24
K. Evansas (nuotr. zalgiris.lt)

Po šalto dušo pradžioje atsigavęs „Žalgiris“ galiausiai vis vien iš Barselonos grįžta tuščiomis

jaunasis katalonų narys Kasparas Jakučionis debiutavo Eurolygoje

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (7/14) užbaigė pralaimėjimu, kai svečiuose penktadienio vakarą 73:91 (12:26, 25:18, 20:24, 16:23) nusileido Roko Jokubaičio ir Kasparo Jakučionio atstovaujamai „Barcelonos“ (15/6) ekipai.

24

Šis mačas ilgam įsimins jaunajam lietuviui 17-mečiui K.Jakučioniui, kuris pasirodė ant parketo ketvirtojo kėlinio pabaigoje ir debiutavo Eurolygoje. Lietuvs dar spėjo ir pelnyti pirmuosius savo taškus Eurolygoje. Jis dar atkovojo kamuolį, po kartą suklydo ir prasižengė.

O Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 15 minučių įmetė 5 taškus (2/5 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.), sugriebė ir perėmė po kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bet kartą prasižengė.

„Žalgiris“ tragiškai pradėjo rungtynes is strigo abiejose aikštės pusėse. Tuo pasinaudoję katalonai pabėgo net 13:0.

Svečiai pagaliau galiausiai pelnė pirmuosius taškus, surengė dar kelias geras atakas, tačiau „Barcelona“ tvirtai pirmavo 26:12.

Vis tik antrajame kėlinyje žalgiriečiai atkuto. Jie daugiau nei per pusę kėlinio leido varžovams įmesti vos keturis taškus.

Tuo tarpu E. Sumnerio tritaškiais užsikūręs „Žalgiris“ atakas užbaigdavo rezultatyviai ir po atkarpos 18:4 galiausiai išlygino susitikimo rezultatą (30:30).

Bet kėlinio vis dėlto šeimininkai sukurpė atsakymus, pataikė keliomis žalgiriečių klaidomis ir vėl šiek tiek atitrūko (44;37).

Vis dėlto antroje rungtynių pusėje žalgiriečiams taip ir nepavyko vėl priartėti ir pabandyti perlaužti mačo eigos.

„Barcelona“ išlaikė saugesnį atstumą ir visada pirmaudavo daugmaž dviženkliu taškų skirtumu (68:57).

Galiausiai ketvirtojo kėlinio pabaigoje katalonai visiškai atitrūko, „Žalgiris“ vis apmaudžiai klysdavo, o šeimininkai šventė pergalę 91:73.

Katalonų klube savuoju šansu pasinaudojo Dario Brizuela, kuris pelnė 24 taškus, surinko 23 naudingumo balus bei sužaidė geriausias savo rungtynes Eurolygoje.

„Barcelona“ mače vertėsi be savo lyderio N. Laprovittolos.

„Barcelona“: Dario Brizuela 24 (7/8 dvit.), Jabari Parkeris 18, Tomašas Satoransky 12, Willy Hernangomezas (8 atk. kam.), Nikola Kaliničius ir Janas Vesely po 8.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 15 (3/6 trit.), Keenanas Evansas 14, Brady Manekas 10 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 9 (2/7 dvit.), Edgaras Ulanovas 7, Austinas Hollinsas 6 (2/3 trit.).