Kubos sostinėje Havanoje tęsiasi pirmasis tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos (IWF) „Grand Prix“ varžybų etapas, kuriame trečiadienį startavo ir pirmoji Lietuvos atstovė Lijana Jakaitė.

Moterų svorio kategorijos iki 71 kg rovime lietuvė sėkmingai atliko visus tris bandymus ir su 96 kg rezultatu, pakartojusi Lietuvos rekordą, užėmė 11-ą vietą. Stūmimo rungtis jai sekėsi prasčiau. L.Jakaitė du kartus sėkmingai pakėlė 111 kg ir 114 kg štangas, bet 117 kg svoris jai „nepakluso“ ir lietuvė užėmė 15-ą poziciją.

Dvikovėje L.Jakaitė su 210 kg buvo 13-a. Nugalėjo ekvadorietė Angie Paola Palacios Dajomes. Praėjusių metų pasaulio čempionato bronzos medalininkė išrovė 121 kg, stūmime pridėjo 140 kg ir dvikovėje surinko 261 kg.

Antrasis Lietuvos atstovas – Irmantas Kačinskas – vyrų svorio kategorijos iki 102 kg varžybose startuos penktadienį.

Varžybos Havanoje yra įtrauktos į olimpinės atrankos kalendorių.