Svarbią išlikimo kovą Eurolygos 33-ajame ture pralaimėjo Kauno „Žalgiris“. Išvykoje jie nesurado priešnuodžių „AS Monaco“ ir nusileido rezultatu 66:69 (11:20, 18:19, 15:12, 22:18).

Šis pralaimėjimas žalgiriečiams itin sumenkino viltis patekti į įkrintamąsias, o galutinai jas vėliau vakare sudaužė Belgrado „Partizan“, kuris pasiekė pergalę Berlyne.

Dar labiau nesėkmę apkartino ir tai, kad antrame kėlinyje traumą patyrė Arnas Butkevičius, kuris vėliau į aikštelę ir nesugrįžo.

Sėkmingiau rungtynes pradėjo šeimininkai, kai Donatas Motiejūnas Monakui pelnė pirmuosius du taškus. Nors neilgai trukus tuo pačiu atsakė ir Dovydas Giedraitis, tačiau vėliau „AS Monaco“ vėl pabėgo į priekį (7:2).

Žalgiriečiai vis strigo taškų rinkime, o viską apsunkino Mike’as Jamesas, kuris dar labiau padidino atstumą (11:4).

Po traumos aikštelėje pasirodęs Rolandas Šmitas taip pat neatnešė laimės. Po jo pražangos Alpha Diallo pridėjo du taškus ir baudos metimą, o deficitas jau tapo dviženklis (18:7).

Šeimininkai saugų atstumą išlaikė ir antrame kėlinyje, tačiau žalgiriečius gelbėjo M. Jameso pražanga puolime, kuri suteikė progą sumažinti atsilikimą iki 5 taškų (30:25).

Kėliniui persiritus į antrą pusę aikštę kitų žalgiriečių padedamas dėl traumos paliko Arnas Butkevičius. Tiesa, neaišku, kas nutiko krepšininkui. „Žalgiris“ likus dviem minutėms vėl atsilikinėjo 7 taškais (36:29).

Į ilgąją pertrauką „AS Monaco“ išėjo su dviženkliu atotrūkiu (39:29).

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ pradėjo žaisti agresyviau ir žvejojo varžovų pražangas. Netaiklų Keenano Evanso tolimą metimą kompensavo du Kevarriuso Hayeso dvitaškiai (41:35).

Visgi arenos šeimininkai, rodos, darė viską, kad žalgiriečiai nepriartėtų ir po D. Motiejūno baudų ir Johno Browno dvitaškio skirtumas vėl padidėjo iki 10 taškų (47:37).

Kėlinio pabaigoje Edgaras Ulanovas pataikė 5 taškus paeiliui, dar du pridėjo R. Šmitas ir „Žalgiriui“ pavyko bent šiek tiek aptirpdyti atsilikimą (51:44).

Lemiamo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo. Tomas Dimša prasižengė varžovui metant tritaškį ir, nors šis pataikė tik vieną baudą, Jordanas Lloydas pridėjo du taškus, o žalgiriečiams nepavyko pelnyti taškų kitoje atakoje (54:44).

Rungtynės svečiams pradėjo slysti iš rankų, kai „AS Monaco“ tritaškis padidino persvarą iki 15. Nors B. Manekas ėmėsi taisyti situaciją tritaškiu, K. Evansas prasižengė puolime ir vėl atidavė kamuolį varžovams (61:49).

Rungtynių pabaigoje šeimininkai kiek prisnūdo, o tai leido bent šiek tiek priartėti (62:58). Visgi po minutės pertraukėlės D. Motiejūnas pelnė keturis svarbius taškus iš eilės ir vėl daužė žalgiriečių viltis, o vėliau kauniečiams sugrįžti į rungtynes nepavyko (66:69).

„AS Monaco“: Mike‘as Jamesas 18 (5/11 dvit.), Donatas Motiejūnas 14 (7 atk. kam., 19 n.b.), Jaronas Blossomgame‘as 11, Johnas Brownas (8 atk. kam.) ir Jordanas Loydas – po 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17 (5/17 metimai., 8 n.b.), Brady Manekas 12 (3/6 trit., 7 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas 11 (7 atk. kam., 20 n.b.), Dovydas Giedraitis 8, Edgaras Ulanovas 7 (8 atk. kam., 15 n.b.).