Dvigubą savaitę Nemuno saloje antradienio vakarą sėkmingai atidarė Kauno „Žalgiris“ (12/18). Rezultatu 96:81 (22:22, 21:27, 25:14, 28:18) jie antrą kartą šį sezoną įveikė Bolonijos „Virtus“ (17/13) krepšininkus.

Aikštėje šįvakar susitiko komandos, kurios kovėsi ir 1999-ųjų Eurolygos finale. Būtent kiek daugiau nei už mėnesio bus minimos 25-osios metinės šio istorinio „Žalgirio“ triumfo.

Rungtynių pradžioje komandos ėjo koja kojon, tačiau „Žalgiriui“ reikalus sunkino trys taiklūs O. Dobričiaus tritaškiai. Vėliau sunkų metimą pataikė Laurynas Birutis ir kiek sumažino komandos atsilikimą (12:14).

Šeimininkams vis nepavyko išsiveržti į priekį, o likus porai minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos „Žalgiris“ dar atsiliko penkiais taškais (15:20). Situaciją kiek pagerino Edmondo Sumnerio baudų metimai, kurie deficitą sumenkino iki vieno metimo (17:20).

E. Sumneris tiksint paskutinei minutei pelnė du taškus su pražanga ir pagaliau išlygino mačo rezultatą, o toks rezultatas liko ir iki kėlinio pabaigos (22:22).

Antro ketvirčio pradžioje Tomo Dimšos tritaškis leido „Žalgiriui“ pirmą kartą išsiveržti į priekį, o netrukus jis pridėjo ir dar vieną taiklų tolimą metimą (28:24).

Žalgiriečiai ir vėl kiek atsiliko nuo svečių, tačiau rezultatą dar kartą persvėrė Danielius Lavrinovičius taikliu tritaškiu. Visgi Bolonijos komanda atsakė dvitaškiu ir vėl sugrįžo į priekį (30:31).

„Žalgiris“ turėjo šansą vėl išlyginti rezultatą prieš ilgąją pertrauką, tačiau L. Biručio metimas buvo kiek netaiklus ir po dviejų kėlinių komandas skyrė 6 taškai (43:49).

Nors per du pirmus kėlinius nepelnė nė taško, trečiajame deficitą ėmė tirpdyti „Žalgirio“ kapitonas taikliu dvitaškiu, o vėliau dar du taškus pridėjo L. Birutis ir deficitas ištirpo iki 2 taškų (47:49).

Trečias kėlinys puikiai klostėsi žalgiriečiams ir jie į priekį bėgo atkarpa 12:2 (55:51). Kai jau atrodė, kad ši atkarpa įspūdinga, Keenanas Evansas paserviravo bene nerealius taškus su Marco Belinelli pražanga (58:51), o kitoje atakoje „Virtus“ prasižengė puolime.

Svečiai iš Italijos nerodė noro taip lengvai pasitraukti iš kovos ir po kelių gerų atakų vėl priartėjo per vieną metimą (62:60). Ketvirčio pabaigoje L. Lekavičiaus metimas buvo netaiklus, tačiau “Virtus” nespėjo pelnyti taškų ir vis dar atsiliko nuo šeimininkų (68:63).

Ketvirtą kėlinį atidarė K. Hayesas, pridėdamas tris taškus „Žalgiriui“, bet taikliu tolimu metimu atsakė ir A. Abassas. Visgi kitoje atakoje savo drąsą ir toliau demonstravo E. Sumneris, žaidęs karjeros rungtynes Eurolygoje (73:66).

Prabėgus trims minutėms L. Lekavičius smeigė tritaškį, o „Žalgiris“ pirmą kartą susikrovė ir dviženklį pranašumą (76:66).

Dar neprabėgus pusei kėlinio „Virtus“ strategas Luca Banchi gavo dvi technines pražangas iš eilės ir neslėpdamas susierzinimo paliko areną, o „Žalgiris“ jau buvo priekyje 12 taškų (81:69).

Likus vos porai minučių penktąją pražangą užsidirbo Bolonijos lyderis Tornike Shengelia ir padovanojo žalgiriečiams dar du taškus (89:77). Tiesa, nepasitenkinimą rodęs kartvelas spyrė į sienelę ir sulaužė LED ekraną. M. Belinelli vėliau užsidirbo nesportinę pražangą, o per likusį laiką gražiu tritaškiu spėjo pasižymėti ir jaunasis Nedas Montvila (96:81).

Ketvirtadienį „Žalgirio“ komanda susitiks su Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 16, Keenanas Evansas 14 (7 rez. perd.), Kevarriusas Hayesas 13 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis ir Dovydas Giedraitis – po 12.

„Virtus“: Tornike Shengelia 19, Rihardas Lomažas 15 (3/4 trit.), Awudu Abassas 12, Marco Belinelli ir Ognjenas Dobričius – po 9.