34
„Žalgiris“ – „Rytas“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (22/2) sausakimšoje namų arenoje užtikrintai nugalėjo principinį varžovą Vilniaus „Rytą“ (20/5). LKL čempionato rungtynėse Andrea Trinchieri auklėtiniai sekmadienio vakarą 92:78 įveikė vilniečius ir sustiprino savo sezono lyderio poziciją.

34

Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 27:22, o po antrojo – 49:41. Nuolat didindami savo pranašumą ir intensyvumą, puikiai savo sirgalių palaikomi kauniečiai po trijų kėlinių jau pirmavo 11 taškų persvara (68:57).

Atėjus svarbiausiam ketvirčiui „Žalgiris“ įjungė dar aukštesnę pavarą ir sužaidus 33 min. pirmavo 77:61.

Visi „Ryto“ bandymai priartėti buvo nesėkmingi ir „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Primename, kad pirmąją žalgiriečiai laimėjo 81:67, antrąją – 97:94.

Turnyro lentelėje taip žalgiriečiai dar tvirčiau įsitaisė pirmoje pozicijoje ir atitolo nuo vilniečių.

Po Keenano Evanso tolimo metimo „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 5:3 ir nors R.J.Cole‘as sumetė baudas, dar vieną tritaškį šovė Rolandas Šmitas – 8:5. Minėtas „Ryto“ legionierius toliau neleido žalgiriečiams atitrūkti labiau, o Gytis Masiulis rezultatą persvėrė – 13:12. Tiesa, neilgam, nes vėl tikslus buvo latvis, baudas realizavo Keenanas Evansas (16:13), o iš toli pataikė Edmondas Sumneris – 19:15. Po pirmo ketvirčio šeimininkai pirmavo 27:22.

„Rytas“ geriau pradėjo antrąjį ketvirtį, taip lygindamas rezultatą – 27:27. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi rinkti taškus – tai vyko tik baudų metimais, bet kauniečiai susigrąžino persvarą – 31:27. Kuomet ketvirtis įpusėjo, vėl lygybę įvedė Arno Veličkos tritaškis (34:34), bet Luko Lekavičiaus šūvis vertė Giedrių Žibėną prašyti pasitarimo – 41:37. E.Sumneris ir D.Giedraitis tritaškiais augino skirtumą (49:41), taip ir baigėsi antrasis kėlinys.

Marcusas Fosteris ir Gytis Radzevičius atrėmė „Žalgirio“ bandymus tolti – 48:52. Javinas DeLaurier pro šoną švaistė baudas, kurios galėjo skirtumą mažinti dar labiau, netrukus jis pats klydo, bet kol šeimininkų atakos strigo, taškus pelnė M.Fosteris – 50:52. Kauniečiai puolimą vėl kurstė ir po L.Lekavičiaus metimo įgijo dviženklę persvarą – 65:55. Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 68:57.

Prieš akis buvo visas ketvirtis, tačiau L.Lekavičius žlugdė visas likusias „Ryto“ viltis – 75:61. Dar du taškus su pražanga pelnė Rolandas Šmitas, o vilniečių puolimas strigo. Galiausiai dėl pergalės „Rytas“ nebepakovojo.

L.Lekavičius pagerino šio sezono rezultatyvumo rekordą „Betsafe-LKL“: pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 4/5 trit., 4/4 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir rinko 26 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 22 (4/5 trit., 5 rez. perd.), Edmondas Sumneris ir Brady Manekas – po 13, Keenanas Evansas 12, Rolandas Šmitas 9.

„Rytas“: Justinas Gorhamas ir R.J.Cole‘as – po 11, Marcusas Fosteris, Martynas Echodas ir Gytis Masiulis – po 10, Lukas Uleckas 8.