Paryžiaus žaidynėse – dar du Lietuvos atstovai!

Liucernoje (Šveicarija) antradienį baigėsi finalinės olimpinės irklavimo atrankos varžybos, po kurių Lietuvos olimpinę delegaciją papildė Dovydas ir Domantas Stankūnai. Dėl dviejų kvotų į olimpines žaidynes broliai varžėsi su dar 12 įgulų.

Broliai antradienį neįtikėtinai atkakliame pavienių dviviečių valčių (M2-) finaliniame plaukime finišavo antri, o būtent pirmos dvi vietos ir garantavo vietą Paryžiuje. Mūsiškių laikas – 6:30,50 min.

Greičiau nuotolį įveikė tik taip pat olimpinį kelialapį iškovoję vokiečiai (6:30,26 min.), o treti likę olandai nuo Doyvdo ir Domanto atsiliko vos 0,46 sek.

Broliai pusfinalyje finišavo pirmi, už savo nugarų palikę taip pat į lemiamą startą patekusius vokiečius ir čekus.

Prieš varžybas Šveicarijoje broliai tikino įgiję optimalią sportinę formą ir laiku išsigydę sezono metu turėtas traumas.

„Jaučiamės užtikrintai, pasiruošėme, kaip galėjome. Viskas gerai!, – po paskutinės treniruotės Trakuose LIF.lt pasakojo Dovydas. – Turėjome traumų, bet turėjome pakankamai laiko po Europos čempionato ir išsigydyti visas traumas, ir pasiruošti. Tikrai manome, kad pasiekėme savo aukščiausią formą, ir tikrai po varžybų nesakysime, kad rezultatui įtakos turėjo buvusios traumos.“

Broliai Stankūnai šių metų Europos čempionate buvo 10-ti, o praėjusių metų planetos pirmenybėse, kuriose buvo dalijami olimpiniai kelialapiai – trylikti. Tuomet jie ketvirtfinalyje finišavo ketvirti ir liko per žingsnį nuo kovos dėl vietų A ir B finaluose, kuriuose dvylika įgulų išsidalino 11 bilietų į Paryžių.

Anksčiau olimpinius kelialapius Lietuvai iškovojo keturios įgulos – vyrų ir moterų vienvietės (M1x ir W1x) bei moterų porinė (W2x) ir pavienė (W2-).

Po savaitgalio – dar šeši Lietuvos olimpiečiai Paryžiaus žaidynėse

Pastarosios dienos buvo itin sėkmingos Lietuvos sportininkams. Sekmadienį olimpinius kelialapius Vengrijoje iškovojo 3x3 krepšinio rinktinė, tad Lietuvos delegacija Paryžiuje pasipildė iškart 4 vietomis.

Po brolių sėkmės Šveicarijoje mūsų šalies olimpiečių skaičius žaidynėse išaugo iki 38.