Berlyne (Vokietija) sekmadienį finišavo pirmasis šio sezono pasaulio plaukimo taurės etapas, kurio moterų 50 m plaukimo krūtine finale Rūta Meilutytė iškovojo auksą savo mėgstamiausioje rungtyje! Tai pirmasis lietuvės medalis šiame pasaulio taurės etape.

Nuo starto iki finišo dominavusi lietuvė šį kartą išlaikė aukštą tempą ir pasiekė geriausią rezultatą pasaulio taurės istorijoje – 29.56 sek. Ryte atrankoje dominavusi 16-metė estė Eneli Jefimova šį kartą taip greitai neplaukė ir buvo antra (30.35). Bronza atiteko lenkei Dominikai Sztanderai (30.61).

R. Meilutytė bendroje moterų įskaitoje po trijų dienų užėmė 24-ą vietą (32,3 tšk.).

Sekmadienį ryte atrankoje R.Meilutytė finišavo per 30.90 sek. Ji laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą ir užtikrintai pateko į finalą. Greičiau už lietuvę plaukė tik 16-metė Estijos talentė Eneli Jefimova. Ji laimėjo antrąjį atrankos plaukimą ir pasiekė naują pasaulio taurės varžybų rekordą – 30.23 sek. Ankstesnis rekordas nuo 2015 m. priklausė jamaikietei Aliai Atkinson (30.26).

R.Meilutytė šiemet pasiekė 50 m plaukimo krūtine pasaulio rekordą – 29.16 sek. Penktadienį R.Meilutytė ne pagrindinėje savo rungtyje – 50 m plaukime laisvuoju stiliumi – finišavo 15-a, o šeštadienį 100 m plaukime krūtine liko 5-a, nors įpusėjus distancijai dar lyderiavo.