TV3 televizija ir SEB bankas penktadienio vakare pristatys jau 17-ąjį „Išsipildymo akcija“ renginį. Savo skaitytojams pristatome paskutinę, šeštąją, šio paramos projekto herojų – mažąjį Vėją.

Šešerių metukų Vėjas serga net medikams sunkiai pažįstama liga – piga geno mutacija. Šia liga serga vos dešimt vaikų visame pasaulyje.

Berniukas yra vienas stipriausių vaikų, kurie pasaulyje gyvena su tokia liga, be to, jo ligos istorijoje yra įrašyta ir epilepsija, kuri nuolat kartojasi. Priepuolių būdavo ne vienas ir ne du, o dešimtys ar net šimtas per vieną parą.

Tačiau epilepsiją Vėjo mama Dovilė Nenartavičiūtė pažabojo, pradėjusi berniukui taikyti ketogeninę dietą. Jau septyni mėnesiai mažylio priepuoliai nebekamuoja. Nepasiduoti ir sulaukti tinkamo gydymo, kai vaikams, sergantiems šia liga, gydymas bus prieinamas – paprasta mamos ir jo svajonė.

Vėjo sustiprėjimui ypač reikalinga reabilitacija, delfinų terapija ir logopedas. Metams tai kainuoja 8 tūkst. eurų.

Pakeisti mitybą sugalvojo mama

Kaip tv3.lt pasakoja pati Vėjo mama D. Nenartavičiūtė, nuo gegužės mėnesio ji savo sūneliui pradėjo taikyti ketogeninę dietą, kuri iš tiesų suveikė. Net šimtą priepuolių per dieną kentęs Vėjas, nuo to laiko nebepatyrė nei vieno priepuolio.

REKLAMA

„Mes buvome išbandę visus vaistus, kai kuriuos net po kelis kartus ir mums niekas nepadėjo. Stebuklas, kad ši dieta suveikė. Galima sakyti, jau pusę metų Vėjas nepatiria priepuolių – buvo pasitaikęs vos vienas“, – sako moteris.

Šios dietos klinikos dar nebuvo taikę, todėl ar ji suveiks – buvo klausimas visiems. D. Nenartavičiūtė sako, kad ji medikus ilgai įkalbinėjo ryžtis išbandyti šią dietą. O ir pradžios kelias iš tiesų nebuvo lengvas – viską skaičiuoti ir sudarinėti mitybos planą turėjo pati mama.

„Darbas su šia dieta buvo be galo sunkus. Patikėkite, niekas nesudarė mums meniu, turėjau viską pati skaičiuoti, svarstykles pirkti, po kablelio net gramų tikslumu viską sverti. Angliavandenius, baltymus, riebalus – viską skaičiuoti. Aš dvi savaites pati net nevalgiau, iki trijų nakties su ašaromis sėdėjau“, – atvirauja Vėjuko mama.

Padėtų reabilitacija ir delfinai

Tačiau dabar tiek D. Nenartavičiūtė, tiek Vėjas jau yra susigyvenę su dieta. Berniukas per penkis mėnesius priaugo net penkis kilogramus, patapo daug aktyvesnis ir energingesnis. „Visai kitas vaikas“, – šypteli Vėjo mama.

Šios dietos pagrindas – riebalai, todėl nuolatos tenka riboti angliavandenių ir baltymų kiekį. Nors tai stebuklingai padėjo Vėjui atsikratyti epilepsijos priepuolių, vis dėlto berniukas ir toliau kenčia nuo sunkios bei itin retos ligos, kuri jam neleidžia savo vaikyste džiaugtis taip, kaip kitiems vaikams.

„Vėjukui labai reikėtų reabilitacijos Lenkijoje, delfinų terapijos, taip pat privačiai samdau ir logopedą. Palyginus, koks jis buvo – Vėjukas dabar labai lėtu žingsniu juda į priekį. Jis dabar daug geriau kramto, daugiau reaguoja į aplinką, juokiasi, turi daug emocijų, vartosi, stengiasi ir kojytėmis spirti. Tai atrodo minimali pažanga, bet mums tai jau labai daug“, – patikina pašnekovė.

REKLAMA

Prieš kurį laiką Vėjukui „Išsipildymo akcijos“ dėka buvo padovanotas ir stovas. Nors iš pradžių berniukas jo pagalba išstovėdavo vos kelias minutes, šiandien jis išstovi net tris valandas.

D. Nenartavičiūtė savo sergantį sūnelį augina be jo tėčio, viena. Paklausus, kaip moteris nepasiduoda ir jaučiasi pati, pašnekovė tik šypteli, kad ji nueina miegoti pavargusi ir atsikelia tokios pačios būsenos. Tačiau moteris neketina nuleisti rankų ir svajoja vieną dieną pamatyti sutvirtėjusį savo sūnelį.

Primename anksčiau aprašyta Vėjo istoriją mūsų portale:

Piga geno mutaciją medikai atrado prieš trejus metus. Pasaulyje šia klastinga liga serga apie 10 vaikų. Galbūt sunku patikėti, tačiau vienas iš jų – elektrėniškis šešiametis Vėjas. Medikai užtruko net ketverius metus įminindami vaiko diagnozę. Berniukas visą savo gyvenimą kentė skausmingus priepuolius, kurių per dieną būdavo net 100.

Vėjo mama, Elektrėnuose gyvenanti Dovilė Nenartavičiūtė (34), ilgai svajojo apie pirmąjį savo vaikelį, o pastojusi – drauge su savo vyru ypatingai jo laukė.

Tačiau beeinant 30-tai nėštumo savaitei vieną naktį moterį prižadino bėgantys vandenys. 

Atrodė, kad gimė visiškai sveikas

Kauno klinikose išgyvendama bevandenį periodą moteris pragulėjo net keturias savaites. To reikalavo šiuolaikiniai nuostatai, tačiau moteris labiau už viską troško Cezario pjūvio.

„Gydytojai nusprendė, kad galiu gimdyti, kai man suėjo 34 savaitės. Dvi paras kentėjau beprotiškus skausmus, tačiau pagimdyti pati negalėjau niekaip. Jau geriau man būtų iš karto darę Cezario pjūvį... Tačiau jį padarė tik tada, kai pamatė, kad kūdikiui yra blogai su širdele ir tonusai yra silpni“, – tuomet pasakojo D. Nenartavičiūtė.

REKLAMA

Gimus pirmajam D. Nenartavičiūtės vaikui, sūneliui Vėjui medikai neįtarė nieko blogo ir davė jam net 8 balus. Kūdikis pats kvėpavo ir valgė, todėl jo neprireikė net laikyti inkubatoriuje.

„Viskas buvo gerai, niekas nieko nepastebėjo... O paskui raida atsiliko, bet tai vis nurašydavo neišnešiotumui, lankėmės ir raidos centre, atlikome įvairias mankštas, masažus“, – pirmuosius Vėjuko mėnesius prisiminė pašnekovė.

Tinkamų vaistų neatranda

Tačiau viskas pasikeitė aštuntą Vėjo gyvenimo mėnesį – vaikui prasidėjo epilepsijos priepuoliai. Štai nuo tada ir prasidėjo Vėjuko ir jo mamos nežinomybės kelias. Kaip pasakoja D. Nenartavičiūtė, Vėjo priepuoliai nesiliauja iki šiol, o jų sustabdyti – niekaip nepavyksta.

„Išbandėme visus vaistus, net ir iš užsienio. Niekas mums netinka. Būna ir ramesni periodai, kurie trunka 2-3 tris mėnesius, bet tuomet jie prasideda ir vėl. O tada gulime reanimacijoje – ir vėl viskas atgal. Priepuolių būna per dieną net dešimtimis, rekordas – 100 priepuolių per dieną. O jie būna tokie stiprūs, kad namie jų sustabdyti nepavyksta, vaikas nebekvėpuoja, mėlynuoja“.

Laikui bėgant, Lietuvos medikai pradėjo ieškoti priežasčių, kodėl Vėjuką kankina tokie sunkūs ir dažni priepuoliai. Tačiau jų paieškos buvo be rezultatų.

Ligą atrado Vokietijoje

Tuomet pati D. Nenartavičiūtė nusprendė kreiptis į Kauno klinikų profesorę Mildą Endinienę, kuri, kaip sako pašnekovė, geriausiai Lietuvoje išmano vaikų epilepsiją.

„Dėl jos visi tyrimai užsienyje mums buvo atlikti nemokamai, nors jie kainuoja dešimtimis tūkstančių. Vėjuką ji pristato užsienio konferencijose kaip itin išskirtinį atvejį, todėl juo susidomėjo kiti gydytojai. Tyrimai buvo atlikti kelis kartus Vokietijoje, Amerikoje, Ispanijoje. Taip net tris metus tyrėme, kokia liga tai gali būti“, – sakė Vėjuko mama.

REKLAMA

Ir štai, mažiau nei prieš metus, atrasti tikslią ligą iš penkto karto pavyko Vokietijos specialistams. Tai – Piga geno mutacija. Kai Vėjukui atrado šią klastingą ligą, pasaulyje ja sirgo vos 8 žmonės. Tačiau kaip pasakoja berniuko mama, per šiuos metus gal ir atsirado pora naujų sergančiųjų.

Ši liga atrasta vos prieš 3 metus, o gydymo jai kol kas nėra. Todėl visi vaistai – tik dar vienas eksperimentas. Kaip pasakoja D. Nenartavičiūtė, nors ji su Vėjuku ir žino tikslią diagnozę, tai nei kiek nepadeda. „Galima sakyti, žinome tik pavadinimą“, – liūdnai priduria pašnekovė.

„Sunkus Vėjukas ligoniukas... Praktiškai jis pats nieko nedaro: nesėdi, nevaikšto, galvos pilnai nelaiko, jį reikia maitinti, keisti sauskelnes. Jis nekalba, jo suvokimas taip pat labai minimalus. Kartais būna tų gerųjų kelių mėnesių be priepuolių, bet jie prasideda ir vėl atgal į reanimaciją. O žinote, kaip vaistai veikia vaiką... Prilašina, parą guli prislopintas ir vėl viskas atsiliepia jo raidai“, – kalbėjo mama.

Šiuo metu Vėjukas geria keturių skirtingų vaistų rūšis, tačiau pagerėjimo – visiškai nesimato.

Sūnumi rūpinasi viena

Deja, D. Nenartavičiūtė kovoti su sunkia Vėjo diagnoze šiandien privalo viena. Berniuko tėvas neatlaikė sunkios vaiko ligos ir paliko šeimą.

„Neatlaikė... Jis visiškai dingęs be žinios, vaiku nesidomi po skyrybų“, – trumpai su liūdesiu balse kalbėjo moteris.

Todėl rūpintis vaiku, išlaikyti butą, vežti Vėją į reanimacijos skyrių automobiliu bei pirkti brangius vaistus moteris privalo viena.

REKLAMA

„Tokiam vaikui kaip Vėjukas, reikia visko, o tai kainuoja labai didelius pinigus. Vien kiek vaistai kainuoja. Norisi vaikui padėti, suteikti privačius masažus ar mankštas. Norisi, kad jis negulėtų vien lovoje“, – atviravo mama.

Reikalingas naujas vežimas

Kita problema – Vėjuko vežimas. Nors jį kompensuoja valstybė, visa bėda, kad tai ji daro tik kas keturis metus, o praėjus dviems metams, Vėjo vežimas visiškai išsikraipė. Todėl šiandien jam reiktų naujo, o nupirkti naujutėlį ir kokybišką vežimą pigiausiai kainuoja net tūkstantį eurų.

„Įsiūlė prastą, klinikose gydytojai pastebėjo, kad vežimas jau išsikraipęs, o tai labai kenkia Vėjo stuburui. Svajojame ir apie užsienio reabilitaciją. Idealiausia būtų Adeli centras Slovakijoje, bet taip toli negalėtume vykti su Vėjuku dėl jo būklės. Tačiau galbūt pavyktų kažkokiu būdu nuvažiuoti į reabilitaciją Lenkijoje“, – kukliai svajojo moteris.

Toliausiai Vėjas per penkerius metus buvo nuvažiavęs iki jūros, nes, kaip tikina berniuko mama, viskas atsiremia į pinigus.

Pati Vėjuko mama taip pat serga cukriniu diabetu, o nuolatinis vaiko kilnojimas atsiliepia ir moters sveikatai. Tačiau moteris tikina, kad ji tikrai nesiskundžia ir yra laiminga, kad jos pirmasis vaikas gyvena šiame pasaulyje.

„Esu laiminga, kad jis gyvas ir aš jį turiu. Tik norisi jam pagerinti visą situaciją, nors truputį sustiprinti. Žinoma, stebuklų nesitikiu, bet kaip visos mamos, aš negaliu sau leisti pasiduoti“, – nuoširdžiai kalbėjo Vėjuko mama.

Regina
2019-11-29 17:01:57
oi jūs ,,TĖTUŠĖLIAI' kokie esat parazituojantys padarai, ai neatlaikė tik pamanykit mamai numečiau ir tegul žinosi. Juk kai galvojot apie ateinantį į pasaulį žmogutį tai buvo gera, dabar gal ir ne mano. Valstybė labai nuolanki tokiems ,,tėtušiams' tegul jų vaikeliu rūpinasi valstybė, mama, gal reikia priversti tokius dirbti. Keikiam sovietmetį, bet jei nemokėdavo alimentų tai valgydavo kalinio duoną.
Stiprybės ir tik stiprybės mamai, o sūneliui kuo geresnės sveikatos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
as 2020-01-18 17:34:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gulejom kauno klinikose su vejuku. si mama nereali. tokia optimiste, kokios dar niekad nebuvau sutikusi. nuostabi, linksma, atsidavusi savo sunui mama. didziuojuosi tokiomis moterimis! sveikatos jums abiems!    ATSAKYTI
Neabejinga 2019-11-29 18:11:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šundaktariai kankina moteris iki paskutiniosios, delsia daryti CP. Kiek vaikų per juos sužalota, sutraumuoti, mano pačios draugė gimdė natūraliai, laaabaai ilgai, delsė daryti CP kol galiausiai vidinis kraujavimas prasidėjo, vos kojų nepakratė!!! Žinoma jau tuomet greitai darė CP. Taupote žmonių sveikato ir gyvybės sąskaita, girdi, šitaip brangiai ligoninei CP OPERACIJA KAINUOJA!!! Reikia matai trūks plyš NATŪRALIAI, pigiau juk!!! Empatijos pas juos seniai didelis nulis.   ATSAKYTI
Regina 2019-11-29 17:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oi jūs ,,TĖTUŠĖLIAI' kokie esat parazituojantys padarai, ai neatlaikė tik pamanykit mamai numečiau ir tegul žinosi. Juk kai galvojot apie ateinantį į pasaulį žmogutį tai buvo gera, dabar gal ir ne mano. Valstybė labai nuolanki tokiems ,,tėtušiams' tegul jų vaikeliu rūpinasi valstybė, mama, gal reikia priversti tokius dirbti. Keikiam sovietmetį, bet jei nemokėdavo alimentų tai valgydavo kalinio duoną.
Stiprybės ir tik stiprybės mamai, o sūneliui kuo geresnės sveikatos.   ATSAKYTI
Rita 2019-11-29 16:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mamai stiprybės auginant gražų sunely   ATSAKYTI

Top Video

Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Važiuojant kelyje bauginantis vaizdas iš dangaus sukėlė nerimą
DABAR RODOMA
Vairuotojai kelyje sutiko Eloną Muską: jo automobilis – priverčia išsižioti
DABAR RODOMA
NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų