pergalę dramatiškose rungtynėse 77:71.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 13 (3/6 dvit., 1/6 trit., 4 per. kam., 5 rez. perd.), Tomas Dimša 12 (3/5 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 10 (4 atk. kam.), Lukas Lekavičius 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Brady Manekas (2/5 trit.) ir Edmondas Sumneris po 8, Laurynas Birutis (3/5 dvit., 4 atk. kam.) ir Austinas Hollinsas (2/4 trit.) po 6, Kevarrius Hayesas 5 (2/6 dvit.).

ALBA: Johannesas Thiemannas 17 (6/9 dvit., 4 atk. kam., 4 kld.), Matteo Spagnolo 15 (3/6 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Sterlingas Brownas 12 (4/8 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Yannickas Wetzellas 10 (4/9 dvit., 8 atk. kam.), Mattas Thomas 7.