NBA jau trečiąją nesėkmę iš eilės patyrė Naujojo Orleano „Pelicans“ (26/21). Jono Valančiūno atstovaujama komanda šįkart rezultatu 112:118 (36:25, 24:25, 27:31, 25:37) nusileido Bostono „Celtics“ (36/11).

Jonas Valančiūnas aikštelėje praleido beveik 20 min., per kurias pelnė 11 taškų (4/7 dvit., 3/4 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

Tiesa, šis mačas turėjo ir kitą lietuvišką atspalvį. JAV rungtyniaujantį rinktinės kapitoną šįkart stebėjo nacionalinės komandos vyr. treneris Kazys Maksvytis.

Rezultatyviausiai J. Valančiūno gretose pasirodė Brandonas Ingramas su 28 taškais, 7 atkovotais kamuoliais ir 6 rezultatyviais perdavimais. Zionas Williamsonas pridėjo dar 26 taškus, tačiau to nebuvo gana.

Lėta pradžia pasmerkė Bostono komandą šeštadienį 19 taškų pralaimėti „Clippers“, o šįkart „Celtics“ ir vėl vangiai pradėjo rungtynes su „Pelicans“, o per pirmąjį ketvirtį greitai atsiliko 14 taškų.

Antrajame kėlinyje Naujojo Orleano krepšininkai padidino savo pranašumą iki 17, o po vėlyvo Bostono spurto skirtumas įpusėjus mačui sumažėjo iki 60:50.

Po pertraukos „Celtics“ prireikė mažiau nei trijų minučių, kad sumažintų deficitą iki dviejų taškų.

Z. Williamsonas atsakė pelnydamas devynis „Pelicans“ taškus per kitas daugiau nei dvi minutes ir padėjo išlaikyti Naujojo Orleano pranašumą, tačiau Bostono komanda vėl išsiveržė į priekį sukurdama atkarpą 9:2.

26-erių metų Samas Hauseris pataikė 26 metrų metimą ir „Celtics“ pirmą kartą nuo pirmojo ketvirčio pradžios išsiveržė į priekį.

Mačą „Pelicans“ pralaimėjo paskutiniame kėlinyje, o prie to prisidėjo ir šešios apmaudžios „pelikanų“ klaidos.

Šiame ketvirtyje „Celtics“ lyderis Jaysonas Tatumas pelnė 12 iš 26 savo taškų. Taip pat komandai 22 taškus ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo Jaylenas Brownas, Jrue Holiday pelnė 20 taškų, o Derrickas White'as – 17.

Trečiadienį „Pelicans“ žais su Hjustono „Rockets“, o „Celtics“ antradienį priima Indianos „Pacers“.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 28 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Zionas Williamsonas 26 (4 atk. kam.), CJ McCollumas 16, Trey Murphy III 15 (4 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 11 (4/7 dvit., 3/4 baud., 7 atk. kam.), Herbertas Jonesas 9 (4 rez. perd.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 28 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Jaylenas Brownas 22 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Jrue Holiday 20, Derrickas White’as 17 (4 rez. perd.), Alas Horfordas 11 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Samas Hauseris 11.