Šeštadienį Čekijos mieste Ostravoje prasidėjo IAAF (tarptautinė lengvosios atletikos federacija) „Kontinentinės taurės“ lengvosios atletikos varžybos, kurios rengiamos kas keturis metus. Jose dėl nugalėtojų titulo kovoja keturios rinktinės – Europa, Amerika, Afrika ir jungtinė Azijos bei Ramiojo vandenyno šalių komanda.

Pirmą kartą karjeroje šiose varžybose startavo lietuvis Andrius Gudžius. Vyrų disko metimo rungtį lietuvis pradėjo sėkmingai ir lyderiavo po pirmųjų trijų bandymų.

A.Gudžius pirmu metimu diską nusviedė 67,86 m, tačiau teisėjai po kelių minučių jo rezultatą anuliavo. Antru mėginimu lietuvis užfiksavo 66,95 m rezultatą ir to užteko pergalei pirmajame etape.

Ketvirtasis bandymas buvo tarsi pusfinalio etapas. Po metimą atliko visų rinktinių lyderiai, išsiaiškinę finalo dalyvius.

Deja, A.Gudžius užmynė sektoriaus ribą, todėl jo metimas nebuvo įskaitytas. Lietuvio sviestas diskas skriejo gerokai už 65 metrų ir jei ne ši klaida, jis ramiai būtų patekęs į finalą.

Galutinėje įskaitoje A.Gudžius liko trečias ir pelnė 6 įskaitinius taškus Europos rinktinei.

Varžybas laimėjo šių metų „Deimantinės lygos“ čempionas jamaikietis Fedrickas Dacresas. Prastai varžybas pradėjęs jamaikietis trečiu bandymu diską nusviedė 66,64 m ir galėjo pratęsti savo pasirodymą.

Vėliau jis laimėjo tiek pusfinalį (63,86), tiek finalą (67,97). F.Dacresas paskutiniu bandymu nepaliko vilčių antrą vietą užėmusiam australui Matthew Denny.

Disko metimo rungties varžybose kiekviena iš keturių žemynų komandų sudarė po du atstovus.

Lietuvio komandos draugu tapo švedas Danielis Stahlis, kuris įprastai būna vienu iš pagrindinių A.Gudžiaus varžovų.

Švedas geriausiu savo bandymu diską nusviedė 64,84 m ir užėmė penktą vietą.

IAAF Kontinentinėje taurėje ne kartą teko dalyvauti kitam Lietuvos disko metikui Virgilijui Aleknai. Jis 1998 m. ir 2006 m. šiose varžybose iškovojo aukso medalius.