Pirmosios pergalės Europos krepšinio čempionate Lietuvos rinktinei dar teks palaukti. Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienio vakarą  73:77 (25:23, 16:17, 15:10, 17:27) nusileido Prancūzijos rinktinei (1/1).

Atkakliame mače viskas sprendėsi mačo pabaigoje. Vienu metu rezultatas dar buvo lygus, bet tada lyderio Evano Fournier tempiami prancūzai surengė spurtą 11:4 ir šiek tiek pabėgo į priekį.

Nors R. Jokubaitis dar smeigė kelis tolimus metimus, o lietuviai bandė taikyti pražangų taktiką, bet prancūzai išlaikė minimalų ir pergalingą pranašumą iki pat mačo pabaigos.

Lietuviai susitikime suklydo 17 kartų, kai rezultatyvių perdavimų atliko 16.

„Visų pirma, manau, kad geresnės rungtynės nei pirmos. Buvo daugiau susikalbėjimo gynyboje, kažkiek buvome fiziškesni. Pralaimėjome tik paskutinį kėlinį. Lūžis ten ir įvyko. Turime jauną priekinę liniją, perimetro žaidėjus, kažkiek nesiseka sukontroliuoti savo žaidimo.

Gavome daug taškų iš greito puolimo. Padarėme kelias klaidas ir varžovai įmetė lengvus taškus, po kurių jie ir perėmė iniciatyvą. Toks vaizdas, kad mus pavedė mūsų blogas puolimas.

Vėl daugiau klaidų nei perdavimų ir nemažai (19 taškų) po mūsų klaidų. Įtemptose rungtynėse tai yra labai milžiniški skaičiai. Žaidėme su stipria komanda, kovojome, bet to neužteko“, – po rungtynių sakė K. Maksvytis.

Kodėl nepavyko sulaikyti jų lyderio E. Fournier, kuris pelnė 27 taškus?, – susirinkę žurnalistai paklausė trenerio.

Nepavyko tas, kad jis savo svarbiausius metimus susimetė ketvirtajame kėlinyje. Baudė prie užsisukimų, kur per žemai stovėjome, o reikėjo keistis. Lemiamu metu dar pataikė ir tritaškį.

D. Sabonis per pirmą mačo dalį tik kartą metė į krepšį. Ar ne per mažai jis imasi iniciatyvos?

Norėjosi turėti dažniau kamuolį Domanto rankose, bet kai jį dengia G. Yabusele, nenorėjau išimti jo, nes tuo metu gerai kovojome dėl kamuolių.

Manau, kad galbūt perlaikiau Domantą, tiesiog reikėjo leisti pailsėti kelias papildomas minutes.

Gal jam reikėtų dažniau žaisti veidu į krepšį?

Nemanau, kad veidu į krepšį jis turi vien žaisti. Turime skirtingą išsidėstymą, kai rungtyniauja su Jonu ir kai Domantas yra aikštelėje be jo. Netenkina, koks buvo mūsų puolimas antroje dalyje.

Tiesiog nepavyksta sukontroliuoti rungtynes iki galo, nors atrodė, kad pavyks.

Ar klaidos jau tampa tendencija?

Mūsų gynėjai yra palyginus jauno amžiaus. Tikiuosi, kad mokomės iš klaidų ir grūdinamės. Norėtųsi daugiau judančio kamuolio ir rezultatyvių perdavimų, o ne klaidų.

Ar spėsite pasiruošti mačui su vokiečiais?

Situacija nedėkinga, nes du pralaimėjimai guli ant pečių. Turime laiko keliomis valandomis mažiau nei vokiečiai. Esame sunkioje padėtyje, bet komandai sakiau, jog stiprios komandos įveikia sunkumus, o silpnos – pasiduoda. Eisime kovoti.

Kokį įspūdį palieka Vokietijos rinktinė?

Jie sužaidė dvi skirtingas rungtynes, bet tai yra gana fiziška komanda, tvarkinga. Kokybės prasme pirmas mačas buvo idealus. Vokiečiai turi užpildytas visas žaidėjų grandis ir yra viena geriausių turnyro komandų.

Vokiečių pirmasis penketas su trimis gynėjais. Šiek tiek panašus kaip slovėnų?

Panašumų yra. Dar reikės kartu sugaudyti jų metančius aukštaūgius.

Kaip vertinate R. Jokubaičio žaidimą?

Jis yra jaunas įžaidėjas ir nereikia pamiršti jo amžiaus. Rokas sužaidė neblogas rungtynes. Kalbėjome su juo, bet ir jis pats viską suprato. Jis tikrai šiandien ramiau pradėjo rungtynes.

Su kokiais sunkumais susiduria komanda, kai R.Jokubaitis sėdi ant suolo?

Su Slovėnija geriau komandai vadovavo Lukas, o šiandien tą geriau darė Rokas. Šiandien Rokas net per daug minučių turėjo, jau ir pradėjo traukti kojas. Žiūrėsime, kaip bus toliau, kuriam tą dieną geriau seksis.

R. Jokubaitis minėjo, kad pralaimėjome prieš dvi geriausias čempionato komandos, bet yra ir pozityvo. Jūs jį matote, ypač kalbant apie žaidimą?

Minėjau, kad pirmosiose buvo daugiau emocijų, šitose mažiau. Su prancūzais žaidėme kokybiškiau, tam tikrose atkarpose turėjome persvarą, bet nesugebėjome jos išlaikyti. Tikiuosi, išmoksime.

Vėlgi, pabaigoje komandą paveikė psichologija ar nuovargis?

Ir psichologija, ir nuovargis. Jeigu po minutės pertraukėlės nesugebame išsirikiuoti tinkamai deriniui, tai abu faktoriai.

Kokia Mariaus Grigonio būklė?

Manau, kad ten tik stiprus sumušimas.

Kodėl pakeitėte startinį penketuką?

Mintis buvo tokia, kad tas penketukas neblogai veikė kontrolinėse rungtynėse ir Pasaulio taurės atrankoje.