17
„Valencia“ – „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Antradienį Kauno „Žalgiris“ pradėjo dar vieną dvigubą Eurolygos savaitę. Savo vizitą Ispanijoje žalgiriečiai pradėjo Valensijoje, kur rezultatu 84:79 (27:21, 21:21, 14:22, 22:15) palaužė „Valencia“ krepšininkus.

17

Nuo lapkričio 30 dienos žalgiriečiams tai pirmoji Eurolygos pergalė išvykoje.

Pirmuoju smuiku Kauno komandos gretose grojo Keenanas Evansas. Rungtynėse jis sumetė 24 taškus (1/3 dvit., 6/9 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus. Šeši pataikyti tritaškiai yra naujas amerikiečio rekordas.

„Žalgiris“ mačo pradžioje buvo sukūręs atkarpą 6:0, tačiau tuo pačiu iškart atsakė ir arenos šeimininkai ir rezultatas po trijų minučių tapo lygus (6:6).

Prabėgus pusei kėlinio žalgiriečiai demonstravo gerą kovą ir po K. Evanso tolimo metimo persvara padidėjo iki 9 taškų (10:19).

L. Lekavičiaus taškai neleido šeimininkams stipriai priartėti ir po pirmo kėlinio rezultatas buvo 27:19.

Antrojo kėlinio pradžioje vieną iš dviejų baudų pataikė Rolandas Šmitas, o varžovai pridėjo tris taškus ir sumažino atotrūkį (24:28).

Po gražaus perdavimo kamuolį iš viršaus sugrūdo Laurynas Birutis ir vėl išvedė „Žalgirį“į priekį 9-iais taškais (30:39).

Kauno komanda slystelėjo ir po klaidos „Valencia“ greitos atakos metu smeigė taiklų tritaškį. Žalgiriečiams atsilyginti nepavyko ir dviejų kitų atakų metu, bet Jaime Paridlla užsidirbo pražangą, o E. Ulanovas pridėjo du taškus (35:41).

Į ilgąją pertrauką žalgiriečiai išėjo su 6 taškų persvara (42:48).

Antra rungtynių pusė sėkmingiau prasidėjo išvadas pasidariusiems šeimininkams ir po kiek daugiau nei dviejų minučių šie priartėjo per vieną metimą (46:48).

„Valencia“ jau kvėpavo mūsiškiams į nugarą (50:51), bet situaciją ėmėsi taisyti K. Evansas taikliu tritaškiu (50:54). Deja, varžovai atsakė tolimu metimu, o po netaiklios žalgiriečių atakos pridėjo dar du taškus ir po ilgo laiko išsiveržė į priekį (55:54).

Likus dviem su puse minutės „Žalgiris“ vis dar atsilikinėjo keturiais taškais, tačiau varžovų per arti neprisileido (62:58). Kėlinio pabaigoje kauniečiai dar turėjo 6 sek. atakai, tačiau B. Maneko tritaškis buvo netaiklus ir prieš lemiamą kėlinį liko nedidelis deficitas (62:64).

Progą lyginti rezultatą kėlinio pradžioje turėjo T. Dimša, tačiau nepataikė iš po krepšio. Visgi kitoje atakoje netaiklūs buvo ir Ispanijos krepšininkai, o tritaškį pridėjo K. Evansas ir išvedė „Žalgirį“ į priekį (67:66).

35-ąją rungtynių minutę prieš K. Evansą varžovas prasižengė neleistinai ir amerikietis sumetė baudas. Iškart po to tritaškį pridėjo ir B. Manekas, o Kauno komanda jau išsiveržė į priekį (72:68).

Likus 3 min. „Žalgiris“ praleido atkarpą 5:0, o visa tai dar pablogino ir R. Šmito pražanga puolima. Nepaisant to, likus tik kiek daugiau nei minutei K. Evansas pataikė jau šeštąjį savo tolimą metimą iš septynių ir išvedė „Žalgirį” ir vėl į priekį jau keturiais taškais (80:76).

Galiausiai žalgiriečiai laimėjo nervų karą ir iškovojo pergalę.

„Valencia“: Brandonas Daviesas 18 (5 atk. kam., 24 n.b.), Chrisas Jonesas 13, Semi Ojeleye 9, Damienas Inglisas 8, Jaredas Harperis ir Stefanas Jovičius – po 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 24 (6/9 trit., 5 rez. perd., 23 n.b.), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam., 22 n.b.), Rolandas Šmitas 12 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 11 (2 atk. kam.), Brady Manekas 8.