33
„Rytas“ – „Opava“ (nuotr. FIBA)

Antradienį „Avia Solutions Group“ arenoje Vilniaus „Rytas“ (1/2) sužaidė trečiąjį FIBA Čempionų taurės mačą. Namuose priėmę Opavos „Opava“ (0/3) krepšininkus rezultatu 99:63 vilniečiai sutriuškino varžovus ir įsirašė pirmąją šio sezono pergalę turnyre.

33

„Rytas“ šiuo metu savo grupėje turnyre užima trečiąją vietą, o „Opava“ yra ketvirtoje pozicijoje. Įdomu tai, kad per du ankstesnius mačus čekai buvo sumindyti 57 ir 37 taškų persvaromis.

Ginčo kamuolį laimėjo Čekijos ekipa, bet RJ Cole’as nutraukė pirmąją ataką. Nors Margiris Normantas perėmė kamuolį, tačiau Justinui Gorhamui pelnyti taškų nepavyko.

Komandos pirmame kėlinyje atakavo netaikliai ir lėtai rinkosi taškus, bet ledus šiek tiek pratirpdė tik gražus Javino DeLaurier dėjimas, kuris išvedė vilniečius į priekį (11:9).

Lukas Uleckas smeigė du tritaškius iš eilės ir „Rytas“ priekyje buvo jau 7 taškais (19:12), o kėlinio pabaigoje „Ryto“ legionierius Keithas Hornsby pataikė dar vieną tolimą metimą ir po pirmojo ketvirčio Vilniaus komanda buvo priekyje 26:17.

Antrajame kėlinyje galvos skausmu vilniečiams tapo S. Puršlas, kuris pelnė 8 taškus iš eilės, o dar du pridėjo ir J. Mokranas. „Ryto“ persvara sutirpo iki vieno metimo (32:29).

Po gražaus Arno Veličkos gynybinio epizodo Gytis Masiulis pridėjo du taškus, o kiek vėliau dvitaškį pataikė ir Javinas DeLaurier. Po atsakomojo spurto vilniečiai turėjo jau +11 (40:29).

G. Masiulis pelnė du dvitaškius iš eilės kėlinio pabaigoje, tačiau dviženklės persvaros išlaikyti neleido ir varžovų atsakas (48:40).

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė keliais netaikliais metimais, tačiau sausrą nutraukė šeši A. Veličkos taškai be atsako, iš kurių keturi buvo pelnyti dviem dėjimais (54:40).

Po taiklaus Luko Ulecko dvitaškio vilniečiai susikūrė jau triuškinamą persvarą (64:44), o vėliau du tritaškius pridėjo ir G. Masiulis (72:47).

Paskutinį kėlinį atidarė penki „Ryto“ taškai, o taiklus Adamo Pechačeko tritaškis tik minimaliai priartino varžovus prie vilniečių (84:55).

Dar net neįpusėjus ketvirtajam kėliniui M. Echodo ir J. Gorhamo tandemas pridėjo dar taškus, o persvara buvo jau 32 taškai (88:56). Vėliau vilniečiai pergalės iš rankų nebepaleido.

„Rytas“: Martynas Echodas 15 (7 atk. kam.), Lukas Uleckas 15 (6 atk. kam.), Gytis Masiulis 14 (2/4 trit.), Javinas DeLaurier 14 (6 atk. kam.), Arnas Velička 12 (9 rez. perd.), Gytis Radzevičius 10.

„Opava“: Jakubas Širina 14, Ludekas Jurecka 13, Simonas Puršlas 12.