• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos 1 d. parduotuvėse bus draudžiama pirkėjams dalyti nemokamus vienkartinius plastikinius maišelius. Iš didžiųjų prekybos tinklų kol kas tik vienas – „Rimi“ – slepia, kiek jo parduotuvėse kainuos maišeliai.

Nuo liepos 1 d. parduotuvėse bus draudžiama pirkėjams dalyti nemokamus vienkartinius plastikinius maišelius. Iš didžiųjų prekybos tinklų kol kas tik vienas – „Rimi“ – slepia, kiek jo parduotuvėse kainuos maišeliai.

REKLAMA

Kiti žada taikyti minimalią 1 ct kainą. Dėl to gyventojai prekybininkams papildomai sumokės milijonus eurų.

Žada pasitikėti pirkėjais

Nuo liepos 1 d. „Maximoje“ vienkartiniai maišeliai bus parduodami kaip įprasta prekė ir kainuos 1 centą, kuris, tikimasi, padės sumažinti tokių maišelių sunaudojimą perpus.

Išplatintame pranešime bendrovė teigia, kad kas mėnesį pirkėjai pasiima vidutiniškai apie 15 mln. vienkartinių lengvų plastiko maišelių. Tačiau tinklas planuoja, kad po apmokestinimo jų bus parduodama perpus mažiau.

Vis dėlto ir 7,5 mln. maišelių per mėnesį pirkėjams atsieis 75 tūkst. eurų, o per metus – 900 tūkst. eurų. Pridėjus kitų tinklų parduodamus maišelius, panašu, išeis keli milijonai eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikime, kad nuo liepos įsigaliosiantis įstatymo reikalavimas nemokamai nedalinti labai lengvų vienkartinių plastiko maišelių, padės pirkėjams atsakingiau rinktis vienkartinius maišelius, o jų sunaudojimas per metus sumažės 50 proc.“ – pranešime cituojama „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA

Anot jos, ypač lengvi plastikiniai maišeliai tinklo parduotuvėse bus parduodami kaip įprasta prekė. Juos pirkėjai ras kaip ir iki šiol – greta sveriamų prekių kaip vaisiai, daržovės, saldainiai ir t.t.

Tačiau šalia esą galima rasti ir aplinkai draugiškesnių alternatyvų: nemokamų popierinių maišelių, naudojamų duonos ar konditerijos gaminiams, arba daugkartinio naudojimo tinklinių maišelių, kuriuos pirkėjai taip pat gali įsigyti ir kuriems dažnai taikomos nuolaidos.

REKLAMA
REKLAMA

„Prie kasos pirkėjui atsinešus prekių vienkartiniuose maišeliuose, parduotuvės darbuotojai tik pasitikslins, ar maišelius pirkėjas atsinešė su savimi iš namų, ar pasiėmė prekybos salėje.

Reguliarioje kasoje darbuotojas paprašys pirkėjo įvardyti, kiek vienkartinių maišelių pasiėmė prekybos salėje ir įmuš juos į kasą. Savitarnos kasose pirkėjas pats įves prekybos salėje pasiimtų vienkartinių maišelių kiekį ir šie įsiskaičiuos į bendrą krepšelio sumą“, – naują tvarką „Maxima“ parduotuvėse paaiškina I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypač lengvi vienkartiniai plastiko maišeliai pirkėjams liks nemokami įsigyjant šviežią mėsą, jos gaminius bei šviežią žuvį, kai užtikrinant higieną bei saugos reikalavimus šias prekes supakuos parduotuvės darbuotojai.

Pasiima 120 mln. maišelių

Prekybos tinklas „Iki“ taip pat paskelbė, kad 237-iose jo parduotuvėse visoje šalyje šie maišeliai taip pat kainuos 1 centą.

„Atsiskaityti už juos bus lengva tiek savitarnos, tiek įprastose kasose, o kartu siūlysime ir naudotis daugkartinio naudojimo krepšeliais“, – žada prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

REKLAMA

Anot jos, parduotuvių savitarnos kasoje pats pirkėjas nurodys, kiek šių maišelių pasiėmė parduotuvėje, o paprastoje kasoje tą padarys kasininkas.

Dėl higienos reikalavimų lengvi plastikiniai maišeliai ir toliau bus nemokami mėsos ir žuvies produktams.

Tinklas skaičiuoja, kad per metus visose parduotuvėse išdalinama daugiau nei 120 mln. vienetų plastikinių maišelių. Jeigu jų naudojimas nesumažės, šio prekybos tinklo pirkėjai už maišelius sumokės 1,2 mln. eurų per metus.

REKLAMA

„Kiekvienoje didesnėje parduotuvėje pirkėjai gali įsigyti popierinių, tekstilinių daugkartinio naudojimo maišelių arba atsinešti jau turimą daugkartinį maišelį. Pirkėjams siūlomi ir daugkartiniai maišeliai vaisiams bei daržovėms, o konditerijos ir kepinių skyriuose – popieriniai maišeliai gaminiams be pakuočių įsidėti“, – sako V. Budrienė.

Kol kas „Rimi“ slapukauja

Nuo liepos 1 d. ir „Lidl“ parduotuvėse lengvi vienkartiniai plastikiniai maišeliai kainuos 1 centą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjams prie standartinės kasos tereikės pasakyti, kiek vienkartinių maišelių jie panaudojo, arba nuskenuoti kortelę su vienkartinių plastikinių maišelių kodu savitarnos kasose ir taip įsitraukti juos į savo pirkinius.

„Lidl“ patirtis kitose Europos šalyse, kuriose tokie maišeliai jau yra apmokestinti, rodo, kad patarimai, aktyvi komunikacija ir patrauklios alternatyvos klientams maišelių sunaudojimą sumažina iki 40 procentų.

„Esame tikri, kad daugeliui mūsų klientų rūpi švari aplinka ir kuo mažesnis plastiko naudojimas. Kartu suprantame, kad susiformavusiems įpročiams pakeisti reikės šiek tiek laiko, patarimų ir pagalbos. Todėl visose „Lidl“ parduotuvėse klientai galės ženkliai geresne kaina įsigyti daugkartinių vaisiams, daržovėms ir biriems produktams skirtų maišelių.

REKLAMA

Taip pat prekybos vietose klientai ras patarimų, kaip pirkti patogiai nenaudojant vienkartinių maišelių ar jų naudoti kuo mažiau“, – pranešime cituojamas „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Visose „Lidl“ parduotuvėse jau daugiau kaip trejus metus galima įsigyti daugkartinių maišelių, skirtų vaisiams, daržovėms ar biriems produktams.

Tokius maišelius galima užrišti, o panaudojus – išplauti ir naudoti pakartotinai. Nuo liepos tokius maišelius bus galima įsigyti už specialią kainą. 

REKLAMA

Pirkėjai taip pat turės galimybę į prekybos vietą atsinešti ir naudoti jau iš anksčiau turimus tiek plastikinius, tiek daugkartinius maišelius.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis tiesiai nepasakė, kiek šiame tinkle kainuos maišeliai, tačiau leido suprasti, kad taip pat ne daugiau, kaip 1 ct.

„Norfos“ kainodaros politika yra tokia, kad bet kuri tos pačios kokybės prekė negali kainuoti brangiau nei kituose prekybos tinkluose“, – komentavo atstovas.

Tuo metu prekybos tinklo „Rimi“ ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė nesakė, kiek tinklas apmokestins maišelius.

„Šiuo metu dar svarstome, kokia kaina galėtų būti“, – nurodė E. Krasauskienė.

Susidaro toks įspūdis, jog nemokami maišeliai TERŠIA gamtą, o tie patys maišeliai, po to, kai bus apmokestinti, gamtos NEBETERŠ.

Norint kovoti su tarša, reikėjo arba juos visiškai uždrausti, arba apmokestinti bent po 0,50 euro, kad žmonės būtų priversti į parduotuvę neštis iš namų savo maišelius arba "sietkutes".

O tokia va - parodomoji - kovą su tarša, kai imamasi simbolinio apmokestinimo,, padės nebent tuom, kad nukvakusios pensininkės nustos maišelius ant rankos vynioti ir keturias daržoves dėti į aštuonis maišelius... Tik tiek, ir nieko daugiau...
Už gautus pinigus prekybos tinklų savininkai galės nusipirkti elektrinius Porsche. Štai čia ir slypi tvarumas :D :D :D
kodėl tik dvi alternatyvos
kodėl tik dvi alternatyvos
"atsineškite savo" arba "mokėkite". dar yra "nepirkite" to, kam reikia maišelio, ar "pirkite be maišelio". ką sakys parduotuvė, kai bulves ar sveriamus saldainius žmonės dės ant takelio be maišelio. ar pardavėja juos rinks ir kraus ant svarstyklių?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų