Švedijoje vykusio pasaulio jaunių (iki 18 metų) šiuolaikinės penkiakovės čempionato mišrių komandų varžybose Lietuvos atstovai – 17-metė kaunietė Gintarė Venčkauskaitė ir 18-metis vilnietis Lukas Kontrimavičius –iškovojo auksą.

Mūsų šalies sportininkai keturkovėje (be jojimo) surinko 4424 taškus. Antrąją vietą užėmė Kinijos (4376 tšk.), o trečiąją – Rusijos (4336 tšk.) atstovai.

Iš viso šiose varžybose dalyvavo 18-os šalių duetai.

„Labai džiaugiamės šiuo mūsų jaunųjų sportininkų ir jų trenerių pasiekimu. Rezultatai rodo, kad turimę sukūrę gerą treniruočių sistemą“, – sakė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas.

„Džiaugiamės ir G. Venčkauskaitės bei L. Kontrimavičiaus iškovotais kelialapiais į pirmąsias jaunimo olimpines žaidynes Singapūre. Jie į šias varžybas pateko pagal reitingą. Manau, kad Singapūre mūsų sportininkai turi galimybių užkopti ant prizininkų pakylos“, – tikino jis.

G. Venčkauskaitė (treneriai Henrikas Eismontas ir Vidmanats Vaičaitis) bei L. Kontrimavičius (treneris Artūras Kalininas) gegužės mėnesį triumfavo ir Bulgarijoje vykusio Europos jaunių čempionato mišrių komandų varžybose.

Švedijoje vykusio čempionato asmeninėse merginų varžybose, kuriose dalyvavo 70 sportininkių, 15-metė Ieva Serapinaitė užėmė 11-ąją, G. Venčkauskaitė – 21-ąją, Karolina Gužauskaitė – 37-ąją, o Raminta Nedaltovska – 47-ąją vietas.

Keturiolikos komandų įskaitoje lietuvės užėmė penktąją vietą, o estafetės varžybose buvo septintos.

Vaikinų asmeninėse varžybose L. Kontrimavičius tarp 90 dalyvių buvo 37-as, Artūras Bartaševičius – 58-as, Romanas Markinas – 63-ias, o Eimantas Banuškevičius – 75-as.