Priešpaskutines rungtynes reguliariajame „Betsafe-LKL“ čempionate pirmadienio vakarą sužaidė Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (15/14) ir Kėdainių „Nevėžis–Optibet“ (9/20). Vangiai rungtynes pradėję Gedimino Petrausko auklėtiniai antroje rungtynių pusėje įgavo pagreitį ir įveikė aikštės šeimininkus 92:93 (17:24, 31:21, 27:20, 17:28).

Fantatiškas rungtynes sužaidė viduryje sezono Kėdainių klubą papildęs Amitas Ebo, pelnęs 23 taškus ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

Penktąją vietą reguliariajame sezone dar iki šių rungtynių užsiėmę Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau šį sekmadienį pradės kovą ketvirtfinalyje prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Pirmas kėlinys – itin permainingas

Gedimino Petrausko ekipa rungtynių pradžioje niekaip nerado kelių varžovų krepšio link ir atsilikinėjo 9:0, tačiau po šalto dušo greitai kibo į darbus ir sužaidę atkarpą 18-4 išsiveržė į priekį 18:13.

Laimėję pirmąjį ketvirtį svečiai sustojo, o lyderio vaidmens Panevėžio ekipoje ėmėsi Martynas Varnas, pirmoje rungtynių pusėje pelnęs 9 taškus ir surinkęs 14 naudingumo balų.

Antrojo ketvirčio pabaigoje abi ekipos apsikeitė tritaškių salvėmis, o šeštą tolimą panevėžiečių metimą pataikęs Gediminas Orelikas išvedė saviškius į priekį prieš ilgąją pertrauką 48:45.

Kėdainių gretose pirmoje rungtynių pusėje žibėjo prieš šias rungtynes balandžio mėnesio lygos MVP apdovanojimą atsiėmęs izraelietis E. Ebo.

Sužaidus pirmas 20 rungtynių minučių jo sąskaitoje buvo 10 pelnytų taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Antra rungtynių pusė

Trečiajame ketvirtyje kėdainiečiai ėmė provokuoti Diante Baldwiną mesti iš toli ir abu jo tritaškiai skriejo pro šalį. Kitoje aikštės pusėje savo progas šie išnaudojo ir greitai persvėrė rezultatą savo naudai 54:52. Vėliau aikštės šeimininkų spurtą inicijavo po tritaškį pataikę G. Orelikas ir M. Varnas, tačiau tolimu tritaškius atsakė ir A. Ebo 62:59.

Ketvirtajame kėlinyje sėkmė vėl šypsojosi svečiams, kurie spurtavo 16:4 ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutėms išsiveržė į priekį 79:81.

Kova taškas į tašką vyko ir paskutinę rungtynių minutę. Tritaškį pataikė Deividas Sirvydis, bet į jį atsakė Courtney Ramey 88:88. Iki rungtynių pabaigos likus 22 sekundėms Gabrielius Maldūnas stojo mesti baudų ir pataikęs vieną metimą padėjo panevėžiečiams atitrūkti 88:89.

Paskutinės atakos metu kamuolys buvo A. Ebo rankose ir šis pataikė pergalingą rungtynių metimą iš toli.

Vėliau Zane'ui Watermanui kamuolį išsimesti trukdęs G.Orelikas gavo techninę pražangą, Ignas Vaitkus dar stojo mesti baudų, pataikė vieną ir pergalę svečiai tvirtino. Nieko nebekeitė finalinis G. Oreliko tritaškis.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18 (5 atk. kam., 20 n.b.), Gediminas Orelikas 17 (5/11 trit.), Martynas Varnas 15 (6 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 11, Vytenis Lipkevičius (8 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas – po 8.

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 23 (10 rez. perd., 27 n.b.), Zane‘as Watermanas 16 (8 atk. kam., 27 n.b.), Courtney Ramey 13, Seanas McNeilas ir Francis Okoro – po 12.