Įspūdingai puolęs Dalaso „Mavericks“ duetas išlygino NBA Vakarų konferencijos aštuntfinalio serijos rezultatą 1-1. Jasono Kiddo auklėtiniai antrosiose rungtynėse atsirevanšavo Los Andželo „Clippers“ ekipai 96:93 (23:19, 22:22, 20:25, 31:27) ir perėmė namų aikštės pranašumą.

Per visą dvikovą pirmaujanti komanda keitėsi 10 kartų, rezultatas lygus buvo 9 sykius ir nei vienas klubas neturėjo dviženklio pranašumo.

Luka Dončičius šiose rungtynėse rinko sau įprastus skaičius prieš „Clippers“ ekipą. NBA atkrintamosiose iki šiol 33,5 taško vidurkį prieš šią ekipą turintis slovėnas šįkart pelnė 32 ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Kyrie Irvingas buvo antras rezultatyviausias rungtynių žaidėjas ir pelnė 23 taškus.

Pralaimėjusiems Paulas George ir Jamesas Hardenas surinko po 22 taškus. Po kelio problemų ir 9 praleistų rungtynių į aikštę sugrįžęs Kawhi Leonardas įmetė 15 taškų, tačiau prametė visus 5 mestus tritaškius.

„Mavericks“ rungtynių eigą perlaužė tolimais metimais

Iki ilgosios pertraukos abi ekipos žengė koja kojon, o pirmiesiems atitrūkti per kelis metimus trečiajame ketvirtyje pavyko Dalaso krepšininkams 48:43.

Ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkam pavyko spurtuoti ir prieš lemiamą ketvirtį šie jau pirmavo 66:65.

Visgi ketvirto kėlinio pradžioje Teksaso valstijos ekipai pavyko susigrąžino persvarą po dviejų iš eilės taiklių Luka Dončičiaus ir PJ Washingtono tritaškių 73:76.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms Tyronno Lue ekipa priartėjo iki 81:84, bet tada tritaškį pataikė vokietis Maxi Kleberas, o dar kitoje tolimą metimą pridėjo L. Dončičius ir spurtą 14:0 surengusi Teksaso ekipa įgijo rekordinę persvarą 81:90.

Per likusią minutę aikštės šeimininkams pavyko priartėti, o po Paulo George tritaškio su sirena skirtumas sumažėjo iki 96:93.

„Mavericks“ šiose rungtynėse tritaškius metė 42 proc. taiklumu, tuo tarpu „Clippers“ pataikė vos 8 metimus iš 30 (27 proc.).

Kitos dvejos serijos rungtynės bus žaidžiamos Dalase.

„Clippers“: Paulas George (5/9 dvit., 2/5 trit., 4 rez. perd.) ir Jamesas Hardenas (4/4 dvit., 2/10 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.) po 22, Kawhi Leonardas 15 (7/12 dvit., 0/5 trit., 7 atk. kam., 4 per. kam.), Ivica Zubacas 13 (5/12 dvit., 12 atk. kam.), Russellas Westbrookas 7 (1/6 dvit., 9 atk. kam.), Normanas Powellas 6 (0/6 dvit., 2/4 trit., 4 atk. kam.), Terance Mannas 5, Amiras Coffey 2, Masonas Plumlee 1 (5 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 32 (6/12 dvit., 5/14 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 20 (4/10 dvit., 3/7 trit., 6 atk. kam.), P.J. Washingtonas 18 (2/6 dvit., 3/4 trit., 6 atk. kam.), Derrickas Jonesas 10 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), Dereckas Lively 7 (2/5 dvit., 9 atk. kam.), Maxi Kleberis 6 (6 atk. kam.).