Įspūdingame Ispanijos pirmenybių grandų mūšyje teisėjai išvarė Nikolą Mirotičių, komandoms teko žaisti pratęsimą, bet galiausiai Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktą kartą iš eilės įveikė Madrido „Real“ (19/8).

„Barcelona“ (22/5) namie amžinus varžovus patiesė 108:97 (27:23, 24:23, 20:19, 18:24, 19/8). „Barcelona“ po šios pergalės toliau lieka pirmoje vietoje, „Real“ – antras.

„Barcelona“ šį sezoną prieš „Real“ laimėjo jau penktą kartą – dukart tai padaryta Ispanijos pirmenybėse, dukart Eurolygoje ir kartą – Ispanijos Karaliaus taurės turnyro finale. „Real“ amžinus varžovus nugalėjo vos kartą – dar prieš oficialų sezono startą vykusios Ispanijos Supertaurės finale.

Rokas Jokubaitis rungtyniavo 13 minučių, per kurias pelnė 5 taškus (0/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, bet dukart prasižengė, suklydo ir surinko nulį naudingumo balų.

Jasikevičiaus auklėtiniai dar pirmo kėlinio metu susikrovė dviženklį pranašumą – 20:8, bet „Real“ ketvirtį pabaigė dviem tritaškiais, o antrajame spurtavo 11:1 ir išsiveržė į priekį 36:34.

Nicolas Laprovittola pirmą mačo pusę pabaigė tritaškiu su sirena ir „Barcelona“ turėjo penkių taškų pranašumą, kuris po pertraukos vėl augo iki dviženklio, bet „Real“ per toli varžovų nepaleido ir toliau kvėpavo į nugarą.

Lemiamo kėlinio metu Sergio Llullas tritaškiu sumažino atsilikimą iki miminalaus, o netrukus atliko rezultatyvų perdavimą Adamui Hangai, kuris dar vienu tolimu metimu jau išvedė svečius į priekį 78:76.

Įpusėjus ketvirčiui kilo konfliktas – apsižodžiavo Alberto Abalde ir N. Mirotičius. Pastarasis galiausiai pastūmė varžovą, o žaidėjus raminti į aikštę išėjo ir Š. Jasikevičius.

Po ilgos peržiūros abu žaidėjai buvo diskvalifikuoti, o keliaudami rūbinės link abu vyrai dar karštai ir padiskutavo apie tai, kas įvyko.

Prasidėjus paskutinei minutei po Sergio Llullo baudos metimų „Real“ turėjo minimalų pranašumą. Vėliau ekipos apsikeitė netiksliomis atakomis ir „Barcelona“ turėjo paskutinį žodį. Nigelis Hayesas prametė tritaškį, bet Vincentas Poirier pažeidė taisykles kovoje dėl kamuolio ir likus žaisti 0,8 sek. Sertačas Šanli metė du baudų metimus – pirmasis buvo netikslus, bet antruoju turkas išlygino rezultatą.

S. Llullas dar spėjo išmesti tritaškį – šis buvo netoli tikslo, bet galiausiai ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Šiame „Barceloną“ į priekį patraukė tritaškiai – kol „Real“ taškus rinko baudų metimais, S. Šanli pataikė vieną, o N. Hayesas – du tolimus metimus. Antrasis įkrito likus žaisti minutę ir šeimininkų pranašumas išaugo iki 8 taškų.

Mačą galiausiai uždarė monstrišką dėjimą sugrūdęs D. Exumas.

„Barcelona“: N. Laprovittola 20, R. Šmitas 18, N. Hayesas ir D. Exumas po 16, N. Mirotičius 14, S. Šanli 10.

„Real“: G. Deckas 17, V. Poirier ir W. Tavaresas po 14, G. Yabusele 13, A. Hanga 11, S. Llullas 10.