Mariaus Grigonio klubo pergalę lėmė baudos metimas

Dramatišką pergalę Eurolygoje pasiekė Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ (11/8), kuri paskutinę sekundę 82:81 (22:23, 25:24, 19:22, 16:12) palaužė Valensijos „Valencia“ (10/9).  Tai buvo padaryta Mathiaso Lessorto baudos metimu.

Lietuvis per 29 minutes pelnė 11 taškų (1/5 dvit., 2/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, gavo bloką, provokavo 4 pražangas, 2 sykius pažeidė taisykles bei rinko 10 naudingumo balų. PAO buvo per plauką nuo antro pralaimėjimo Ispanijoje iš eilės – prieš tai pralaimėta Vitorijoje.

Rungtynės klostėsi itin lygiai, o tai iliustravo ir rezultatas po dviejų kėlinių. Jerianas Grantas pataikė metimą su sirena, lygindamas rezultatą prieš didžiąją pertrauką – 47:47.   K.Mitoglou metimai leido PAO atitrūkti (54:47), o po L.Vildozos tritaškio skirtumas augo iki devynių – 59:50. Prireikė nedaug laiko, kad „Valencia“ ne tik panaikintų deficitą, bet ir persvertų rezultatą Jaredo Harperio tritaškiu – 60:59.

Tritaškių vakarėlis tęsiasi, o po trijų ketvirčių „Valencia“ pirmavo 69:66. Intriga nemažėjo. Jerianas Grantas ir M.Grigonis padėjo PAO stipriai neatsilikti (75:77) nuo oponentų, žaisti liko 2 minutės ir Mathiasas Lessortas rezultatą lygino – 77:77. Prasidėjus paskutinei minutei „Valencia“ pirmavo minimaliai – 80:79. J.Grantas prasižengė, o tai leido Ch.Jonesui mesti dvi baudas. Tikslą pasiekė viena (81:79), o po pertraukėlės L.Vildoza lygino rezultatą – 81:81.

Likus kiek daugiau nei sekundei B.Daviesui fiksuota pražanga, o M.Lessortas stojo mesti baudų. Pirma tikslo nesiekė, antroje buvo tikslo ir PAO buvo per plauką nuo pergalės. Ją pavyko pasiekti. Kevinas Pangosas dar nepadėjo „Valencia“ ekipai. Pirmą tarpusavio kovą „Panathinaikos“ buvo laimėjusi 90:73.  „Valencia“ ekipa jau sausio 9 dieną priims Kauno „Žalgirį“.